sedayemodafean.org خودسوزی فرزند شهید

سوالات بی‌پاسخ درباره خودسوزی فرزند شهید در ساختمان بنیاد شهید

بیمه تکمیلی ایثارگران باز هم خبرساز شد. موضوعی که در سالهای اخیر بارها در صدر خبرهای مربوط به امور ایثارگران و جانبازان بوده و ما نیز در صدای مدافعان بارها به آن پرداختیم. هفته گذشته نیز سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس در حالی از مسائل پشت پرده بیمه تکمیلی ایثارگران صحبت کرد که خبر خودسوزی یکی از فرزندان شهدا به دلیل مشکلات معیشتی و عدم پوشش بیمه، دل همه ما را به درد آورد. دردناک‌تر آن بود که این فرزند شهید، در مقابل ساختمان اداره کل بنیاد شهید قم خود را به شعله‌های آتش سپرد. واقعیت این است که دولت به بیمه دی و برخی دیگر از بیمه‌ها بدهکار است و بدهی خود را تسویه نمی‌کند که این مسئله باعث شده است که ایثارگران و جانبازان دچار مشکلات عدیده‌ای شوند.

  ماه گذشته در مطلبی به عنوان مشکلات بیمه و درمان ایثارگران، این اخطار را داده بودیم که عدم رسیدگی به مشکلات بیمه تکمیلی و به طور کلی سؤمدیریت بنیاد به جایی رسیده که اکثریت قریب به اتفاق ایثارگران و خانواده‌هایشان که تحت پوشش بنیاد هستند از شرایط موجود شدیدا ناراضیند. بنیاد شهید این روزها تبدیل به نهادی شده است که فقط در مجامع و همایشها به شکلی نمایشی راجع به خدمت به ایثارگران و خانواده‌های شهدا برای خود تبلیغ میکنند.

در همین ارتباط و همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، یک سری مسائل پشت پرده مربوط به بیمه تکمیلی نیز وجود دارند که برخی از نمایندگان مجلس به آن اشاره داشته‌اند و بسیاری اختلافات درون-دولتی را منبع آن میدانند. علی اکبر کریمی، رئیس فراکسیون توسعه صادرات مجلس هفته گذشته به همین مطلب اشاره کرد و اظهار داشت که «ظاهرا مشکل درمان ایثارگران و جانبازان قربانی اختلافات داخلی در دولت شده‌اند و ظاهرا اخباری به گوش می رسد که متاسفانه مشکل درمان این عزیزان برای تحمیل مدیریت جدید فردی سیاسی بر بنیاد شهید گروگان گرفته شده است.»

اگر چنین چیزی صحت داشته باشد که متاسفانه تمام شواهد حکایت از صحت آن دارند باید نگران وضعیت بنیاد و مدیریت دولت بود و ابراز تاسف کرد. همین نماینده ایثارگر مجلس در سخنان خود با یک تذکر شفاهی و انتقاد از بی‌توجهی دولت و ناتوانی رئیس بنیاد شهید در تامین اعتبارات مورد نیاز بیمه تکمیلی ایثارگران تاکید کرد که «آقای شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران قول تامین اعتبارات بیمه تکمیلی جانبازان را در ماه گذشته دادند، متاسفانه تا کنون اقدامی در این جهت نشده است.»

موضوع خودسوزی فرزند شاهد در قم نیز بی‌ربط به این مشکلات نیست. به گفته برادر این جوان وی دو شب قبل به بیمارستانی در جعفریه برای بستری شدن مراجعه می‌کند و اعلام می‌کند که وضعیت خوبی ندارد و ممکن است خطرساز شود، ولی بیمارستان از بستری کردن وی خودداری می‌کند، و حتی نامه بنیاد شهید مبنی بر دستور بستری کارساز نمیشود و به وی میگویند که برای مشخص شدن نحوه پرداخت هزینه بیمارستان، تاییدیه بیمه نیاز است. این جوان سپس با حال نامساعد به قم بازگشته و روز به بعد به بیمه مراجعه می‌کند که به کارش رسیدگی نمی‌شود و از همان سمت با تهیه بنزین خود را به اداره کل بنیاد شهید می‌رساند و اقدام به خودسوزی می‌کند. این در حالیست که در قانون طرح توسعه پنجم آمده که تمام فرزندان شاهد که مشکل جسمی و یا روحی دارند باید توسط بنیاد شهید تامین گردند. حقیقتا این خودسوزی فرزند شهید در قم یک لکه ننگ عظیمی است که به راحتی از دامن مسئولین بنیاد شهید پاک نمی شود. این فاجعه زنگ خطری است در خصوص وضعیت نابسامان بیمه خانواده‌های شاهد و ایثارگر.

