sedayemodafean.org رزمندگان سفیدپوش

امروز «رزمندگان سفیدپوش» یادآور رشادت‌های ایثارگرانند

سی و اندی سال پیش که رزمندگان اسلام در میدان جنگ با از خودگذشتگی و رشادت‌های مثال زدنی در مقابل جنایات و تجاوز صدام معلون ایستادگی میکردند تا آسیبی به کشور وارد نشود، کمتر کسی فکر میکرد که سه دهه بعد و نسلی که کمتر شاهد رشادت‌ها و فداکاریهای جوانان و رزمندگان در جبهه‌های جنگ بودند با لباس پرستار و پزشک راه آنها را ادامه دهند و در خط مقدم مبارزه با ویروس کشنده کرونا سلامت و جان خود را فدای هموطنانشان کنند. پیام ویدئویی امام خامنه‌ای و قدردانی از این رزمندگان جنگ با کرونا بسیار دلگرم کننده بود. در حال حاضر مهمترین مسئله حمایت کامل از کادرهای پزشکی حاضر در بیمارستان‌ها و کلینیک‌هایی است که از بیماران مبتلا به کرونا مراقبت میکنند و مسئولین دولتی باید برای رسیدگی به بهبود وضعیت این عزیزان هرچه در توان دارند انجام دهند.

ما به عنوان صدای مدافعان و سایتی که متعلق به همه رزمندگان, جانبازان, و ایثارگران است در این روزهای سخت و پر التهاب لازم میدانیم همانطور که ملت همیشه در صحنه و انقلابی در دهه شصت و درآن سالهای سخت از هر طایفه و ایل و مذهب، با همدلی پشت رزمندگان اسلام را خالی نکردند و در حد توان حامی و قدردان رشادت‌های آنها بودند،‌ امروز نیز به همان اندازه حامی ایثارگران و رزمندگان سفیدپوشی باشیم که یک تنه به جنگ کرونا رفته‌اند. کسانی که به معنی واقعی کلمه «مدافعان سلامت» نام گرفته‌اند.

چندی پیش محمد قالیباف که خود در جبهه‌های جنگ حضوری فعال داشته، از طریق صفحه اینستاگرام خود و در وصف این عزیزان و مقایسه آنها با ایثارگران دوران جنگ چنین گفت:‌ «همه پرستاران و پزشکان و اعضای دیگر کادر شبکه بهداشت و درمان امروز حقیقتا کار جهادی می‌کنند. جهاد فقط در جبهه و جنگ نیست. هر کسی که در خط مقدم مبارزه با هر تهدیدی علیه مردم ایران خدمت می‌کند، جهادگر است. فرمانده و سرباز هم ندارد. جهادگر برای همه کار می‌کند.»

این سخنان را مسئولین و مقامات دیگری هم به زبان آورده‌اند و البته خود مقام معظم رهبری از اولین کسانی بودند که در پیامی به جامعه پزشکی و پرستاری از آنها تشکر کرده و فرمودند: «این زحمات بسیار با ارزش، جایگاه جامعه پزشکی و پرستاری را در جامعه بالا می‌برد که برده است و اجر و ثواب الهی را به دنبال خواهد داشت.» چنین سخنانی نه تنها نشان دهنده اهمیت و جایگاه والای این رزمندگان و ایثارگران سفیدپوش است بلکه وظیفه ما و بخصوص نهادهای دولتی را در قبال این عزیزان بیشتر میکند.

خط مقدم مبارزه با کرونا + حلقه وصل

متاسفانه طبق آمارهایی که در فضای مجازی منتشر شده تعداد بسیاری از این ایثارگران خط مقدم کرونا در چند هفته اخیر جان خود را از دست داده‌اند. طبق آمار رسمی وزارت بهداشت البته ۵ پرستار و پزشک تا امروز جان خود را از دست داده‌اند که البته با توجه به ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی تعداد این افراد متاسفانه بسیار بالاتر از تعداد عنوان شده است. به هر حال این عزیزان با وجود آگاهی کامل به خطری که مواجه آنهاست و با علم به اینکه کمترین امکانات در اختیارشان است در این راه قدم گذاشته‌اند که این امر یادآور فداکاری‌هایی است که رزمندگان دلاور ما در ۸ سال دفاع مقدس انجام دادند و هنوز هم این فداکاری‌ها را در میان عزیزان مدافع حرم شاهدیم.

در میان تمام این سختی‌ها و کمبود امکانات اما یکی از نکات جالب روحیه بالای اکثر این عزیزان خط مقدم مبارزه با کرونا است. در حالی که خودشان با شیفت‌های طولانی و در برخی نقاط محروم کشور خدمت میکنند، همانطور که در ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی حتما مشاهده کرده‌اید، برای بالا نگه داشتن روحیه مریض‌های مبتلا به کرونا و همچنین روحیه خودشان و همرزمانشان در این جنگ نابرابر، از هیچ کوششی فروگذار نیستند.

 ‌جالب است که این را هم یادآوری کنیم که درست مانند ایثارگران جنگ تحمیلی و جوانانی که با دست خالی مقابل رژیمی میجنگیدند که مجهز به بهترین تجهیزات نظامی بود، رزمندگان سفیدپوشان ما هم امروز با کمترین امکانات راهی میدان «جنگ» شده‌اند. امید ما این است که همانطور که در آنها سالهای سخت جنگ با اتحاد و همدلی و با درایت و رهبری مثال زدنی امام راحل، رزمندگان اسلام به پیروزی رسیدند، امروز نیز پرستاران و پزشکان ما، که بهتر است با همان عنوان «رزمندگان سفیدپوش» از آنها یاد کنیم، این ویروس کشنده را از کشور بیرون کنند.

انشاالله

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.