sedayemodafean.org

نگاهی به دو بیانیه؛ مشکل نفوذی‌ها هستند یا بی‌توجهی به جمهوریت؟

در شرایط امروز که مشکل عمده اکثریت ایثارگران مسائل اقتصادی و معیشتی است شایسته است که اختلافات حزبی را برجسته نکنیم، بنابراین در سالگرد انقلاب چرا بجای ایجاد همدلی و همراهی، شرایط را بیش از پیش برای حذف و جدایی و فروپاشی مهیا کنیم.

صدای مدافعان – به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، گروه‌ها و تشکل‌های مختلف بیانیه صادر کرده‌اند و ضمن گرامیداشت سالگرد انقلاب، تفسیر خود از آرمان های انقلاب و امام راحل را بیان نموده اند. در این میان تشکل های مرتبط با ایثارگران نیز اظهاراتی را مطرح کرده‌اند که هم نشان از ادامه عهدشان با آرمان های امام (ره)‌ دارد و هم البته بیانگر شکاف‌هایی است که در کل جامعه بروز کرده و در میان تشکلهای مختلف ایثارگران نیز قابل روئیت است. در این میان مقابسه بیانیه مجمع ایثارگران و جمعیت جانبازان از میزان شکافی که در میان نیروهای متعهد به آرمان های امام (ره) وجود دارد پرده بر می دارد.

    حزب مجمع ایثارگران بمناسبت چهل و سومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی طی بیانیه‌ای به تفسیر خود از آرمانهای امام (ره) پرداخته و تاکید کرده‌اند: « ۴۳ سال قبل به نام دین و با رهبری امام خمینی(ره) و با حمایت اکثریت قاطع مردم، انقلابی در ایران واقع شد که می‌توانست بسترساز تحولاتی عظیم در همه حوزه‌ها شود و مردم ما را به سوی پیشرفت مادی و تعالی معنوی هدایت کند…»  مجمع ایثارگران که به نیروهای اصلاح طلب منتسب است، با تاکید بر لزوم نقد عملکرد کنونی نظام گفته «وضعیت کشور از جهات مختلف نگران‌کننده است. نارضایتی عمومی مردم از وضعیت اقتصادی و اجتماعی از یک سو و بی‌توجهی حاکمان به خیرخواهی‌ها و انتقادهای دلسوزان جامعه از سوی دیگر شرایط دشواری را بر کشور حاکم کرده است. متاسفانه حکومت به جای بازگشت به قانون اساسی و اجرای بدون تنازع آن و به جای رجوع به مردم و زمینه‌سازی برای حل مشکلات آنان و جلب رضایت و همراهی ملت، وارد روندی متفاوت شده است به گونه‌ای که با یکدست کردن حکومت و حاکم کردن نظامیان و امنیتی‌ها، عملا خود را از رای و حمایت مردم بی‌نیاز می‌داند. این روند به شکل مضاعف منجر به از دست رفتن حمایت و اعتماد مردم خواهد شد و جمهوری اسلامی را از محتوای جمهوریت و اسلامیت خالی خواهد کرد».

در مقابل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی بر این باور است که «پدیده اسلام ستیزی و انقلاب هراسی که در دهه پنجم انقلاب نیز با تمام توان و سرمایه گذاری های هنگفت در فضای رسانه های مجازی و ماهواره‌ها با بهره گیری حداکثر از هنر و ابزار تحریم و تهدید امنیتی دنبال می شود با پشت سر گذاردن بیش از ۴۳ بهار ، مانایی انقلاب و آرمان خواهی مردم در سخت ترین شرایط شناخته شده برای زمین گیر کردن امت نتوانست عنصر خدا باوری، جایگاه بلندکلام وحی و مجاهدت برای عبور از موانع و رسیدن به افق های روشن را متوقف کند.» جمعیت جانبازان ترجیح داده که تمرکز بیانیه امسال را بر خطر نفوذی‌ها بگذارد و در همین راستا تاکید کرده: «قطعا بر این باور نیستیم که همدستی نفوذی های خائن با حقیقت ستیزان مستکبر، کمترین تاثیری در شتاب انقلاب نداشت، فتنه های هزارچهره دستگاه های اطلاعاتی نظام سلطه نقاب دارانی را در چهره انقلابی به صحنه آورد که در آزمون های سخت واقعیت آن ها افشا شد و به عنایت الهی پدیده ریزش ها و رویش ها بن مایه انقلاب را استحکام بخشید…از راه ماندگانی که با اندیشه های ابتر و التقاطی نتوانستند آرمان های ولایت فقیه را درک و هضم کنند، همچون حشرات هَمَج در هر زمان بازیچه فتنه شیطان بزرگ و همدستانش شدند. بدهکاران به انقلاب، امام و شهیدان با تاریخچه سیاهی از عمل ضد انقلابی و همنشینی و هم نوایی با دشمنان ملت، امروز در پی آنند با نعل وارونه و تحریف روایت انقلاب قهقرای رو به سقوط خود را، راه نشان دهند.»

ایکاش در چهل و سومین سالگرد انقلاب اسلامی می توانستیم به درستی با آرمان های امام (ره) بیعت کنیم و بیش از این بر آتش اختلاف و جناحی‌گری هیزم نریزیم. آیا در شرایط امروز که مشکل عمده اکثریت ایثارگران مسائل اقتصادی و معیشتی است شایسته است که اختلافات حزبی را برجسته کنیم و در سالگرد انقلاب بجای ایجاد همدلی و همراهی، شرایط را بیش از پیش برای حذف و جدایی و فروپاشی مهیا کنیم؟ انشالله زعمای جامعه بزرگ ایثارگران از اختلافات جناحی گذر کنند و به فلسفه وجودی نهادهای زیرمجموعه خود که همانا حمایت از حقوق ایثارگران است بپردازند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.