sedayemodafean.org سردار شهید مصدق طاهری

سردار شهید مصدق طاهری

سردار شهید مصدق طاهری در تاریخ ۱۳۳۵ در شهر نفت سفید چشم به جهان گشود.

ایشان در سن ۳۰ سالگی در تاریخ ۱۳۶۵/۱۱/۱۹ و در خوزستان به مقام والای شهادت رسید.

سردار شهید مصدق طاهری در سال ۱۳۳۲ در نفت سفید در خانواده‌ای متدین دیده به جهان گشود. پدرش حافظ قرآن بود، و از کودکی با صدای قرائت زیبای پدر، روز را آغاز می‌کرد. در نوجوانی همراه با تحصیل، به کار مشغول می‌شد. قبل از انقلاب به ساخت نظام فکری خودش پرداخت، تا اسیر جریانات منحرف نشود و بتواند شناخت درستی از اسلام داشته باشد.
کتابخانه چند هزار جلدی شخصی‌اش گواه این‌مسأله است. در هفتکل به جوانان، آموزش نظامی می‌داد، تا هر زمان که مقابله مسلحانه با رژیم پهلوی در کشور شیوه مبارزه شد، بتوانند در این جهاد شرکت داشته باشند. پخش بیانیه‌های امام و گسترش اندیشه‌های ناب ایشان، در اهواز و شهرستان بخش دیگری از فعالیت‌های او بود.
قبل از پیروزی انقلاب در رشته مهندسی کشاورزی دانشگاه جندی شاپور اهواز مشغول به تحصیل شد، تحصیلی که به خاطر مبارزات، چندین سال به درازا کشید. بعد از پیروزی انقلاب، عضو شورای مرکزی جهاد دانشگاهی منطقه ۶ کشور و مسؤول تصفیه اساتید طاغوتی در زمان وقوع انقلاب فرهنگی بود.
در دانشگاه مؤسس انجمن اسلامی دانشجویان و عضو اتحادیه انجمن های اسلامی بود. از ابتدای انقلاب اسلامی، در کنار دیگر فعالیت‌ها، هم زمان با حراست فیزیکی از استانداری خوزستان به ارشاد توابین در بند می‌پرداخت و جلسات نقد افکار را برگزار می‌کرد. در سال ۱۳۶۱ پس از فتح خرمشهر فرماندهی سپاه خرمشهر را عهده دار شد. به خاطر فعالیت در معاونت تبلیغات سپاه به لبنان و سوریه سفر کرد. در این مدت دو بار مورد ترور قرار گرفت.
به خاطر حساسیتی که به عدم انحراف عقاید مردم داشت، ستاد دعای کمیل را راه‌اندازی کرد تا به وسیله آن مداحی و ذاکری را سامان ببخشد، که صادق آهنگران یکی از پرورش یافتگان این مکتب شد. بعد از شهادت شهید علم الهدی به خاطر دوستی نزدیکی که با هم داشتند، شوق رفتن در او دوچندان گشت. سرانجام در ۱۹ بهمن ۱۳۶۵ ، در حالی که لباس رزم به تن داشت به شهادت رسید.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.