sedayemodafean.org شهید ابراهیم باقری

شهید ابراهیم باقری

شهید ابراهیم باقری در تاریخ ۱۳۴۱/۰۶/۰۱ در چرداول چشم به جهان گشود.

ایشان در سن ۴۷ سالگی در تاریخ ۱۳۸۸/۰۶/۰۵ و در شیخ صله به مقام والای شهادت رسید.

شهید ابراهیم باقری فرزند قاسمعلی اولین روز از شهریورماه ۱۳۴۱ در یک خانواده مذهبی در شهرستان چرداول از توابع استان ایلام دیده به جهان گشود.وی دانش آموز مقطع  دبیرستان بود که با شروع جنگ تحمیلی در سال ۱۳۶۰ سنگر علم و دانش را ترک و دواطلبانه راهی جبهه شدند و به کردستان اعزام شدند و در همان سال طی درگیری با نیروهای کومله و دموکرات بر اثر اصابت ترکش خمپاره به ناحیه پای چپ به افتخار جانبازی نایل آمد و دیپلم افتخار دریافت کرد.

شهید باقری همواره در طول زندگی تا زمان شهادت انسانی متدین و متعهد، پرتلاش و خداترس، باانگیزه، معتقد به نظام جمهوری اسلامی ایران، وفادار به انقلاب و پیرو ولایت رهبری بودند و صله رحم و کمک به بستگان و مردم روستا و حل مشکلات آنان را در سرلوحه زندگی خود قرار می دادند.

شهید باقری پس از اتمام خدمت سربازی تشکیل خانواده داد و ثمره این ازدواج چهار فرزند می باشد. سپس با اینکه جانباز بود و از لحاظ جسمی مشکل داشتند در راستای رهنمود و فرمان حضرت امام و احساس وظیفه نسبت به دفاع از سرزمین ایران اسلامی، از سال ۱۳۶۲ تا ۱۳۶۵ بصورت دواطلبانه و در لباس بسیجی وارد سپاه پاسداران شد و در جبهه های گیلان غرب، سومار و سرپل ذهاب و کرند غرب به دفاع از میهن اسلامی پرداخت. در سال ۱۳۶۶ به همراه گردان تیپ یک امیرالمؤمنین(ع) ایلام در عملیات حلبچه در منطقه کردستان شرکت و از ناحیه ریه و چشم دچار مجروحیت شیمیایی شدند.

مجروحیت مانع این شهید بزرگوار نشد ودر راه خدمت به آرمان های انقلاب اسلامی ودفاع از این مرز و بوم لحظه ای درنگ نکرد.

در سال ۱۳۷۰ به عضویت رسمی سپاه پاسداران تیپ یکم امیرالمؤمنین(ع) در آمده و در حالی که در گردان ۱۱۱ امام سجاد(ع) خدمت می نمودند به ادامه تحصیل نیز پرداخت.

 در سال ۱۳۸۳ به علت ناامن بودن مناطق مرزی کردستان جهت مبارزه با منافقین، قاچاقچیان و اشرار مسلح به نوار مرزی شیخ صله و ارتفاعات بمو، اعزام شدند و با وجود سالها خدمت در مناطق جنگی و داشتن مشکل جسمی، به خاطر عشق به وطن و تلاش برای امنیت مردم و کشور عزیزمان تا سال ۱۳۸۸ در این منطقه خدمت کرد.

شهید ابراهیم باقری در ساعت یک و نیم بامداد پنجشنبه  و در پنجمین روز از شهریورماه ۱۳۸۸ با ایجاد کمین ودرگیری شبانه با منافقین و اشرار مسلح در منطقه شیخ صله و ارتفاعات بمو، مصادف با ششمین روز از ماه مبارک رمضان بر اثر اصابت چندین گلوله تیر مستقیم به آرزوی دیرینه خود که همان شهادت در راه خدا بود نایل آمد.

مزار این شهید بزگوار در زادگاهش یعنی روستای کل کل از توابع شهر آسمان آباد در شهرستان چرداول قرار دارد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.