sedayemodafean.org شهید حسن پاینده

شهید حسن پاینده

شهید حسن پاینده در تاریخ ۱۳۵۸/۰۷/۰۱ در روستای امامده لاهیجان چشم به جهان گشود.

ایشان در سن ۴۰ سالگی در تاریخ ۱۳۹۷/۰۸/۰۵ و در رشت به مقام والای شهادت رسید.

شهید حسن پاینده یکم مهرماه سال ۵۸ در خانواده روستایی و مذهبی دیده به جهان گشود. دوران ابتدایی و راهنمایی را در روستای پدری (امامده) گذراند و پس از استخدام در ناجا دوره دبیرستان و مقطع کاردانی را در تهران به اتمام رساند.

دو دختر به نام‌های زهرا (۱۵ ساله) و نازنین زهرا (۱۱ ساله) از شهید پاینده به یادگار مانده است.

شهید پاینده پس از عضویت در بسیج و استخدام در ناجا مراحل آموزش تخصصی را در مرزن‌آباد چالوس به اتمام رساند و در یگان ویژه ناجا کل خدمت خود را آغاز کرد.

ماموریت‌های پاکسازی خاک‌سفید تهران، کوی دانشگاه تهران، درگیری اهواز و آبادان، زلزله بم، درگیری اردبیل، فتنه سال ۸۸ رشت و دانشگاه گیلان و … از ماموریت‌های ویژه شهید پاینده بود. ماموریت پاکسازی منطقه سرباز در سیستان و بلوچستان پس از سردار شوشتری از جمله ماموریت‌های شهید پاینده و همکارانش به مدت دو سال محسوب می‌شود.

زیارت امام رضا(ع) عادت سالانه یک تا دو مرتبه و توفیق زیارت کربلای معلی مجوز زیارت امام هشتم برای شهید پاینده بود.

دستگیری از مستمندان و فقرا در روستای همجوار به صورت پنهانی و حتی صبح روز شهادت، مقداری اثاثیه منزل و هزینه تحصیل دانش‌آموزان فقیر و … تنها بخشی از تلاش پنهان شهید پاینده بود.

شهید حسن پاینده در مدت ۲۲ سال انجام وظیفه بارها مورد آسیب جسمی قرار گرفت و در روز جمعه پنجم آبان‌ماه جاری حین انجام ماموریت (برقراری نظم و امنیت) در پارک دانشجوی رشت در درگیری با اشرار مشهور محله با ضربات متعدد چاقو و قمه توسط اراذل و اوباش در همان محل به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.