sedayemodafean.org شهید جعفر جعفری

شهید جعفر جعفری

شهید جعفر جعفری در تاریخ ۱۳۷۰/۰۲/۲۰ در خراسان رضوی چشم به جهان گشود.

ایشان در سن ۲۵ سالگی در تاریخ ۱۳۹۶/۰۳/۲۸ و در حلب به مقام والای شهادت رسید.

شهید جعفر جعفری صاریانی در بیستم اردیبهشت ۱۳۷۰ در خانواده ای کشاورز در روستای استجرود از توابع شهرستان باخرز استان خراسان رضوی دیده به جهان گشود، او تحت تربیت پدر و مادری دلسوز و متدین بزرگ شد. او سرباز ولایت بود و گوش بفرمان رهبری، وقتی شنید همه‌ی دغدغه رهبری حفظ حرم اهل بیت است، دلش از حمله تکفیری ها به درد آمده لباس رزم پوشید.
با پدر و مادر خداحافظی کرد، همسر خود و فرزندی که انتظار بدنیا آمدنش را می کشید را به خدا سپرد و رفت، نه تنها از  ناموس و کشورش بلکه از حریم اهل‌بیت (ع) عصمت و طهارت دفاع کند، شهید مرد عمل بود و شجاع، عشق حسینی در سینه‌اش می جوشید. او با مضمون جهاد و ایثار و شهادت بخوبی آشنایی داشت، شهید بزرگوار در امر کشاورزی همراه پدر خود بود و سعی داشت همیشه به پدر خود کمک کند، بسیار دلسوز و مهربان، سخت کوش و راستگو وقلبی مهربان داشت، او عاشق شهادت بود و سرانجام در  ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ همزمان با لیله قدر بیست و سوم ماه مبارک رمضان در منطقه دیرالزور سوریه بهمراه ۲ تن از همرزمانش با شعار کلنا عباسک یا زینب مورد اصابت موشک‌های آمریکایی قرار گرفت و بدرجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر پاکش در شهرستان باخرز با حضور اقشار مختلف تشییع ودر زادگاهش آرام گرفت.
کبری احمدی همسر برادر شهید جعفر جعفری دیگر شهید تشییع شده، گفت: سال گذشته شهید مشتاق شد که به سوریه برود اما هر چه کرد نتوانست برود. شهید جعفری ایرانی و ساکن شهرستان باخرز خراسان رضوی بود. ما هم ساکن استان سمنان بودیم، به منزل ما آمد و گفت که می‌خواهم به سوریه بروم، به پدر و مادرم بگویید من سرکار هستم. با وجود تلاش‌هایی که کرد اما نتوانست اعزام شود. امسال بالاخره موفق شد با فاطمیون به سوریه برود و این اولین و آخرین بار اعزامش به سوریه بود.
وی با اشاره به خلق و خوی شهید ادامه داد: شهید جعفری بچه‌ها را خیلی دوست داشت هر وقت منزل ما بود بچه‌ها را روی سر و کولش می‌گذاشت. سال پیش ازدواج کرد و حتی اولین فرزندش را هم ندید و رفت. شهید جعفری ۲۵ ساله بود و فرزندش دو ماه دیگر به دنیا می‌آید. وی به همراه ۳ همرزم دیگرش ۲۳ رمضان در حلب به شهادت رسید.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.