www.sedayemodafean.org شهید پاسدار داوود حق وردیان

پاسدار شهید داود حق وردیان

پاسدار شهید داود حق وردیان در تاریخ ۱۳۴۱/۱/۱۵ در شهرستان منجیل چشم به جهان گشود.

ایشان در سن ۲۰ سالگی در تاریخ ۱۳۶۱/۲/۱۹ و در خرمشهر به مقام والای شهادت رسید.

پاسدار شهید داود حق وردیان در پانزدهمین روز بهار سال هزاز و سیصد و چهل و یک ، همزمان باروئیدن جوانه ها و بهار گلها ، در دامان پدر و مادری مومن و ترک زبان در شهرستان منجیل متولد شد . تولد داود گرما بخش خانواده گردید و همانند نگینی در محفل خانواده می درخشید . رشد و نمو دوران نونهالی او همراه با کسب تحصیل دوران ابتدایی در زادگاهش سپری شد ، اما بنا به موقعیت شغلی پدر به رشت عزیمت نمود. و دوران تحصیلات راهنمایی تا دبیرستان را در شهرستان رشت سپری کرد.

داود قبل از اینکه به دوران بلوغ شرعی برسد احکام و مسائل دینی را بر خود واجب می دانست و همواره خود را مقید به رعایت آن می نمود و چون از صفات پسندیده ای برخوردار بود ، ذره ای ریا و تظاهر در وی راه نمی یافت و از حق و حقیقت در هر شرایطی طرفداری میکرد . مادرگرامی اش می فرماید : ((داود در میان بچه های من یک چیز دیگری بود ، داود آنقدر به خدا نزدیک بود و در زمان نوجوانی او شبی ، خواب دیدم در عالم رویا سیدی نورانی، به من گفت این داود تو به دنیا ماندنی نیست و به زودی پر خواهد کشید. و به همین علت ترس از دست دادن او همیشه قلبم را می آزرد )) .

اوج نوجوانی او مصادف شد، با اوج قیام مردم مسلمان علیه حکومت جور و ستم شاهی پهلوی و داود هم که با آن طبع نوجوانی اش در پی فرصتی این چنین روز شماری می کرد با ذوق و شوقی وصف ناپذیر به صفوف مردم آزاده ایران پیوست و به سبب فعالیت چشمگیری که داشت بارها تحت تعقیب ساواک قرار گرفت و یکبار نیز توسط مزدوران رژیم مدتی زندانی شد .   با پیروزی انقلاب اسلامی او نیز همانند دیگر جوانان مومن و مذهبی به حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداخت . زمانیکه جهاد سازندگی نوپای خمام شکل گرفت ، مدتی در برنامه های جهاد فعالیت کرد ،و با شکل گیری سپاه پاسداران در سال ۵۹ به عضویت آن درآمد و در حفاظت فرودگاه رشت ، سپاه پاوه ، فرماندهی عملیات سپاه لنگرود و نیز در سرکوبی منافقین و اشرارو در وقایع بندر انزلی که توسط مزدوران داخلی و سر سپردگان رژیم طاغوت بر پا شده بود، داود با آموزش و تعلیماتی که از قبل کسب کرده بود توانست با تدبیر و توان رزمی خود ، نقش ارزشمندی ایفاء نماید ، به علت روحیه شجاعت ، تهور و بی باکی که در وی وجود داشت معمولا اکیپ های مقابله با گروهکهای ملحد و مفسد به ایشان سپرده می شد داود با توانمندی ، تدبیر ، خلاقیت و داریتی که داشت در پاکسازی جنگلهای گیلان بخصوص جنگهای هشتپر و همچنین در خنثی سازی آشوب گروهکهای منحرف در قائله بندر انزلی و دفاع از مردم مسلمان آمل در برابر حملات وحشیانه گروهک های فریب خرده استکبار جهانی با مهارت و ایثار و توانمندی فوق العاده ای درخشید.

داود به مسئله امر به معروف و نهی از منکر با همه توان خود وارد عمل می شد در زمان ریاست جمهوری بنی صدر وقتی او با هواپیمای اختصاصی به گیلان سفر کرده بود مقرر شده بود شهید حق وردیان به همراه تنی چند از پاسداران حفاظت از بنی صدر و هیئت همراه را بر عهده بگیرند و لذا شهید حق وردیان وقتی وارد فرودگاه رشت شد و در کنار هواپیمای حامل رئیس جمهور زن بد حجاب (مهمان دار هواپیما)را می بیند شدیداً معترض می شود و به فرماندهی وقت سپاه اعلام می نماید تا وضعیت حجاب آن زن مناسب نشود مسئولیت امنیت بنی صدر را تقبل نخواهد کرد فلذا آن زن پوشش مناسب می گیرد . با نا امن شدن مناطق کردستان و پاوه توسط گروهکهای وابسته به استکبار جهانی مدتی در آنجا به نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت نمود و از ناحیه ستون فقرات و چشم و دست مجروح گردید .

شهید حق وردیان در اسفند ماه سال ۶۰ در کمال سادگی بر سر سفره عقد نشست و با دختری مومنه و پاسدار، زندگی مشترکش را آغاز نمود و حاصل دو ماه از زندگی مشترک او دختری است که امروز به لطف خدا از مباهات علمی و فرهنگی کشور می باشد.

شهید بزرگوار داود حق وردیان پس از دو ماه ازدواج، مجدد راهی جبهه های جنوب گردید و در مصاف با دشمنان میهن اسلامی شجاعانه نبرد نمود و در تاریخ ۹/۲۱/۶۱ یعنی ده روز قبل از شهدات خود تی تماس تلفنی که با مادر و همسر مکرمه اش داشت پس از شنیدن مژده مادر مبنی بر عطیه الهی خداوند به آنها خطاب به مادر می گوید :« اما من مژده بزرگتری برای شما دارم که ده روز دیگر موعد آن فرا می رسد » تاریخ شهادتش را به خانواده اش اعلام نمود و سر انجام در روز یکشنبه ۱۹/۲/۱۳۶۱ در خرمشهر بر اثر اصابت گلوله دشمن بعثی از ناحیه دست چپ و پشت مجروح و در عنفوان جوانی ندای حق را لبیک گفت و به عرشیان پیوست . پیکر مطهر شهید حق وردیان پس از تشیع باشکوه امت حزب الله رشت در گلزار شهدای رشت ماوا گرفت.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.