sedayemodafean.org شهيد سرتيپ پاسدار رحيم فعال مسکین

شهید سرتیپ پاسدار رحیم فعال مسکین

شهید سرتیپ پاسدار رحیم فعال مسکین در تاریخ ۱۳۳۹/۰۰/۰۰ در اروميه چشم به جهان گشود.

ایشان در سن ۴۴ سالگی در تاریخ ۱۳۸۳/۰۳/۰۹ و در قزوين به مقام والای شهادت رسید.

شهید سرتیپ پاسدار رحیم فعال مسکین در سال ۱۳۳۹ در شهرستان ارومیه در دامان خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود.
دوران انقلاب اسلامی همزمان با دوران نوجوانی او بود اما شهید رحیم فعال با درکی والا که از انقلاب و امام داشت، همگام با مردم ارومیه در تظاهرات شرکت می کرد و در جلسات آنها حضوری فعال داشت.
با آغاز انقلاب شکوهمند اسلامی با تلاش مخلصانه در صحنه‌های مبارزات مردم ارومیه با رژیم ستمشاهی حضور پیدا کرد و با به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی به صف پاسداران انقلاب اسلامی پیوست.
شهید سرتیپ پاسدار رحیم فعال مسکین بسیار شجاع و دلاور مردی تاریخی بود که در صحنه های پرخاطره دفاع از انقلاب، حماسه ها آفریده بود. او که همیشه بخاطر عشق به انقلاب و امام جانفشانی می کرد، در مبارزه‌ای بی امان با ضدانقلابیون در شهرستان پیرانشهر به افتخار جانبازی نائل آمده بود.
با علاقه و استعدادی که داشت، تحصیلاتش را تا کارشناسی ارشد علوم و فنون نظامی ادامه می دهد و بخاطر هوش و درایت بالایش، عهده دار مسئولیتهای مختلفی در نیروی انتظامی می شود. همانند رئیس کمیته انقلاب اسلامی آذربایجان غربی، رئیس بازرسی فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی و جانشین فرماندهی انتظامی استانهای اردبیل، اصفهان و فارس …

سردار رشید اسلام شهید سرتیپ فعال، در دوران مسؤولیتش در سمت جانشین فرماندهی انتظامی استان فارس،‌ خدمات ارزنده و بی شائبه ای در زمینه های مختلف انجام داده است. همچنین همکاری و نظارت ایشان در مراحل ساخت مجتمع انتظامی نیز شایان ذکر است.

شهید سرتیپ پاسدار رحیم فعال مسکین در مسؤولیتهای خود همواره سربازی سختکوش، شجاع و نسبت به زیردستان مهربان و رئوف بود. رنج دوری از زادگاه خود را به قصد قرب الی ا… به خود هموار ساخت و راهی استانهای اردبیل، اصفهان، فارس و قزوین شد، او برای تمام مردم این استانها، چهره ای آشنا، دلسوز و فداکار بود. سال ۶۱ امر مقدس ازدواج را بجای آورده و ما حصل این امر ۲ فرزند پسر و ۱ دختر بود.

سیمای مصمم این سردار دلاور اسلام نشان از حمایت، تعهد و ایمان ایشان داشت. شهید سرتیپ پاسدار رحیم فعال مسکین سال ۸۳ با نظر فرمانده وقت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به سمت فرمانده انتظامی استان قزوین منصوب شد. تنها یک هفته بود که به عنوان فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین، در قزوین فعالیت می کرد که زلزله ای در قزوین رخ می دهد، شهید رحیم فعال همراه چند تن از همکارانش، روز نهم خرداد سال ۸۳ به امدادرسانی زلزله زدگان قزوین و ارتفاعات الموت ماموریت می روند که در این ماموریت بر اثر سانحه هوایی با قلبی مالامال از عشق به معبود دعوت حق را لبیک گفت و به یاران شهیدش می پیوندد. سانحه ای هوایی در ارتفاعات الموت قزوین که هیچگاه از خاطر کسی فراموش نخواهد شد، شهید رحیم فعال سوار بر چرخبال بر فراز ارتفاعات الموت برای امداد رسانی می رود اما با انفجار این چرخبال، در اثر سوختگی شدید و با تنی سوخته اما با دو بال زیبای الهی، سوی معبود خود رهسپار می شود که تا ابد در کنار او در آرامش باشد.
پیکر پاکش طی مراسم باشکوهی در ارومیه تشییع و در کنار سایر شهدای عزیز آرام گرفت.
روحش شاد و یادش گرامی باد

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.