در روزهای پس از انتشار خبر خودسوزی این فرزند شهید باز هم عده‌ای برای پوشش گذاشتند به روی کمبودها و تبرعه کردن مسئولین بنیاد و دولت دست به کار شدند و بیماری این فرزند شاهد را دلیل این اتفاق ناگوار عنوان کردند. البته این اظهارات عذر بدتر از گناه است زیرا اگر هم که این عزیز مشکلات روحی داشته، بنیاد باید توجه بیشتری به وی می کرد و مطلقا اجازه نمی داد که بیمارستان از پذیرش وی خودداری کند. به گفته برادر وی، دلیل مشکل اعصاب ایشان، شنیدن خبر شهادت پدرش و از دست دادن وی بوده است و این مسئولیت مسئولان را در قبال این فرد بیشتر می‌کند و همچنین ایشان با مراجعه به بیمارستان خود اعلام کرده بود که وضعیت مناسبی ندارد و باید بستری شود ولی این کار انجام نشد. باید هرچه زودتر مشخص شود که در شرکت بیمه و بنیاد شهید چه اتفاقاتی در جریان است تا از بروز چنین فاجعه‌هایی جلوگیری شود.

۶ نظر

 1. می خواهم از سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به مراجع مربوطه در کشور شکایت کنم اما پول لازم را ندارم چون اینجانب که ازعشایر بنکوی عرب تیره ایگدر طایفه عمله ایل قشقایی هستم که از طرف پدر بزرگ خان محلی (درزمان احمد شاه قاجار) و پدر خان محلی (رضا شاه پهلوی) و خود خان محلی (محمد رضا شاه پهلوی) به جد اینجانب و پدر بزرگ اینجانب و پدراینجانب ظلم نموده اند که درنهایت به شخص اینجانب ظلم نموده اند. کلاس اول ابتدایی (قبل از انقلاب) خانم گشاده رو یا زیبا که احتمالا از اهالی شهر لار مرکز شهرستان لارستان یا شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم بودند که خیلی مختصر اما با توجه به قدرت سرکوب حکومت شاهنشاهی حاکم بر کشور ایران احتمالا تمام توان ایشان بوده است اینجانب را با مرحوم آیت الله موسوی خمینی (امام خمینی) و کاری که می خواهد انجام دهد (انقلاب اسلامی) آشنا کردند اما ازاول انقلاب تا کمی قیل ازهم اکنون درشهرهای خنج و کلان شهر شیراز و شهرجدید صدرا بسیجی فعال بوده ام حدود بیش از دو سال داوطلبانه از طرف بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلاامی درخط مقدم دفاع مقدس از جنوبی ترین محور مرزی کشور تا غربی ترین محورمرزی کشور در دفاع مقدس حضوری فعال داشته ام حدود یکسال به عنوان وظیفه ای که صد درصد داوطلبانه بوده از طرف کمیته انقلاب اسلامی (لشکر ۲۸ روح الله) درخط مقدم محورهای مرزی جنوب کشورحضوری فعال دردفاع مقدس داشته ام ازاول دفاع مقدس تا پایان آن چند باری تا مرز اسارت و شهادت پیش رفته ام اما جانبازی (با سه بارمجروحیت) دردفاع مقدس نصیبم شده است که دلیل عدم حضورم درسوریه برای دفاع ازحرم می باشد با این سابقه طولانی که به شرح فوق درزندگی خود فعالیت هایی برای استحکام حکومت جمهوری اسلامی ایران داشته ام حال می گویم که تمام کارهایی که دولت جمهوری اسلامی ایران می گوید برای ایثارگران درکشورایران انجام داده است تبلیغات دروغین دولتی است برای مثال اینجانب اشتغالم را در … مدیون شخص آقای عزیز منصوری کارمند بازنشسته شهرداری خنج هستم نه ایثارگربودنم خیلی دوست دارم تا محلی پیدا شود تا موارد دیگری را بنویسم و منتشرشود.

