sedayemodafean.org شهيد سيد سجاد خليلى

شهید سید سجاد خلیلى

شهید سید سجاد خلیلى در تاریخ ۱۳۷۰/۰۹/۱۵ در متکازین چشم به جهان گشود.

ایشان در سن ۲۴ سالگی در تاریخ ۱۳۹۵/۰۱/۲۱ و در سوریه به مقام والای شهادت رسید.

شهید سید سجاد خلیلى در تاریخ پانزدهم آذر ۱۳۷۰ در خانواده اى مذهبى و انقلابى در روستای «متکازین» از توابع شهرستان بهشهر،استان مازندران دیده به جهان گشود. پدرش سید احمد و مادرش سیده زهرا نام داشت. سید سجاد در ۱ آبان ماه  سال ۱۳۸۹ وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامى شد و به عضویت سپاه درآمد. سید سجاد با اینکه سن کمى داشت ولى مردى دلیر و شجاع بود.
براى دومین بار به سوریه اعزام مى شود که در حین عملیاتى ویژه در منطقه (۱۲۰)، در درگیری با داعش در جنوب سوریه در تاریخ ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ مفقودالاثر مى شود. همرزمانش از نحوه ى شهادت سید سجاد اینگونه مى گویند که دو نفر از همرزمان سید سجاد زخمى شده بودند و سید سجاد براى نجات آنها میرود که از ناحیه پهلو دچار جراحت شدید مى شود و به دست داعش هاى ملعون اسیر مى شود و مفقودالاثر مى شود.
در اعیاد مبارک بزرگ قربان تا غدیر در سال ۹۷ هدیه الهى به مردم شریف مازندران اینگونه رقم خورد که پیکر شهید «سید سجاد خلیلى» به همراه پیکر سردار شهید «سید جلال حبیب الله پور» پس از گذشت چند سال دورى و چشم انتظارى شناسایى شد و پس از طى مراحل مختلف آزمایشات متعدد؛ ابدان مطهرشان ثبت و پس از انجام سیر مراحل ادارى، به میهن اسلامى انتقال داده شد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.