sedayemodafean.org سرلشکر سلامی

سرلشکر سلامی: پرتاب موفق «ماهواره نور۲» نشانه پیروزی ما در نبرد فناوری است

فرمانده‌کل سپاه پاسداران با اشاره به پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره «نور۲» گفت: پرتاب موفق «ماهواره نور۲» نشانه پیروزی ما در نبرد فناوری است.

صدای مدافعان – سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم پرتاب ماهواره «نور ۲» که همزمان با اعیاد شعبانیه با موفقیت به فضا پرتاب شد و در مدار قرار گرفت، در جمع فرماندهان، مسئولین  و دانشمندان و تلاشگران عرصه جهاد علم و فناوری با تبریک اعیاد و ایام فرخنده ماه شعبان اظهار کرد: خداوند متعال را شاکریم که یک هدیه عظیم و دستاورد بزرگ را به ملت ایران ارزانی کرد و صمیمانه اعلام می‌کنم این چیزی جز امداد و نصرت الهی نیست که در چنین موقعیتی شما یک هدیه بزرگ، یک خبر بسیار دل‌انگیز و یک افتخار بزرگ را به  ملت هدیه می‌کنید.

وی با تأکید بر اینکه قرار گرفتن در فضا یکی از معیارها و شاخص‌های کشورهای پیشرفته جهان است، گفت: این‌که ما می‌توانیم مجدداً چشمان‌مان را در آسمان قرار بدهیم و از فضا به زمین نگاه کنیم، یک پیشرفت بزرگ است.

فرمانده‌کل سپاه افزود: این‌که به نام یک ملت مسلمان و یک نظام اسلامی، در فضای تحریم گسترده بین‌المللی، فرزندان ملت ایران در سپاه با ایمان و اراده و تکیه به ذهن‌های پویا و خلاق، سینه آسمان را شکافته توانستند ماهواره در مدار قرار دهند، افتخار و جهادی بزرگ است.

سلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اولین کشور مسلمانی است که ماهواره در فضا قرار می‌دهد، گفت: به برادر عزیزم سردار حاجی‌زاده فرمانده محترم نیروی هوافضای سپاه، عزیزان‌مان در سازمان جهاد و تحقیقات خودکفایی سپاه که  شاهد تلاش‌های شبانه‌روزی آنان بوده‌ایم و طی سال‌های گذشته توانستند در این فضای تحریم این قدم را بردارند، تبریک عرض می‌کنم.

فرمانده‌کل سپاه تصریح کرد: این دستاورد به‌معنای پیروزی ما در نبرد فناوری است که اراده کرده بودند ما را عقب‌مانده نگه دارند و این یعنی پیروزی آشکار و فتح مبین که آن را به رهبر عزیز و عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی، ملت عزیز و شریف ایران و همه مسلمانان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

سردار سلامی در پایان تأکید کرد: امیدوارم سلسله‌پرتاب‌هایی که ما در راهبرد قرار گرفتن در فضا طراحی کرده‌ایم، همه با موفقیت در زمان خود مانند این موفقیت اجرا شوند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.