 2. واقعیت این است که اراضی ملی در کشور در طول تاریخ متعلق به سرمایه دارهای صاحب قدرت و نفوذ بوده است و تفاوتی بین قبل از اسلام یا بعد از اسلام یعنی حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی ایران و حکومت بیش از ۴۰ ساله جمهوری اسلامی ایران هم نداشته است ای کاش اینجانب رئیس اداره … شهرستان خنج بودم ای کاش اینجانب کارشناس اداره … شهرستان خنج بودم ای کاش اینجانب کاردان اداره … شهرستان خنج بودم ای کاش اینجانب کارمند اداره … شهرستان خنج بودم ای کاش اینجانب آبدارچی اداره … شهرستان خنج بودم تا به حال از حدود ده هکتار زمین الی … هکتار زمین از حکومت بسیار زیاد خیلی عادل جمهوری اسلامی ایران از اطراف روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاطوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس زمین گرفته بودم و خوش به حالم شده بود.

 3. چرا قرارگاه پلیس راه شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + اوز+ لامرد + مهر + فراشبند + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان که در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته است مستقر شده باشد؟
  چرا قرارگاه امداد رسانی هوایی (اورژانس هوایی) شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش+ اوز+ لامرد + مهر + فراشبند + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان یا شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم که هر دو در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته اند مستقر شده باشند؟
  چرا اداره کل راه و شهرسازی شهرستان های جنوبی استان فارس (لارستان + گراش + اوز + لامرد + مهر + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان که در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته است مستقر شده باشد؟
  چرا …
  چرا …
  چرا …
  چرا …
  این که شهر لار مرکز شهرستان لارستان یا شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم محل استقرار ادارات کل خدمات رسانی به شهرستان های جنوبی استان فارس ( قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + اوز+ لامرد + مهر + فراشبند + خنج) می باشند اشتباه بزرگ غیر قابل جبرانی است چون از هر طرف که فاصله زمینی و هوایی بین شهر خنج مرکز شهرستان خنج تا شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم از مسیر راه جدید دیگ اشکن) + لارستان + گراش + اوز+ لامرد + مهر + فراشبند +خنج) را که محاسبه کنید از حدود ۳۹ کیلومتر تا ۴۹ کیلومتر می شود اما شهر لار مرکز شهرستان لارستان و شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم در گوشه ای از جنوب استان فارس با فاصله ای بیش از دویست کیلومتری شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + اوز+ لامرد + مهر + فراشبند + خنج) قرار گرفته اند. متاسفانه کسانی بر شهرستان های جنوبی استان فارس و استان فارس و کشور ایران حکومت می کنند که آسایش مردم عادی (اکثریت مردم) شهرستان های جنوبی استان فارس برایشان مهم نیست اگر بود به جای شهرهای لار مرکز شهرستان لارستان شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم بایستی شهرخنج مرکز شهرستان خنج به عنوان محل استقرار ادارات کل برای خدمات رسانی به مردم شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + اوز+ لامرد + مهر + فراشبند + خنج) قرار می گرفت.

