sedayemodafean.org جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی

سومین کنگره سراسری جمعیت جانبازان انقلاب دی‌ماه برگزار می‌شود

سومین کنگره جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با توجه به شرایط شیوع کرونا با هماهنگی وزارت کشور ماه آینده – دی‌ماه – به صورت مجازی برگزار و موادی از اساسنامه این جمعیت در مجمع عمومی اعضا اصلاح می‌شود.

صدای مدافعان – گردهمایی دبیران استانی و جانشینان جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با هدف برگزاری سومین کنگره سراسری این جمعیت به صورت مجازی برگزار شد.

براساس جمع‌بندی در این جلسه، در سومین کنگره جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی که با توجه به شرایط شیوع کرونا با هماهنگی وزارت کشور به صورت مجازی برگزار خواهد شد، موادی از اساسنامه این جمعیت در مجمع عمومی اعضا اصلاح می‌شود. در این کنگره همچنین اعضای جمعیت نسبت به انتخاب شورای مرکزی در دوره جدید و نیز انتخاب بازرسان اقدام خواهند کرد.

مجتبی شاکری دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی ضمن دعوت از اعضای این جمعیت در سراسر کشور برای حضور حداکثری در این کنگره و مشارکت در تصمیماتی که برای دوره جدید فعالیت این حزب سیاسی اتخاذ می‌شود، یادآور شد: جمعیت جانبازان در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری این کنگره طی یک ماه آینده است و به همین منظور هماهنگی‌ها با وزارت کشور و نیز تنظیم فرم تقاضای ثبت‌نام به عنوان نامزد عضویت در شورای مرکزی برای انتشار در سایت جمعیت جانبازان در حال انجام است.

شاکری از دبیران استانی جمعیت درخواست کرد اهتمام لازم را برای دعوت از همه اعضای استانی برای شرکت در کنگره و مشارکت در رای‌گیری انجام دهند و خاطرنشان کرد: در همین راستا استان‌هایی که در تکمیل فرم‌های ثبت‌نام موجود در سایت شامل فرم جانبازان، فرزندان جانبازان و یاران جمعیت شفاف‌سازی مورد انتظار را به کار نبستند باید تا پیش از برگزاری کنگره سوم  موارد را به دبیرخانه مرکز گزارش کنند.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی افزود: لزوم تقدم عضو بودن هر فرد برای پر کردن فرم نامزدی شورای مرکزی از دیگر نکاتی بود که در این جلسه مورد تاکید دبیرکل جمعیت جانبازان قرار گرفت.

شاکری با بیان اینکه براساس مصوبه شورای مرکزی، یک گروه پنج نفره برای بررسی فرم‌های تقاضای نامزدی و احراز صلاحیت متقاضیان در قالب «شورای بررسی» فعالیت خواهند کرد، افزود: شورای بررسی متشکل از دبیرکل و قائم مقام جمعیت و نیز ۳ تن دیگر از اعضای شورای مرکزی فعلی جمعیت جانبازان خواهند بود.

وی همچنین در بخش دیگر سخنانش ضمن گرامیداشت هفته بسیج، به ظرفیت‌های شگفت‌انگیز این نهاد در تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: نمایش این شگفتی در مقاطع زمانی مختلف طی چهار دهه انقلاب ظهور و بروز داشته است.

استفاده از ظرفیت بسیج برای رسیدن به تمدن نوین جهان اسلام پیش روی انقلاب است

شاکری با اشاره به نیاز انقلاب اسلامی به نیروهای مخلص بسیجی با روحیه انقلابی و جهادی و نیز خصلت «پرکاری» و «کم‌خواهی» برای پیاده کردن اهداف منشور گام دوم، تاکید کرد و افزود: استفاده از ظرفیت بسیج برای رسیدن به تمدن نوین جهان اسلام از راه‌های طی نشده پیش روی انقلاب اسلامی است و این ظرفیت باید مورد توجه سیاست‌گذاران قرار گیرد.

در بخش دیگری از این جلسه حسن مخملی قائم مقام جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی نیز ضمن ارائه نکاتی درباره نقش دبیران استانی برای توجیه اعضا در انتخاب گزینه مناسب از جنبه‌های تشکیلاتی، بر ضرورت در نظر داشتن ویژگی‌هایی از قبیل خلاقیت‌های ذهنی، تحصیلات مرتبط، قدرت استدلال، شجاعت در بیان، مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی در مسائل و نیز رعایت نظم برای انتخاب اصلح تاکید کرد.

به گفته وی، از دیگر موضوعات مهمی که باید در انتخاب اصلح برای حضور در شورای مرکزی جمعیت جانبازان مورد توجه قرار گیرد این است که شخصیت‌های منتخب قدرت رایزنی‌های مورد نیاز تشکیلات با شخصیت‌های حقیقی و حقوقی با توجه به جایگاه جمعیت جانبازان را داشته باشند.

مخملی افزود: از سوی دیگر با توجه به اعتمادی که مردم به پیشتازان جهاد و شهادت دارند و نیز با توجه به نقش جمعیت جانبازان به عنوان یکی از اعضای جبهه تحول‌خواهان انقلابی، منتخبان شورای مرکزی باید افرادی باشند که در ارائه تحلیل‌های سیاسی هوشیارانه و آگاهانه و نیز با اعتقادات عمیق به مکتب امامین انقلاب عمل کنند، ‌ کما اینکه حاصل چنین نگرشی تشکیل سه قوه و حاکمیت انقلاب در دوره کنونی شده است.

وی با بیان اینکه در میان احزاب اصلی فعال در کشور در حال حاضر، یک دسته با اعتقاد عمیق به مکتب امامین انقلاب فعالیت می‌کنند، ‌گفت: دسته دوم با اعتقادات حداقلی نسبت به قانون اساسی و ولایت فقیه مشغول فعالیت هستند و دسته سوم نیز احزابی که با اندیشه سکولار و تفکر غرب‌باورانه، همواره به دنبال وارونه کردن مکتب انقلاب و سکولار کردن جامعه بوده و هستند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.