صدای مدافعان در هفته: ۲ تا ۹ بهمن ۱۴۰۰

 در هفته‌ای که گذشت شاهد رزمایش ترکیبی بودیم که مطمئنا در خبرها از جزئیات آن مطلع شده‌آید. یکی از نکات ممتاز این رزمایش روحیه و توانمندی بالای رزمندگان شرکت کننده و استقبال پرشور مردمی از واحدهای گوناگون نیروی زمینی سپاه در منطقه عمومی رزمایش بود که بی تردید مهم ترین عامل تحقق اهداف از پیش تعیین شده در این رزمایش نیز بود. مطمئنا در روزهای آینده جزئیات بیشتری از این رزمایش منتشر خواهیم کرد. از سوی دیگر با وجود رد پیشنهاد موقت روس‌ها در مذاکرات وین، به نظر میرسد در هفته‌های آینده مذاکرات هم به مراحل پایانی خود خواهد رسید و باید منتظر خبرهای مربوط به آن باشیم. اگر مذاکرات به نتیجه مثبت برسد می توانیم امیدوار باشیم که شرایط اقتصادی هم با لغو تحریم‌ها بهبود پیدا کند.

مرحله نهایی رزمایش ترکیبی، امنیت نیروی زمینی سپاه آغاز شد

sedayemodafean.org رزمایش سپاهآخرین مرحله از رزمایش ترکیبی، امنیتی قرارگاه ثامن الائمه (ع) نیروی زمینی سپاه با رمز مقدس یا فاطمه الزهرا (س)، در منطقه عمومی و مرزی شاهرخت خراسان جنوبی آغاز شد. هدف برگزاری این رزمایش تقویت و ارتقای آمادگی‌های رزمی و دفاعی یگان‌های نیرو برای مقابله با تهدیدات احتمالی و مقابله با گروهک‌های تروریستی، تکفیری و همچنین انتقال تجربه به نسل جدید نیرو‌های سپاه پاسداران عنوان شده است. این رزمایش هفت روزه در منطقه‌ای به وسعت تقریبی ۵۰۰ کیلومتر مربع برگزار می‌شود و واحد‌های پهپادی، هوانیروز، زرهی، توپخانه و فاوا و یگان‌های پیاده و تکاوری همراه با واحد‌های جنگ الکترونیک، عملیات ترکیبی مقابله با تهدیدات تروریستی احتمالی را تمرین می‌کنند.

ایران پیشنهاد «موقت» روسیه در مذاکرات اتمی وین را رد کرد

روسیه در هفته‌های گذشته با ایران درباره یک «توافق موقت» با هدف احیای برجام مذاکره کرد اما ایران تاکنون این پیشنهاد را نپذیرفته است. طبق توافق موقت پیشنهادی روس‌ها، به ازای کاهش برخی تحریم‌ها، ایران باید با اعمال مجدد محدودیت‌های هسته‌ای موافقت کند. روس‌ها پیشنهاد دادند که ایران باید غنی‌سازی ۶۰ درصدی را متوقف کند و ذخایر کنونی اورانیوم غنی‌شده را به روسیه بفرستد. تهران همچنین باید محدودیت‌هایی در رابطه با غنی‌سازی ۲۰ درصدی و سانتریفیوژهای پیشرفته خود را بپذیرد.

لشکر فاطمیون مورد حمایت سپاه پاسداران: هیچ برنامه‌ای برای مبارزه با طالبان نداریم

یک فرمانده گروه «فاطمیون» که سپاه پاسداران اعضای آن را از میان اتباع افغان برای جنگیدن در سوریه بسیج کرده است، می‌گوید این گروه هیچ برنامه‌ای برای جنگیدن با طالبان ندارد. حجت گنابادی‌نژاد که سایت «انتخاب» از او به عنوان «معاون فرهنگی و رسانه‌ای لشکر فاطمیون» نام برده است، گفته که این گروه پایبند به «اندیشه» رهبران جمهوری اسلامی و «ولایت مطلقه فقیه» است و غرب را متهم کرده که به‌دنبال «جنگ روانی و راه انداختن درگیری مذهبی در افغانستان است». او گفته که «جنگ روانی مدنظر غربی‌ها» در افغانستان شکست خواهد خورد و حضور گروه فاطمیون در این کشور و مبارزه با طالبان را «شایعات رسانه‌ای» خوانده و گفته است: «این بازی جدید رسانه‌های آمریکایی- صهیونیستی علیه فاطمیون است».

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.