sedayemodafean.org فرزندان شهدا

۵۰۰ فرزند شهید و جانباز بالای ۷۰ درصد فارس استخدام می‌شوند

طبق بخشنامه، ١٠٠ درصد فرزندان شهدا و جانبازان بالای ٧٠ درصد باید در دستگاه‌های اجرایی استخدام شوند.

صدای مدافعان – قاضی زاده هاشمی در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فارس گفت: ٣٣ هزار نفر در کشور شرایط استخدامی را دارند که برای ١٧ هزار نفر برای شرکت در آزمون مجوز صادر شد.

وی با بیان اینکه سهم فارس ۵٠٠ نفر بود، افزود: ٣۵٠ نفر در آزمون شرکت کردند که برای ١١۵ نفر اقدام شده است، اما دستگاه‌های اجرایی به کندی عمل می‌کنند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به متقاضیان مسکن در فارس اشاره کرد و گفت: ۵هزار خانوار از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران که متقاضی دریافت مسکن هستند نه زمین و نه وام گرفتند که تعداد قابل توجهی است.
وی ادامه داد:در فارس برای ساخت ١٠ هزار واحد مسکونی با استاندار سابق تفاهم نامه امضا شده بود که فقط برای ٣١٠ نفر محقق شده است.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه در کار فرهنگی عقب هستیم، افزود: در استان‌ها سالی یک فیلم سینمایی در رابطه با چهره شاخص ایثار و شهادت ساخته شود و در سال ٣٠ فیلم سینمایی می‌شود.

 

وی افزود: در خصوص نامگذاری معابر در شهر‌ها هیچ نامی جز نام شهید نمی‌توان گذاشت و شورا‌ها و شهرداری‌ها باید اقدام کنند.
قاضی زاده هاشمی با تاکید بر سرکشی از خانواده شهدا و جانبازان، گفت: خانواده‌ها نیازمند زیارت مسئولان و مسئولان هم باید از خانواده‌ها سرکشی کنند و مدیران هفتگی این کار انجام دهند و سالی یکبار تکرار شود.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.