sedayemodafean.org مجمع ایثارگران

بیانیه تفصیلی «مجمع ایثارگران» پس از برگزاری سومین کنگره سالانه این حزب

سومین کنگره سراسری مجمع ایثارگران روز پنجشنبه ۱۹ اسفندماه برگزار شد و این حزب در پایان کنگره خود طی بیانیه ای تفصیلی، به ذکر مسائل مهمی پرداخت.

صدای مدافعان – مجمع ایثارگران در پایان کنگره سراسری خود طی بیانیه ای به بررسی آسیب شناسانه حکمرانی جمهوری اسلامی در دو دهه اخیر پرداخته و تاکید کرده که حکمرانی ما در حوزه‌‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و… با ضعف‌‌های بسیاری مواجه بوده است. در این بیانیه آمده است: «به نظر ‌‌می‌رسد قبل از بررسی جزئی روش‌‌ها و ارائه راهکار به صورت اجمالی ‌‌می‌توان حل بحران حکمرانی امروز را در ۱- صیانت از جمهوریت ۲- مقابله با نفوذ ۳- اجرای ‌‌بی‌تنازل قانون اساسی برای آحاد مردم و مسئولین جستجو کرد.«

در بخشی دیگر از بیانیه آمده: به گواه تاریخ، هر زمان که کشور در شرایط بحرانی قرار گرفته است با حضور و مشارکت مردم، توانسته از آن مرحله‌ سخت به خوبی عبور کند که بهترین مثال آن در سال‌‌های اخیر، «جنگ تحمیلی» است و هر کجا که مردم، غریبه انگاشته شده و از حلقه تصمیم‌گیری حذف شده اند، شکست و خسران ملی به بار آمده است. بی‌تردید با همراهی مردم انجام هیچ کاری دشوار نیست و امروز نیز توجه به خواست عمومی، بازگشت به رای مردم و احترام به اراده جمهور، تنها رمز عبور از بحران‌‌ها است.

مجمع ایثارگران یادآور شده: نهادهای بزرگ و نظارت ناپذیر در اقتصاد ایران که نه مالیاتی پرداخت ‌‌می‌کنند و نه تحت حسابرسی و شفافیت مالی قرار ‌‌می‌گیرند، بخشهای بزرگی از اقتصاد را در دست گرفته و بر اساس منافع خود هدایت ‌‌می‌نمایند. این نهادها با ماهیت‌‌های فرادولتی در اقتصاد فعال‌اند و منابعی را بدست ‌‌می‌آورند که هیچ گزارشی از کم وکیف مصارف آنها برای مردم و حتی بعضا برای دولت و مجلس وجود ندارد. یعنی بالقوه، هم می توانند منبعی برای رانت‌‌های مختلف باشند و هم علتی برای بحران‌های اقتصادی.

بیانیه پایانی سومین کنگره سراسری مجمع ایثارگران ادامه داده: نمی‌توان به توزیع برابر منابع معتقد بود اما به توزیع برابر قدرت اعتقادی نداشت! نمی‌شود حقوق محرومین و دهک‌های پایین را در نظر گرفت، اما محرومیت زنان، اقوام و مذاهب را نادیده انگاشت. عدالت‌خواه واقعی، عدالت اجتماعی را در کنار عدالت جنسیتی، عدالت قومیتی، عدالت مذهبی و… ‌‌می‌بیند و توجه به همه این حوزه‌‌هاست که سره را از ناسره آشکار می‌سازد و نشان می‌دهد چه کسی به آرمان عدالت وفادار است و چه کسی به دنبال رای‌اندوزی و عوام‌فریبی است.

برای مطالعه متن کامل بیانیه، به این لینک مراجعه فرمایید.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.