sedayemodafean.org آزمون استخدامی فرزندان شهدا

شروع اجرای تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد

حسن‌زاده جزئیات شرایط مشمولین و اقدامات لازم برای بهره‌مندی از فرآیند تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد را تشریح کرد.

اسماعیل حسن‌زاده مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید با اشاره به پیگیری‌های مستمر بنیاد شهید و امور ایثارگران و تعاملات صورت گرفته با سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان سنجش آموزش کشور، اظهار داشت: طی جلسات متعدد هماهنگی‌های لازم جهت اجرای تکمیل ظرفیت مانده شغل محل‌های اولین آزمون خاص فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان هفتاد درصد موضوع بند «ج» ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه صورت گرفته است.

وی افزود: متعاقب هماهنگی صورت گرفته، سازمان سنجش آموزش کشور طی اطلاعیه مورخ ۲۲ اسفند ماه از شروع اجرای تکمیل ظرفیت و امکان بهره‌مندی مشمولین از ظرفیت‌های خالی شغل محل‌های مانده از آزمون یاد شده خبر داد. با توجه به اطلاعیه مذکور طی بخشنامه‌ای اطلاع رسانی مناسب به مدیران بنیاد کل استان‌ها صورت گرفت تا جهت جلوگیری از تضییع حقوق ذینفعان با تمامی ظرفیت‌های استانی اقدامات لازم به منظور اطلاع رسانی به مشمولین انجام شود.

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره مشمولین بهره‌مندی از فرایند تکمیل ظرفیت این آزمون گفت: کلیه شرکت‌کنندگان در آزمون که در اعلام نتایج اولیه پذیرفته نشده‌اند و کلیه پذیرفته شدگانی که به دلایلی غیر از مغایرت تاریخ فارغ‌التحصیلی با مورخ ذکر شده در دفترچه راهنمای آزمون مربوطه توسط دستگاه متبوع مردود اعلام شده‌اند می‌توانند در صورت دارا بودن سایر شرایط و اقدامات لازم از این امکان بهره‌مند شوند.

حسن‌زاده درباره اقدامات لازم برای بهره‌مندی از فرآیند تکمیل ظرفیت این آزمون، تصریح کرد: لازم است مشمولین در زمان اعلام شده از مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۲ تا ۱۴۰۰/۱۲/۲۶ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه نمایند و به اصلاحات صورت گرفته در اطلاعیه سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص تکمیل ظرفیت آزمون خاص فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان هفتاد درصد مندرج در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۲ توجه نمایند.

وی مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ و همچنین اطلاعیه‌های مورخ ۱۴۰۰/۰۱/۳۱، ۱۴۰۰/۰۲/۰۵، ۱۴۰۰/۰۲/۱۲، ۱۴۰۰/۰۲/۱۵، ۱۴۰۰/۱۱/۲۰ و ۱۴۰۰/۱۱/۲۵ و رعایت تمامی شرایط احراز مندرج در آن‌ها مربوط به هر شغل محل، از جانب متقاضیان را ضروری خواند و گفت: انتخاب پنج اولویت از شغل محل‌های مانده از اولین آزمون خاص فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان هفتاد درصد پیش بینی شده است و تأکید می‌شود در صورت داشتن شرایط احراز و امکان بهره‌مندی، از کلیه ظرفیت‌های موجود استفاده شود.

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: انتخاب اولویت‌ها باید به تناسب شرایط تحصیلی و جغرافیایی مشمولین با شرایط احراز شغل محل‌ها انجام پذیرد و بعد از اعلام نتیجه و قبولی در هریک از آن‌ها امکان تغییر شغل محل وجود ندارد. همچنین امکان ویرایش و اصلاح اولویت‌های انتخابی پس از پایان فرصت اعلامی تکمیل ظرفیت به هیچ عنوان میسر نیست.

حسن زاده خاطرنشان کرد: پذیرفته شدگان نهایی در مرحله تکمیل ظرفیت در همان اولویت انتخابی پذیرفته شده خود شاغل می‌شوند و امکان بهره‌مندی از دیگر اولویت‌های انتخابی خود را نخواهند داشت در این خصوص به اطلاع می‌رساند فرد پذیرفته‌شده در مرحله تکمیل ظرفیت چنانچه از ادامه فرآیند، انصراف دهد حق ایثارگر دیگری که رقیب او در همان شغل محل بوده را ضایع نموده است. با توجه به اینکه دستگاه‌ها بر اساس نیاز خود افراد را برای آن محل جغرافیایی استخدام می‌نمایند و فرد پذیرفته شده باید متعهد به خدمت به مدت تعیین شده توسط دستگاه در محل پذیرفته شده گردد، لذا متقاضیان از نظر جغرافیایی در انتخاب شغل محل خود دقت لازم را به عمل آورند.

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران یادآوری کرد: افراد مشمول، انتخاب شغل محل‌های خود را در فرآیند تکمیل ظرفیت، همان روز‌های اول اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به انجام رسانند و به دلیل احتمال عدم تمدید مهلت تکمیل ظرفیت به روز‌های پایانی موکول نکنند و همچنین هرگونه اخبار و اطلاع رسانی مربوطه به فرآیند برگزاری تکمیل ظرفیت و چگونگی بهره‌مندی مشمولین از شغل محل‌های ارائه شده را از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران دنبال نمایند و به اخبار جعلی و نادرست در بعضی از شبکه‌های اجتماعی و اظهارات افراد غیر مسئول توجه و اعتنا نکنند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.