sedayemodafean.org لایحه بودجه ۱۴۰۱

ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف میشود؛ واکنش مقام‌های بنیاد شهید چیست؟

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه گفت: دولت در جلسه امروز کمیسیون تلفیق رسما اعلام کرد که ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی در بودجه سال آینده نداریم و در لایحه تنها ارز با نرخ ETS خواهیم داشت.

صدای مدافعان – رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ در پایان نشست امروز کمیسیون متبوعش با بیان اینکه دولت تقریبا ۲۵۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه و بن کارت کنار گذاشته، عنوان کرده که برنامه دولت این است که در سه ماه اول سال آینده یارانه را به شکل نقدی و در ماه‌های بعدی یارانه ناشی از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به شکل بن کارت به مردم داده می‌شود.

زارع در خصوص دو پیشنهاد که به وزیر بهداشت داده بود نیز صحبت کرد و گفت که یکی از پیشنهادهای وزیر بهداشت اینست که به بیماران مبتلا به امراض مزمن بر اساس کارت ملی آنها، کارت سلامت صادر کند و مابه‌ التفاوت هزینه داروهای آنها را پرداخت نماید. بیماران حاد نیز در مقاطع مختلف سال نیاز به داروهای گران قیمت دارند تا یک تا سه بار امکان پرداخت مابه‌التفاوت از سوی بیمه‌ها وجود داشته باشد.

با توجه به اینکه اکثر اعضای جامعه ایثارگران با بیماری‌های مزمن دست و پنجه نرم می کنند، تبعات حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را بیش از دیگر افراد احساس خواهند کرد و جای تعجب است که مقام های بنیاد شهید واکنشی جدی در این زمینه نشان نداده اند. با توجه به اینکه اختصاص کمک هزینه‌ معیشتی زندگی برای قشرهای مظلوم (همچنین جامعه ایثارگری) در لایه بودجه  ۱۴۰۱ با  اختلاف مجلس و دولت روبروست، این امکان وجود دارد که تصویب این لایحه با موانعی روبرو شود در این راستا مسئولان بنیاد باید از اختلافات به سود جامعه ایثارگران بهره ببرند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.