sedayemodafean.org واگذاری ۱۰ هزار خودرو به ایثارگران

واگذاری ۱۰ هزار خودرو به ایثارگران در حال پیگیری است

قاضی‌زاده هاشمی: مطابق قانون بودجه ۱۰ هزار خودروی داخلی برای ایثارگران واجد شرایط در نظر گرفته شده است و بنیاد شهید و امور ایثارگران با مکاتبه با بانک مرکزی و وزارت صمت در حال پیگیری موضوع است.
صدای مدافعان – روز چهارشنبه ۲۴ فروردین معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید با اعضای هیئت‌مدیره انجمن راست‌قامتان در سالن جلسات حوزه ریاست بنیاد شهید دیدار و گفت‌وگو کرد. در این نشست دکتر قاضی‌زاده هاشمی ضمن شنیدن مسائل و مشکلات جانبازان بر حل مشکلات جامعه ایثارگری تأکید کرد و گفت: کارت هوشمند و شناسنامه سلامت ایثارگران می‌تواند نه تنها به جانبازان بلکه به والدین شهدا اعطا شود و این موضوع باید بررسی و پیگیری شود.

معاون رئیس جمهور درباره مشکلات مربوط به تجهیزات پزشکی گفت: به روز شدن تجهیزات پزشکی در حوزه اروتز و پروتز، ارتقای دانش فنی و تکنولوژی این تجهیزات اهمیت زیادی دارد و در این راستا شرکت متد باید مرکز توسعه فناوری داشته باشد که دانش فنی و تجهیزات را به روز کرده و ارتقا دهد.
وی در مورد برخی درخواست‌های ایثارگران تصریح کرد: ارائه خدمات به موجب قانون و پس از تأمین بار مالی آن صورت می‌گیرد و بنیاد شهید و امور ایثارگران بر این اساس به ارائه خدمات می‌پردازد.

دکتر قاضی‌زاده هاشمی درخصوص خودروی جانبازان گفت: مطابق قانون بودجه ۱۰ هزار خودروی داخلی برای ایثارگران واجد شرایط در نظر گرفته شده است و بنیاد شهید و امور ایثارگران با مکاتبه با بانک مرکزی و وزارت صمت در حال پیگیری موضوع است.

معاون رئیس جمهور از افزایش حق پرستاری جانبازان در سال جاری خبر داد و گفت: بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران افزایش داشته است و حقوق ایثارگران نیز مطابق قانون در سال جاری افزایش می‌یابد و تقویت بیمه دی به منظور ارتقای خدمات رسانی به ایثارگران در برنامه‌های بنیاد قرار دارد.

دکتر عبدالرضا عباسپور، معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این نشست در خصوص اروتز و پروتز جانبازان گفت: برخی مشکلات به دلیل کمبود تجهیزات است و باید تأمین اعتبار شود. همچنین برای خرید تجهیزات نظرات جانبازان را نیز جویا می‌شویم زیرا نظرات آنها با نظر کارشناسان یکسان است.

اعضای هیئت مدیره انجمن راست‌قامتان در این نشست که عادل مهری ورنیاب، مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر نیز حضور داشت، مشکلات و نظرات خود را در زمینه شناسنامه سلامت و کارت هوشمند، تجهیزات پزشکی، حق پرستاری و واگذاری خودروی جانبازان مطرح کردند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.