sedayemodafean.org جبهه‌های حق علیه باطل

جبهه‌های حق علیه باطل امروز

نزدیک به ۴۰ سال از روزهایی گذشته است که ما به جبهه‌های حق علیه باطل در جنگ تحمیلی شتافتیم و دشمنان بعثی را شکست دادیم. اکنون با آغاز قرن جدید و در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ و انتصاب مسئولین جدید، سوالی که باید از خود بپرسیم این است که در حال حاضر جبهه جنگ ما کجاست و در این راستا چه هدفی را باید دنبال کنیم؟ طی دهه‌های اخیر، ما دشمنانی به جدیت بعثی‌ها نداشتیم، و سوالی که طرح می شود اینست که چطور باید از قدرت و اقتدار نیروهای مسلح برای منافع ملی این مرز و بوم به درستی استفاده کنیم؟ در سال‌های اخیر،‌ ما در صدای مدافعان چند مقاله مربوط به امور ایثارگران و خانواده‌های شهدا و چالشهایی که با آن روبرو می شوند، نوشته‌ایم، و تاکید کردیم که اکنون میدان جنگ حق و باطل، بحث عدالت اجتماعی و مبارزه با فقر و بی عدالتی می‌باشد. موضوعاتی مانند فساد در بنیاد شهید، کمبود حقوق و مزایا، و بی توجهی دولت به نیازهای جانبازان در زمان شیوه ویروس کرونا، از جمله اموری است که احساسات هر فرد انقلابی را جریحه‌دار می‌کند. باید از حالت انفعالی و خودقربانی‌پنداری خارج شد و با نقشی فعال‌تر و مثبت‌تر به جبهه‌ امروزی حق علیه باطل شتافت.

فساد و اختلاس در بنیاد شهید یکی از مهمترین معضل‌هایی است که جامعه ایثارگران با آن روبروست. در چند ماه اخیر مقالاتی درباره بدهی نجومی بنیاد شهید به نهادهای مختلف نیز منتشر کردیم، اما برغم اعتراض‌ها، نهادهای نظارتی هیچگونه پیگیری اصولی صورت نداده اند و دولت کنونی هم همچنان برای بنیاد افزایش بودجه چشمگیری درنظر گرفته ولی متاسفانه این مبالغ هیچگاه به دست نیازمندان ایثارگر و خانواده شاهد نمی‌رسد. بر اساس گزارش فارس،‌ رقم پیشنهادی دولت برای بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال ۱۴۰۰، مبلغ ۲۵ هزار و۴۰۰ میلیارد تومان است که در مقایسه با سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است (افزایشی بالغ بر ۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان نسبت به سال ۹۹.) در گذشته، مجلس بودجه اختصاص یافته به بنیاد شهید را افزایش داده بود تا بنیاد بتواند بدهی خود را بپردازد، ولی این منابع مالی با سوءمدیریت و سوءاستفاده مواجه شد و هیچ یک از اعتراض‌ها نیز به جایی نرسید.

موارد فوق، مشتی از خروار سوءمدیریت‌ها و فسادهایی است که ما هر روزه با آن روبرو هستیم، ولی همانطور که در ابتدا اشاره شد، ایثارگران نباید به قربانی تبدیل شوند و نباید در مقابل طاغوت‌های زمان، وضعیتی انفعالی به خود گرفت. در اینجا دیگر اشاره‌ای به بدهی‌های بنیاد به دانشگاه آزاد و حاشیه‌های شرم آوری که در رابطه با سهام بانک دی و غیره نمی کنیم ولی باید تاکید کنیم و اکنون جبهه حق علیه باطل، نزاع میان مستضعفان و مفسدان اقتصادی است که در پشت ما با انقلابی‌گری و دلسوزی‌های ظاهری و تصنعی برای انقلاب پنهان شده اند ولی در عمل، از خون مستضعفین ارتزاق می کنند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.