فرمانده نیرو هوایی: ایران در زمینه شبیه‌سازی پروازهای خارجی به خودکفایی کامل رسیده است + فیلم

فرمانده نیرو هوایی: ایران در زمینه شبیه‌سازی پروازهای خارجی به خودکفایی کامل رسیده است و معلوم می شود که فقط چند کشور سازنده هواپیما در رسیدن به تکنولوژی پیشرفته شبیه‌سازی پروازی به خودکفایی رسیده است.

صدای مدافعان – شبیه‌ساز پروازی جنگنده اف-۴ که توسط مهندسان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ساخته شده، حالا در پایگاه هوایی «شهید دلحامد» شهرستان کنارک در مدار بهره‌برداری قرار گرفته است.

این شبیه‌سازها دارای تکنولوژی پیشرفته‌ای هستند که عموماً کشورهای سازنده هواپیما به علم آن دست پیدا کرده‌اند و حالا نخبگان نیروی هوایی ارتش موفق شده‌اند در دستیابی به این تکنولوژی مطلوب عمل کنند.

امیر سرتیپ حمید واحدی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: ما موفق شده‌ایم تاکنون برای تمامی هواپیماهایی که داریم دستگاه‌های شبیه‌ساز بسازیم و باید به دشمنان بگوییم که هیچ چیز نمی‌تواند در رسیدن ایران اسلامی به قله موفقیت و تحقق فرمایشات رهبری، مانع ما باشد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش بیان کرد: خوشبختانه برای ساخت شبیه‌ساز در منطقه حرف اول را می‌زنیم و خدا را شاکر هستیم که به این تکنولوژی رسیده‌ایم و توان ساخت سیمیلاتور برای هر کشوری را داریم و همینجا اعلام می‌کنیم که توانایی ساخت و عرضه هر نوع شبیه‌سازی را برای کشورها داریم.

امیر واحدی با بیان اینکه پایگاه هوایی کُنارک منطقه بسیار راهبردی بوده و یکی از پایگاه‌های بسیار مهم و ارزشمند ما در کشور به شمار می‌رود اظهار داشت: در این منطقه تمامی تلاشمان را می‌کنیم که بتوانیم به بهترین نحو ممکن مردم خدمت‌رسانی کنیم و در همین راستا سیستم لایتینگ یا همان چراغ‌های باند فرودگاه هم راه‌اندازی شده و فرودگاه این منطقه آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است و در واقع همه امکانات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در اختیار مردم منطقه است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش عنوان کرد: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در جنگ تحمیلی ثابت کرد همواره در کمک به مردم شریف کشور آماده هر نوع جانفشانی است و تنها خواسته‌مان از مردم شریف ایران این است که برای سربازان میهن خود در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی، دعا کنند.

وی با بیان اینکه در دوران قبل از انقلاب حتی اجازه دست زدن به هواپیماها و جنگنده‌ها را نداشتیم، تصریح کرد: هم‌اینک صنعتگران و نخبگان نیروی هوایی و دانشمندان کشورمان به عرصه ساخت انواع جنگنده ورود کرده‌اند و امروز ساخت هواپیمای شکاری بمب‌افکن «کوثر» افتتاح و خط تولید آن راه‌اندازی شده است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: به‌زودی تمامی گردان‌های پروازی می‌توانند از تجهیزات بومی‌سازی‌شده‌ای که ۱۰۰ درصد هواپیما توسط صنعتگران کشور با کمک نیروی هوایی ساخته می‌شود استفاده کنند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.