sedayemodafean.org شهید مرتضی مریانجی

شهید مرتضی مریانجی

شهید مرتضی مریانجی در تاریخ ۱۳۴۳/۰۹/۲۱ در همدان چشم به جهان گشود.

ایشان در سن ۲۲ سالگی در تاریخ ۱۳۶۵/۱۲/۱۵ و در خرمشهر به مقام والای شهادت رسید.

شهید مرتضی مریانجی بیست و یکم آذر ماه سال ۱۳۴۳ در شهر مریانج از توابع شهرستان همدان و در خانواده‌ای مذهبی و ساده زیست به دنیا آمد. پدرش نظامعلی کشاورز بود و با کار بر روی زمین زراعی و باغبانی مخارج زندگی خود و خانواده‌اش را تامین کرده و در تلاش بود با کسب روزی حلال فرزندان خود را با سرشتی پاک و خداجوی پرورش دهد.

سال ۱۳۵۰ وارد دبستان شد و تحصیلات خود را آغاز کرد و تا پایان دوره متوسطه ادامه تحصیل داد و موفق به اخذ مدرک دیپلم شد. در سال های انقلاب نوجوانی بیش نبود اما به قدر وسع و توان خویش در راه پیروزی قیام بزرگ ملت ایران گام برداشت و در این راه از هیچ کمک و اقدامی فروگذار نبود.

در سال های دفاع مقدس، شهید مرتضی مریانجی داوطلبانه راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل شد تا از مرزهای ایران در برابر تهاجم رژیم بعث عراق دفاع نمایند. در مناطق مختلف عملیاتی حضور یافت و همراه با دیگر همسنگران و همرزمان خود حماسه ها آفرید.

سرانجام پس از ماه‌ها مجاهدت در راه خدا در یازدهم اسفند ماه سال ۱۳۶۵ با سمت نیروی واحد تبلیغات در منطقه عملیاتی خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید و به کاروان عظیم شهدا پیوست. آرامگاه شهید مرتضی مریانجی در گلزار شهدای زادگاهش زیارتگاه عاشقان و دلدادگان است. برادرش مهدی نیز به شهادت رسیده است.

یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.