sedayemodafean.org همایش فاطمیون

همایش فاطمیون، همایشی ارزشمند که میتوانست پربارتر باشد

همانطور که در خبرها خواندید، نخستین همایش بین المللی لشکر فاطمیون هفته گذشته با پیام جمعی از رهبران جبهه مقاومت اسلامی در حرم امام رضا (ع) در مشهد مقدس برگزار شد. در این همایش که شماری از اعضای ارشد سازمان‌های جهادی شیعی عراق، لبنان و بحرین شرکت داشتند،‌ با وجود اینکه مراسمی با شکوه و مناسبی بود، ولی در سطح شعارهای سیاسی باقی ماند و به چالش‌ها و مسائل واقعی فاطمیون نپرداخت. درحالی که به صحبتهای سخنرانان مراسم گوش میکردیم، این سوال در ذهن ما و بسیاری دیگر از مخاطبان سایت صدای مدافعان ایجاد شد که چرا هیچ یک از سربازان خط مقدم فاطمیون سخنرانی نکردند و هیچ صحبتی در مورد مشکلات و نگرانی‌های اخیر لشکر فاطمیون نشد؟

در مورد فاطمیون و رشادت‌های برادران افغان ما در سوریه هرچه بگویم کم گفته‌ایم. در همین مراسم هم با تقدیر از این عزیزان و تاکید بر فداکاری‌ها و رشادت‌های آنها، بار دیگر یادآوری شد که با چه سختی‌ها و مشکلاتی کنار آمدند و چه از خودگذشتگی‌هایی کردند تا از شرف و ناموس خود و برادران و خواهرانشان دفاع کنند. شاید آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، رهبر نهضت اسلامی بحرین، به بهترین نحو ممکن یادآور این نکته شد. وی در سخنرانی خود در مورد لشکر فاطمیون چنین گفت که «جوانان فاطمیون روح‌های عزیز و شریف خود را فدا کردند تا از میلیون‌ها انسان بی‌گناه و صاحب دلهای پاک حمایت کنند، امنیت مردم را از دست جنایت حفظ کنند. مجاهدین افغانستانی فاطمیون جان خود را فدا کردند و ضرر نکردند و آنچه را با شهادتشان به دست آوردند مساوی با خیر کل جهان نیست بلکه بیش از آن است.»

در کنار آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، در این همایش پیام‌های شیخ اکرم برکات، معاون فرهنگی حزب‌الله لبنان، مهندس نصر الشمّری، سخنگوی مقاومت اسلامی نجباء عراق و فرماندهان ارشد لشکر فاطمیون افغانستان نیز به گوش مخاطبان و عاشقان اهل‌بیت رسید. آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی هم که از مراجع عظام تقلید هستند، در پیامی رزمندگان این لشکر را افرادی شجاع و با استقامت خواند که برای پاسداری و دفاع از فرهنگ فاطمی، خوش درخشیده و با نثار جان خویش، شهدای بزرگی را به اسلام تقدیم کرده‌اند.

ما در صدای مدافعان پیش‌‌تر به این نکته اشاره کرده بودیم که با توجه به اینکه فاطمیون در میان بهترین رزمندگان در میان مدافعان بوده و هستند و در واقع تخصص این افراد که جنگ‌آوری و شرکت در عملیات‌های غیرمتقارن می‌باشد، نباید به این عزیزان همچون یک ابزار نگاه کرد و هروقت احتیاجی به آنها نبود آنها را فراموش و یا مرخص کرد. در جریان همایش اخیر هم شاهد بودیم که با اینحال که با نام فاطمیون برگزار شد ولی عملا از نام این عزیزان استفاده شد تا به مسائلی سیاسی و فراتر از حوزه لشکر فاطمیون پرداخته شود. هرچند طرح این مسائل سیاسی جای طرح و تشکیل همایش دارد، ولی ایکاش این مسائل با مسائل فاطمیون تخلیط نمی شد و این عزیزان اجازه می‌یافتند در همایشی که متعلق به آنها بود، به مسائل خودشان بپردازند.

به هر حال این همایش در حالی برگزار شد که در یکی دو سال اخیر ما آنطور که باید و شاید به وضعیت فاطمیون رسیدگی نکردیم. در کنار آن، این عزیزان پوشش خبری مناسبی در رسانه‌ها نداشتند و به همین دلیل در این چند سال اخیر رسانه‌های خارجی از موقعیت سواستفاده کرده و گزارشها و اخبار ضدونقیضی در ارتباط با لشگر فاطموین منتشر کرده‌اند که همانطور که قبلا هم گفته بودیم،‌ متاسفانه این اخبار هم اکثر از موارد با سوگیری علیه ایران همراه بوده.

به هر حال اکنون که مسئولین زحمت برگزاری چنین همایش‌هایی را می‌کشند و از سخنرانی‌ها و پیام‌های بزرگانی همچون آیت‌الله شیخ عیسی قاسم و آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی سود میبرند، کاش کارگاه‌هایی هم در جریان همایش برگزار می‌شد تا  به طور ملموسی به مسائل مبتلا به مدافعان حرم و فاطمیون پرداخته می‌شد و سخنان کسانی علاوه بر فرماندهان هم شنیده می‌شد. انشاالله در همایش‌های آتی از بچه‌های باتجربه لشکر فاطمیون هم برای سخنرانی و اداره کارگاه‌ها دعوت شود تا اینگونه مجامع به محلی برای طرح مسائل و مطالبات و سربازان فاطمیون با بدنه فرماندهی گردد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.