صدای مدافعان در هفته: ۶ تا ۱۲ آذر ۱۴۰۰

هفته‌ای که آن را سپری کردیم مصادف بود با هفته بسیج که در یک مقاله تحلیلی به آن پرداختیم. اما یکی از مهمترین اخبار هفته مربوط به درگیری نیروهای مرزی کشورمان با طالبان بود که بسیاری از کشاورزان و مرزنشینان ما را شوکه کرد. در این درگیریها که هنوز دلیل آن کاملا مشخص نشده و اخبار ضدونقیض آن همچنان در رسانه‌ها منتشر میشود، خدا را شکر خبری از شهادت هیچ یک از مرزبانان ما منتشر نشده که جای شکرش باقیست. امیدواریم که مسئولین نگاهی واقعه‌بینانه‌تر به موضع افغانستان و طالبان داشته باشند و امنیت مرزهای کشور بخصوص مرزهای مشترک ما با افغانستان را در اولویت قرار دهند.

جزئیات ماجرای درگیری نیروهای مرزی ایران و طالبان

sedayemodafean.org درگیری‌ میان نیروهای مرزبانی ایرانی و طالبانبعد از ظهر روز چهارشنبه (۱۰ آذر) در منطقه شغالک در نزدیک ولایت نیمروز بر سر یک سوءتفاهم مرزی درگیری‌ میان نیروهای مرزبانی ایرانی و طالبان رخ داده است. ماجرا از این قرار است که طی سالهای گذشته در داخل خاک ایران و در چند صدمتری مرز با افغانستان دیوارهایی برای مقابله با قاچاقیان و اشرار کشیده می‌شود؛ امروز برخی از کشاورزان ایران با عبور از این دیوارها ولی در داخل مرزهای ایران حضور داشته‌اند، اما به واسطه وجود این دیوارها نیروهای طالبان تصور می‌کنند که به مرز آنها تجاوز شده است. پیرو این ماجرا نیروهای طالبان به سمت ایرانیان شلیک می‌کنند که این مسئله با تبادل آتش نیروهای ایرانی پاسخ داده می‌شود. گفته می‌شود هم‌اکنون این درگیری‌ها پایان یافته و ایران در حال توجیه طالبان نسبت به خط مرزی است.

کنگره ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

کنگره سه هزار شهید استان ایلام با حضور سردار سلامی فرمانده سپاه پاسداران برگزار شد. در مراسم کنگره سه هزار شهید استان ایلام که روز پنجشنبه برگزار شد، علاوه بر فرمانده سپاه، دیگر مسئولان کشوری و استانی از جمله وزیر آموزش و پرورش نیز حضور داشتند. در حاشیه برگزاری این کنگره ۵۰۰ سری جهیزیه به نیازمندان استان نیز اهدا شد.

 

 

 

 

افتتاح پروژه ۳۹۶ واحدی منازل سازمانی «ارتش» در کرمان

  پروژه ۳۹۶ واحدی منازل سازمانی ارتش با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش در کرمان افتتاح شد. روز سهشنبه امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در راستای اجرای طرح لبیک ۱۵ یا امام خامنه‌ای طرح مهر ولایت یکم، پروژه ۳۹۶ واحدی منازل سازمانی ارتش در کرمان افتتاح شد. امیر غلامعلیان فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق در این آیین اظهار داشت: این پروژه از مهرماه سال ۹۷ آغاز شده و ۳۹۶ واحد در ۲۲ بلوک پنج طبقه ساخته شده است. وی عنوان کرد: پیشرفت اصلی پروژه از ۱۶ ماه قبل شروع شده و به افتتاح رسید، واحدها با تمام امکانات است و سال ۹۹ پیشرفت پروژه ۲۱ درصد بوده و اکنون کامل شده و آمادگی داریم از فردا جامعه هدف در این منازل ساکن شوند. امیر غلامعلیان مبلغ پروژه را ۶۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: کار عظیم ارتش در اجرای خانه‌های سازمانی بدون استفاده از اعتبارات دولتی اجرا می‌شود.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.