sedayemodafean.org جانبازان و ایثارگران خراسان شمالی

فوت ۶۲ نفر از جانبازان و ایثارگران خراسان شمالی به علت شیوع کرونا

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در استان بیان کرد که ۶۲ نفر از جانبازان و ایثارگران خراسان شمالی به علت شیوع ویروس کرونا فوت کرده‌اند.

صدای مدافعان – قاسم محمدزاده، آمار شهدا در خراسان شمالی را دو هزار و ۶۱۲ نفر اعلام و اظهار کرد: شهرستان اسفراین ۴۱۳ شهید، بجنورد ۹۶۱، جاجرم ۱۰۵، شیروان ۵۸۵، فاروج ۱۴۳، مانه و سملقان ۲۹۳ و گرمه ۱۱۲ شهید دارند.

وی در خصوص آمار جانبازان در استان، گفت: هفت هزار و ۴۶۳ جانباز در استان وجود دارد که از این تعداد، یک هزار و ۹۴ جانباز در اسفراین، دو هزار و ۲۰۱ جانباز در بجنورد، ۳۱۲ جانباز در جاجرم، یک هزار و ۵۱۰ جانباز در شیروان، ۲۰۱ نفر در فاروج، ۶۸۵ نفر در مانه و سملقان و ۳۵۷ نفر در شهرستان گرمه هستند.

محمد زاده آمار آزادگان استان را ۳۹۴ نفر اعلام و بیان کرد: از این تعداد آزاده در استان حدود ۵۰ نفر فوتی داشته‌ایم.

وی در خصوص آمار والدین، همسران و فرزندان دختر و پسر شهدای استان، اظهار کرد: در استان سه هزار و ۸۰۸ والدین شهدا وجود دارد که از این تعداد پنج هزار و ۷۶ نفر فوت کرده‌اند؛ ۸۹۱ همسر شهید در استان وجود دارد که از این تعداد ۱۲۰ نفر فوت کرده‌اند.

محمدزاده افزود: فرزندان پسر شهدا در استان یک هزار و ۳۸ نفر هستند که از این تعداد ۶۳ نفر فوت کرده‌اند؛ فرزندان دختر شهدا در استان ۹۶۳ نفر است که از این تعداد ۳۵ نفر فوت کرده‌اند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی آمار ایثارگران خراسان شمالی را ۱۸ هزار و ۵۳۵ نفر اعلام و اظهار کرد: از این تعداد ایثارگر در استان دو هزار و ۸۶۹ نفر در اسفراین، هفت هزار و ۴۳۷ نفر در بجنورد، ۷۴۳ نفر در جاجرم، سه هزار و ۹۷۳ نفر در شیروان، ۷۶۵ نفر در فاروج، یک هزار و ۹۱۰ نفر در مانه و سملقان و ۸۳۸ نفر در گرمه هستند.

این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر بنیاد شهید بدهی خاصی به بیمه ندارد، افزود: بیمه تکمیلی ایثارگران تا تاریخ ۳۰ آبان ماه سال جاری بوده و به مدت دو ماه نیز تمدید شده و در بهمن ماه سال جاری قرار داد جدیدی با بیمه تکمیلی منعقد خواهد شد.

محمدزاده در پایان با اشاره به شیوع ویروس کرونا در استان بیان کرد که ۶۲ نفر از جانبازان و ایثارگران خراسان شمالی به علت شیوع ویروس کرونا فوت کرده‌اند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.