شهید حجت‌الاسلام مهدی شاه‌آبادی

شهید حجت‌الاسلام مهدی شاه‌آبادی در تاریخ ۱۳۰۹/۱/۱ در قم چشم به جهان گشود.

ایشان در سن ۵۴ سالگی در تاریخ ۱۳۶۳/۲/۶ و در جزیره مجنون به مقام والای شهادت رسید.

sedayemodafean.org شهید حجت‌الاسلام مهدی شاه‌آبادیشهید حجت‌الاسلام مهدی شاه‌‏آبادی در سال ۱۳۰۹ ش در قم به دنیا آمد و در ۴ سالگی به همراه خانواده به تهران رفت. پدر ایشان آیت‌اللَّه العظمی محمدعلی شاه‌آبادی از مراجع وقت و استاد عرفان حضرت امام خمینی(س) بود.

مهدی شاه‏‌آبادی از نوجوانی به تحصیل علوم روی آورد و پس از رحلت پدر بزرگوار خود در سال ۱۳۲۸ ش، راهی قم شد و به تحصیل علوم دینی ادامه داد. در ۲۵ سالگی به درس خارج حضرات آیات، سید حسین بروجردی، سیدمحمد رضا گلپایگانی، محمد علی اراکی و حضرت امام خمینی(س) در قم راه یافت. وی پس از ارتحال آیت‌اللَّه بروجردی در تثبیت مرجعیت حضرت امام تلاش وافری از خود نشان داد و بعد از تبعید امام، مبارزات ضد رژیم خود را وسعت بخشید.

 شهید حجت‌الاسلام مهدی شاه‌آبادی در این راه بارها بازداشت و زندانی شد و تحت شکنجه‌های ساواک قرار گرفت. این مجاهد نستوه، پس از پیروزی انقلاب در مسئولیت کمیته‏‌های شمال تهران خدمت کرد و در ۱۳۵۹ از طرف مردم تهران به مجلس شورای اسلامی راه یافت. این چهره خستگی ‏ناپذیر، با آغاز جنگ، راهی عرصه‌های نبرد گردید و بارها در صفوف ایثارگران اسلام جای گرفت.

شهید از نزدیکان به بیت بنیانگذار انقلاب اسلامی بود

شهید از نزدیکان به بیت بنیانگذار انقلاب اسلامی بوده و دوستی بسیار نزدیکی با امام راحل و فرزند گرانقدرشان، مرحوم آقا مصطفی خمینی داشتند.

sedayemodafean.org شهید حجت‌الاسلام مهدی شاه‌آبادی

شهادت

 شهید حجت‌الاسلام مهدی شاه‌آبادی، روحانی مبارز و نماینده مردم تهران در دوره دوم مجلس شورای اسلامی، سرانجام در تاریخ ششم اردیبهشت ۱۳۶۳ هنگام بازدید از جبهه‏‌های جنگ تحمیلی در جزیره مجنون بر اثر اصابت ترکش گلوله توپ متجاوزان بعثی به شهادت رسید.

آقای میرزا محمد علی شاه ‏آبادی، پدر شهید مهدی شاه‏ آبادی، از عارفان وارسته بود که امام خمینی سالها از محضر ایشان کسب فیض کرده است.‏ امام خمینی (رحمه الله علیه) با ابراز تاسف و تاثر از شهادت جانگداز این عالم بزرگوار در این خصوص پیامی صادر فرمودند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.