sedayemodafean.org مستعان ۱۱۰

چه کسانی در پی تخریب سردار سلامی هستند؟

در یکی دو ماه اخیر اکثر کشورهای دنیا برای جلوگیری از گسترش شیوع کرونا عزم خود را جزم کرده و از روش‌های مختلفی مانند قرنطینه شهرها،‌ بستن مراکز خرید و ادارات و حتی حکومت نظامی برای کنترل مرگ و میر در کشورهای خود استفاده میکنند. در همین حال تلاش‌ها برای کشف سریعتر و درمان این بیماری ادامه دارد. نیروهای علمی ما هم در این راه تلاش‌های خوبی انجام می دهند ولی بنظر می رسد که دست‌هایی تلاش دارند با ارائه و القاء اطلاعات غلط به مقام‌های ارشد کشورمان، وجه نظام را خدشه‌ دار کنند و آب به آسیاب دشمن بریزند.

یکی از این شیطنت‌ها، ارائه اطلاعات غلط و اغراق آمیز در خصوص دستگاه تست موسوم به مستعان ۱۱۰ است که متاسفانه باعث هتک حرمت فرمانده سپاه شده است. تحرکی که سرنخ‌های آن متاسفانه در حلقه‌ای مشکوک در دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) است، این اطلاع‌رسانی غلط را به سردار سلامی کرده است که دستگاه مستعان ۱۱۰ قادر به تشخیص و کشف از راه دور ویروس کرونا است. این خبررسانی متاسفانه باعث وهن سپاه شده و تمنای عاجزانه نیروهای مخلص سپاه از دستگاه قضایی کشور اینست که عناصری که اطلاعات غلط به فرماندهی سپاه داده‌اند، شناسایی و مجازات شوند.

هادی زهیری، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) ابتدا تولید مستعان ۱۱۰ را افتخاری برای کشور و سپاه عنوان کرد و کمتر از ۲۴ ساعت و در چرخشی ۱۸۰ درجه گفت این دستگاه توسط مجموعه‌های دیگر و وزارت بهداشت بررسی خواهد شد و «اگر کار کرد که باعث افتخار ایران است و اگر کار نکرد هم حتما تلاشی رو به جلو بوده است.» آیا اینگونه تخریب فرمانده سپاه غیرعامدانه بوده؟  آیا در شرایطی که مردم و نظام تحت هجمه‌های گوناگون دشمنان خارجی قرار دارند، باید از دشمنان داخلی هم ضربه بخوریم؟

یک بحث دیگری که با حلقه مشکوک دانشگاه بقیه‌الله (عج) مرتبط است، موضوع منشاء و ماهیت ویروس کروناست. دکتر علی کرمی که استاد ژنتیک و بیوتکنولوژی پزشکی دانشگاه بقیه‌الله (عج) می باشد، ابتدا با ناچیز قلمداد کردن خطر کرونا،‌ هشدارها در این زمینه را توطئه دشمن دانستند ولی ظرف مدت کوتاهی یک تغییر موضع ۱۸۰ درجه‌ای داد و گفت که ویروس کرونا یک سلاح بیولوژیک است. متاسفانه همین اطلاع‌رسانی غلط به سردار سلامی هم انجام شد و ایشان روز ۱۵ اسفند از امکان تسلیحاتی بودن ویروس کرونا سخن گفتند.

بسیاری از نیروهای متعهد علمی و پژوهشی سپاه نسبت به اظهارات دکتر کرمی و اطرافیان ایشان و اطلاع‌رسانی‌های غلطی که به مقام‌های ارشد نظام شده ابراز نگرانی کرده‌‌اند. در این راستا تاکید بر آن بوده که تحقیقات ماهنامه طب نظامی از سوی پژوهشگاه دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) منتشر می‌شود مبنا باشد. به عنوان نمونه تحقیقات دکتر فرنوش و همکارانشان در ماهنامه طب نظامی منتشر شده و با تاکید بر منشا کرونا، رعایت بهداشت و دستورات تغذیه‌ای بر اساس شریعت مبین اسلام را توصیه نموده است.

در شرایط بسیار پیچیده‌ای به سر می بریم و در کنار هجمه‌های آشکار دشمن، باید مراقب هجمه‌های پنهان حلقه‌هایی که از سپاه و رهبری کینه دارند نیز باشیم. در حالی که شاهد کم کاری‌های دولت در مبارزه با کرونا هستیم، نیروهای مخلص سپاه به طور شبانه روزی در تلاش برای مقابله با این بحران هستند و انصاف نیست که بدنه سالم و متعهد سپاه، از شیطنت‌ها و اطلاع‌رسانی‌های غلط ضربه بخورد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.