صدای مدافعان در هفته: ۹ تا ۱۵ بهمن ۱۴۰۰

هفته‌ای که گذشت آغاز دهه مبارک فجر بود تا بار دیگر یادآور آرمان‌های انقلاب و امام (ره) باشد. آرمانهایی که هزاران شهید برای دفاع از آن جان دادند اما امروز پس از گذشت ۴۳ سال بسیاری از آنها نه تنها عملی نشده‌اند، بلکه در برخی زمینه‌ها پسرفت‌هم داشته‌ایم به گونه‌ای که اگر امروز امام (ره) در میان ما بودند به طور حتم از مسئولین و مقامات اجرایی کشور به دلیل وجود تبعیض، فقر بی‌سابقه و سومدیریت گله‌مند بودند. هفته‌ای که گذشت همچنین با خبر فوت مجتهد بزرگ آیت‌الله صافی گلپایگانی (ره) آغاز شد و متاسفانه خبر شهادت سرگرد شهید رنجبر که پس از درگیری با آن بزدل شرور خیابانی رخ داد، همانطور که در یکی از مقالات هفتگیمان هم گفتیم، حسابی کاممان را تلخ کرد. در مورد لغو قانون خرید سربازی هم گفتیم و نوشتیم به امید اینکه حداقل با افزایش حقوقی که قولش را داده‌اند وضعیت سربازان در سال آینده کمی بهبود پیدا کند.

تبریک دهه فجر ۱۴۰۰

دهه فجر انقلاب اسلامی به روزهای ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ گفته می‌شود که طی آن رهبر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) بعد از تبعید پانزده ساله در دوازدهم بهمن سال ۱۳۵۷ به ایران وارد و در نهایت با اعلام بی‌طرفی ارتش شاهنشاهی، سلطنت پهلوی در بیست و دوم بهمن ماه منقرض شد و انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید.

مراسم تشییع آیت الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید ایران در کربلا

مراسم تشییع پیکر آیت‌الله صافی گلپایگانی(ره) که بامداد روز سه‌شنبه ۱۲ بهمن، در شهر قم درگذشت، صبح چهارشنبه (۱۳ بهمن) در این شهر برگزار شد. بعد از طواف پیکر این عالم مجتهد توسط مردم قم در حرم حضرت معصومه (ص)، نماز میت بر پیکر او توسط آیت‌الله کریمی جهرمی اقامه شد. بر اساس اعلامِ بیت آیت‌الله صافی گلپایگانی، قرار است پیکر این مرجع تقلید برای خاکسپاری به کربلای معلی منتقل شود.

 

 

 

مصوبه خرید خدمت سربازی لغو شد

sedayemodafean.org خرید خدمت سربازیعلی یزدی خواه عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس از لغو مصوبه این کمیسیون مبنی بر خرید خدمت در لایحه بودجه ۱۴۰۱ خبر داد. وی گفت: این موضوع پیشنهاد کمیسیون تلفیق در لایحه بودجه ۱۴۰۱ بود که با توجه به مخالفت ستاد کل نیروهای مسلح این پیشنهاد از لایحه بودجه حذف شد. عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس تاکید کرد: همچنین مصوبه معافیت مشمولان بالای ۳۰ سال و دارای دو فرزند فقط در کمیسیون تلفیق مطرح شده است که این مورد امکان دارد دوباره مورد مخالفت ستاد کل نیروهای مسلح واقع شود و از لایحه بودجه حذف شود.

روز ملی فناوری فضایی

sedayemodafean.org روز ملی فناوری فضاییجمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم‌ها در دستیابی به دانش فضایی در میان کشور‌های منطقه در سطح بالایی قرار دارد و توانسته است با اتکا به منابع انسانی متخصص و تکیه بر دانش بومی زنجیره کاملی از ساخت و پرتاب ماهواره به فضا را داشته باشد. چرخه کامل فناوری ماهواره‌ای در اختیار ۱۰ کشور جهان بود که جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم‌ها به این توانایی دست یافته است. فناوری فضایی در رخداد‌های طبیعی، چالش‌های زیست محیطی و ابعاد گوناگون زندگی امروزی کاربرد‌های فراوانی دارد. سرمایه‌گذاری در فضا توانایی سودآوری را در کوتاه مدت و بلند مدت برای کشور‌ها به دنبال دارد و بسیاری از آمار‌ها نشان می‌دهد که نه تنها کشور‌های ثروتمند و توسعه یافته، بلکه کشور‌های در حال توسعه نیز با هدف بهبود اوضاع اقتصادی، در حوزه فضا سرمایه‌گذاری کرده و نتیجه‌های مطلوبی نیز گرفته‌اند.

 

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.