 4. ۱- مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از۹۵% از آبی است که دربارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود آرزوی اینجانب از کودکی این بوده است تا جلو مقدار … متر مکعب آبی را که بیش از ۹۵% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه دربخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود را در محلی به نام تنگه بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس را با احداث بندی (سدی) خاکی بگیرم اینجانب از اینکه مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود سهم خلیجی می شود که می خواهند نام آن را به جای فارس به نام جعلی عربی تبدیل کنند ناراضی هستم اینجانب حتی راضی نیستم تا سرریز مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود که از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود سهم خلیجی شود که می خواهند نام آن را به جای فارس به نام جعلی عربی تبدیل کنند اینجانب در نظر دارم با تغییر مسیر سرریز مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود که از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود را سهم دریاچه فصلی در شهر خنج ازشهرستان خنج استان فارس نمایم. بعد از آن روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس را می توان به مقصد فصل های پائیزی و زمستانی مسافران از سراسر کشور و فصل های بهار و تابستان پرمحصول تبدیل کرد.
  ۲- آرزوی اینجانب از تاریخ ۱۳۷۰/۱۲/۲۲ تا تاریخ ۱۳۷۶/۰۷/۳۰ که کارمند اداره آب و فاضلاب شهری بخش خنج شهرستان لارستان شرکت آب و فاضلاب شهری استان فارس بوده ام یا از تاریخ ۱۳۷۶/۰۸/۰۱ تا تاریخ ۱۳۸۸/۱۲/۱۲ که کارمند شرکت آب و فاضلاب شهری کلان شهر شیراز بوده ام یا از تاریخ ۱۳۸۸/۱۲/۱۳ تا هم اکنون که کارمند امور آب و فاضلاب شهری شهر صدرا شرکت آب و قاضلاب شهری کلان شهر شیراز هستم یا درآینده که دوست دارم تا کارمند امور آب و فاضلاب شهرستان خنج شرکت آب و فاضلاب استان فارس باشم آرزویم پیگیری احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری برای شهرهای خنج و فیشور(شهرهای واقع دراطراف دریاچه فصلی کفه خنج) بوده است آرزویم پیگیری احداث تصفیه خانه فاضلاب روستایی برای روستاهای واقع دراطراف دریاچه فصلی کفه خنج بوده است چون با آب مناسبی که از تصفیه فاضلاب شهرها و روستاهای اطراف دریاچه فصلی کفه خنج به دست می آید می شود کمربند سبزی را به طول ۱۸ کیلومتر و عرض ۸ کیلومتری دراطراف مساحت ۱۳۰ کیلومتری اطراف دریاچه فصلی کفه خنج احداث کرد و شهر خنج را به مقصد فصل های پائیزی و زمستانی مسافران از سراسر کشور و فصل های بهار و تابستان پرمحصول تبدیل کرد.
  امام علی (ع) می فرمایند : کسی که آب و خاک یعنی نیروی طبیعی دارد و نیروی انسانی خود را برای بهره برداری به کار نمی بندد و با فقر و گدایی می گذراند نفرین و لعنت بر او باد.
  ۵ نوع زمین خوار در کشور ایران وجود دارد ۱- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به کارکنان (الف – اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان … ب – اداره اجازه برداشت آب از زیر زمین در شهرستان … پ – اداره واگذاری زمین برای توسعه کشاورزی در شهرستان … ت – اداره ثبت اسناد املاک در شهرستان … بپردازد یا بپردازند ۲- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به الف – اداره شهرسازی شهرستان … ب – اداره روستا سازی شهرستان … پ – اداره ثبت اسناد املاک شهرستان … بپردازد یا بپردازند ۳- … ۴- … ۵- … این شخص یا اشخاص از طرف مراجع مربوطه به عنوان زمین خوار به اداره دادگستری شهرستان … معرفی می شوند تا درس عبرتی شوند برای ملت بزرگ ایران

 5. خیلی ها وقتی وارد شهر جدید صدرا شهرستان شیراز استان فارس شدند از لحاظ مالی فقیر بودند بعد شدند حاجی غنی و خیلی ها هم وقتی وارد شهر جدید صدرا شهرستان شیراز استان فارس شدند از لحاظ مالی ناتوان بودند شدند حاجی توانا خیلی ها وقتی وارد شهر جدید صدرا شهرستان شیراز استان فارس شدند از لحاظ مالی ضعیف بودند بعد شدند حاجی نیرومند نام این شهر جدید را به جای این شهر جدید صدرا شهرستان شیراز استان فارس با هرمعنی که داشته باشد بایستی می گذاشتند شهر جدید صدرای شهرستان شیراز استان فارس کارکنان ادارات دولتی و عمومی شهر جدید صدرا و بنگاه داران مربوطه جمع این افراد برای صد نسل بعد از خودشان ثروتی عظیم مانند تعداد زیادی باغ شهری و … فراهم کردند خوش به حال فرزندانشان و نوه ها و نتیجه ها و نویره هایشان و ندیده هایشان

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.