sedayemodafean.org سرهنگ محمدحسن سلامی

تشییع پیکر مطهر ۶ شهید در استان سمنان

سرهنگ «محمد حسن سلامی» گفت: به‌ مناسبت روز جهانی مقاومت و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) پیکر مطهر پنج شهید گمنام و یک شهید شناسایی شده در شهرهای سمنان و شاهرود تشییع و خاکسپاری می‌شوند.

صدای مدافعان – سرهنگ محمدحسن سلامی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارز‌ش‌های دفاع مقدس سمنان در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت روز جهانی مقاومت و تشییع پیکر شهدای گمنام که صبح امروز در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان سمنان برگزار شد اظهار داشت: در حماسه ۹ دی ملت بزرگ ایران تجدید بیعت مجددی با آرمان‌های انقلاب، امام و رهبر معظم انقلاب اسلامی داشتند و طومار فتنه گران را درهم پیچیدند. دشمن اصل اقتدار نظام جمهوری اسلامی هدف قرار داده است که باید با آن مقابله کرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سمنان با بیان این که حاج قاسم نماد مقاومت، ایستادگی و بیدار امت اسلامی در برابر نظام سلطه بود، افزود: مکتب سردار سلیمانی مکتب عزت امت اسلامی در مقابل زورگویان عالم و نشات گرفته از مکتب امامین و انقلاب و دفاع مقدس بود و ما باید روز جهانی مقاومت و سالروز شهادت سردار سلیمانی را به‌عنوان مناسبت بزرگ انقلابی مورد توجه قرار دهیم. همگان باید بدانند شهید سلیمانی تنها یک شخص نیست بلکه یک مکتب است و این فرهنگ مصداق انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن است.

سلامی افزود: روز جهانی مقاومت روز تجدید حیات امت اسلامی در مقابل نظام سلطه خواهد بود و شخصیت بی نظیر حاج قاسم در همه عرصه ها‌ی مجاهدت و رزمندگی، بندگی مخلص خدا، دلسوزی برای مردم، جبهه مقاومت اسلامی را به آن حد از بلوغ رسانید که مسیر مقاومت بدون حاج قاسم هم با همه توان هیمنه استکبار را به ذلت خواهد کشاند.

وی گفت: برای هر چه بهتر برگزار شدن مراسم گرامیداشت دفاع مقدس و مقاومت در سطح استان و استفاده از همه ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اداری، نظامی ۱۷ کارگروه استانی و هشت ستاد شهرستانی در سطح استان تشکیل شده است. با برنامه‌ریزی‌های انجام شده بیش از ۲ هزار فعالیت و برنامه به مناسبت روز جهانی مقاومت برنامه‌ریزی شده‌است.

سلامی ادامه داد: پیکر مطهر شهدا از روز یکشنبه ۱۲ دی ماه با استقبال از مردم کوشک امام رضا (ع) وارد استان خواهد شد و تا روز چهارشنبه ۱۵ دی ماه در شهرستان‌های مختلف استان برنامه‌های وداع مردمی و قشری برگزار خواهد شد.

وی افزود: مراسم ویژه روز جهانی مقاومت صبح روز دوشنبه ۱۳ دی با حضور پیکر شش شهید گمنام دفاع مقدس در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس با سخنرانی سردار دکتر زارعی از همرزمان و دوستان سردار سلیمانی برگزار می‌شود و در ادامه اقامه نماز بر پیکر شهدا توسط نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان حجت‌الاسلام «مرتضی مطیعی» انجام خواهد شد و در روز پنج شنبه ۱۶ دی ماه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) پیکر شهدا در پنج نقطه تعیین شده در شهرستان‌های شاهرود و سمنان به خاک سپرده خواهند شد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان در خصوص مشخصات شهدای گمنام استان سمنان بیان کرد: شهید بیارجمند ۱۶ ساله از شهدای عملیات خیبر و محل شهادت جزیره مجنون، شهید لشکر ۵۸ ذوالفقار ۱۷ ساله از شهدای عملیات بدر، محل شهادت شرق دجله، شهید دانشگاه فنی و حرفه استان سمنان ۱۹ ساله از شهدای عملیات کربلای ۵، محل شهادت شلمچه، شهید گروه پدافند هوایی ۱۰ محرم شاهرود ۲۱ ساله، از شهدای عملیات والفجر ۸، محل شهادت جزیره بوارین و شهید صدا و سیمای مرکز سمنان ۳۵ ساله از شهدا تک دشمن در جزیره مجنون است و شهید والامقام با نام ارتش جمهوری اسلامی از شهرستان شاهرود که طی روز‌های آینده توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در خصوص برنامه‌های روز جهانی مقاومت افزود: تا کنون بیش از دو هزار برنامه و فعالیت در استان برنامه ریزی شده است که محوریت برنامه‌های روز جهانی مقاومت جوانان و مدافعین حرم هستند و برنامه هایی، چون محفل خاطره گویی با حضور ائمه جمعه، دانشجویان و دانش اموزان، سرکشی از رزمندگان و خانواده‌های معظم شهدا مدافع حرم، نشست‌های علمی ـ تخصصی در دانشگاه‌های استان، برگزاری مراسم شب و شعر و خاطره، برگزاری یادواره شهدای، برگزاری بیش از ۶۰۰ برنامه فرهنگی، ادبی، هنری با مشارکت دستگاه‌ها و نهاد‌های استان، و. در سطح استان برنامه ریزی و برگزار خواهد شد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.