sedayemodafean.org نرخ بی‌کاری در اصفهان

نرخ بیکاری در میان ایثارگران اصفهانی به بیش از ۴۷ درصد رسیده است

آخرین گزارش‌‌ اشتغال و بیکاری کشور حاکی از آن است که ارقام اشتغال در میان جانبازان و ایثارگران و به خصوص فرزندان شهدا در سال جاری کاهش یافته است و نرخ بیکاری در میان جانبازان و ایثارگران اصفهانی به بیش از ۴۷ درصد رسیده است.

صدای مدافعان – مدیر کل بنیاد شهید استان اصفهان، مسعود احمدی نیا در جلسه با جمعی از جانبازان اصفهانی با تأکید بر اینکه خانواده شهدا وفاداری خود را به ولایت ثابت کرده اند، گفت: امروز وظیفه ما در راه شهدا این است که به سیره شهدا عمل کنیم و در این مسیر باید بدانیم چه وظیفه‌ای داریم، همه ما در نظام اسلامی به‌ عنوان یک سرباز ولایت وفادار به مکتب ولایت دین داریم.

 احمدی نیا اظهار داشت: یکی از دغدغه های بزرگ مسئولان بنیاد شهید رفع مشکلات ناشی از مسکن جانبازان است که با همت مسئولان عالی گام های خوبی برداشته شده است.

وی در پاسخ به درخواست جانبازان اصفهانی مبنی بر پیگیری بحث اشتغال فرزندان جانبازان، تصریح کرد: بیش از ۷ هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان ۲۵ درصد به بالا متقاضی شغل در کشور هستند که تحقق این امر همت کشوری را می طلبد.

آخرین گزارش‌‌ اشتغال و بیکاری کشور حاکی از آن است که ارقام اشتغال در میان جانبازان و ایثارگران و به خصوص فرزندان شهدا در سال جاری کاهش یافته است و نرخ بیکاری در میان جانبازان و ایثارگران اصفهانی به بیش از ۴۷ درصد رسیده است. این در حالیست که یکی از نکات اصلی کمپین ریاست جمهوری آیت‌الله ابراهیم رئیسی رفع مشکلات بیکاری و معیشتی جامعه ایثارگری بوده است اما انگار که دولت سیزدهم برنامه‌ای برای رفع مشکلات اقتصادی جانبازان اجرا نکرده است.

سالها است که وضعیت نامساعد اقتصادی برای احاد مردم جامعه به خصوص جامعه ایثارگری توسط مسئولان ذیربط نادید گرفته شده و در یک دهه اخیر مشکلات معیشتی برای جانبازان به مراتب بیشتر شده است. لذا اولویت اول دولت سیزدهم می‌بایست تبدیل وضعیت معیشت قشر ایثارگر و جانباز و در درجه دوم بحث تامین هزینه‌های گزاف درمانی این قشر مظلوم باشد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.