صدای مدافعان در هفته: ۱۶ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰

در این چهار دهه‌ایی که از پیروزی انقلاب میگذرد میتوان گفت که بسیاری از مسئولین و حتی مردم هدف اصلی مناسبتهایی مانند دهه فجر و ۲۲ بهمن را فراموش کرده‌اند و این ده روز و جشنها و مراسم مربوط به آن برای بسیاری فقط جنبه شعاری و سیاسی گرفته در حالی که در حقیقت دهه فجر و ۲۲ بهمن به عنوان یادآوری و تجدید خاطرات انقلاب باید جایگاه خود را در تاریخ کشور حفظ کند تا فرصتی باشد برای تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل. این همان نگرانی و دلیل اصلی فاصله ایجاد شده میان مردم و حکومت است. در حالی که در مقاله اخیر خود در مورد همین موضوع گفتیم، اصلی‌ترین هدف انقلابی که به حق انقلاب مستضعفان بود، ایجاد ایرانی اسلامی عاری از ظلم، تبعیض و بی‌عدالتی و سرشار از امنیت و عدالت اسلامی بود که حامی مستضعفان و محرومین باشد. این اصلی‌ترین دغدغه و آرزوی بنیانگذار انقلاب و ملت انقلابی بود.

سالروز اجرای عملیات «والفجر۸»

اروند رام شدنی نیست. به هیچ شناگر ماهری سواری نمی‌دهد. ۴۰۰ تا ۱۲۰۰ متر عرض دارد و با جزر و مد بیش از چهارمتر چشم‌ها را خیره می‌کند. در هنگام جزر آب با سرعت زیادی از شمال به جنوب رو به خلیج‌فارس می‌ریزد. در هنگام مَد این را با خشونت و خشم باز می‌گرداند.

اگر عراق را سرزمینی مثلثی شکل فرض کنیم، فاو در منتهی‌الیه ضلع شرقی آن چسبیده به خلیج‌فارس قرار دارد. مهمترین شهر عراق نزدیک به فاو، بصره است. ضمن آنکه شهرهای ابوالحسیب، زیبر، صفوان و ام‌القصر همگی در این منطقه واقع شده‌اند. وجود شهرهای ایرانی آبادان، خرمشهر و محدوده شلمچه و اروندرود نیز در این منطقه بیش از پیش بر اهمیت آن افزوده است. کشور کویت نیز کمترین فاصله با این منطقه حساس را دارد. همچنین نزدیکی به جزیره بوبیان، هورعبدالله و پایانه‌های نفتی الامیه و البکر واقع در خلیج‌فارس بر اهمیت و حساسیت آن افزوده است.

«۲۲بهمن» نقطه عطفی در روند مبارزات ملت ایران است

در روز ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ تاریخ نهضت اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) به نقطه عطف خود رسید. در این روز مبارزات مردم به بار نشست و پادشاهی ۲۵۰۰ ساله ظلم و استبداد بیش از ۵۰ ساله رژیم پهلوی در ایران ریشه‌کن شد و به خواست الهی حکومت جمهوری اسلامی تأسیس شد. به همین مناسبت ایرانیان هر ساله در این روز به راهپیمایی می‌روند و یاد آن را گرامی می‌دارند.

 

 

 

 

 

افتتاح پروژه‌های محرومیت زدایی سپاه در جنوب استان کرمان

در نهمین روز دهه فجر انقلاب اسلامی صبح روز جهارشنبه با حضور سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ۳۸ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی سپاه استان کرمان با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در رودبار جنوب به بهره‌برداری رسید.

افتتاح ساختمان ناحیه مقاومت بسیج رودبار، بهره‌برداری از ۳۰ واحد مسکن مددجویی، افتتاح ۳ پایگاه مقاومت بسیج، آبرسانی به چهار روستا و اهدای ۲۰ سری جهیزیه از جمله پروژه‌های عمرانی و محرومیت زدایی سپاه در شهرستان رودبار جنوب است.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.