sedayemodafean.org شهید یوسف رضا ابوالفتحی

شهید یوسف رضا ابوالفتحی

شهید یوسف رضا ابوالفتحی در تاریخ ۱۳۳۴/۱/۱ در همدان چشم به جهان گشود.

ایشان در سن ۴۴ سالگی در تاریخ ۱۳۷۸/۱۲/۱۱ و در فارس به مقام والای شهادت رسید.

شهید یوسف رضا ابوالفتحی در اول فروردین ماه ۱۳۳۴ عطر گل محمدی فضای روستای عسگر‌آباد از توابع شهرستان نهاوند را پر کرد، و کودکی آسمانی با نام یوسف رضا در خانواده‌ای کشاورز چشم به جهان گشود. هنوز دو سال از طلوع زندگیش نگذشته بود، که به دلیل اختلاف خانواده‌اش با ارباب ده به روستای «شعبان» مهاجرت کردند.

«یوسف رضا» دوران کودکی را به سختی سپری نمود و پس از اتمام دوره دبستان برای ادامه تحصیل به تهران رفت و با فرزندان خانواده آیت‌الله پسندیده برادر امام (ره) آشنا شدند. ابوالفتحی پس از مدتی توانست در دانشسرای تربیت معلم به تحصیلات عالیه خود ادامه دهد.

او پس از پیروزی انقلاب با دختری مومن و متعهد ازدواج کرد. با آغاز غائله کردستان به فرمان امام (ره) به آن دیار رفت. ولی همزمان با حمله رژیم بعثی عازم سرزمین گرم خوزستان شد. شهید یوسف رضا ابوالفتحی حتی زمانیکه به شهر باز می‌گشت، به همراه برادران کمیته انقلاب اسلامی مشغول دستگیری ضد انقلاب و منافقین بود و تنها زمانی آرامش یافت که به علت جراحت وارده در پایش توسط منافقین در بیمارستان بستری شد.

سردار ابوالفتحی در اندک زمانی به سمت مسئول عملیات کمیته انقلاب در کل کشور منصوب گشت. او در طول حضورش در کمیته مسئولیتهای مختلفی از جمله: “فرماندهی یگان حفاظت از شخصیتها و اماکن مهم (۱۳۶۳) ، فرماندهی یگان دریایی (۱۳۳۶)، مسئول فرماندهی قرارگاه محمد رسول‌ا… (ص) در زمان مبارزه با اشرار و قاچاقچیان شرق کشور (۱۳۶۷)، نماینده ناحیه در استان فارس، فرمانده نیروی انتظامی سمنان، فرمانده نیروی انتظامی فارس، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ و بار دیگر فرماندهی نیروی انتظامی استان فارس را برعهده گرفت. وی همچنین در زمان خدمت در استان فارس توسط قاچاقچیان مواد مخدر از ناحیه پا مجروح و مدت ۴ ماه در بیمارستان بستری گشت، و پس از ۳ عمل جراحی بهبود یافت.

سرانجام سردار ابوالفتحی پس از سالها جهاد و مبارزه در تاریخ ۱۱/۱۲/۱۳۷۸ در شب ازدواج فرزندش بر اثر سقوط هلیکوپتر در «دریاچه مهارلو» در حین انجام ماموریت به بلندای آسمان پرواز نمود.

 

منبع: صدای و سیما

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.