sedayemodafean.org سلیمان رستمیان

مشکلات ایثارگران در حوزه درمان باید به حداقل برسد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در نشست هم‌اندیشی با مجموعه معاونت بهداشت و درمان بنیاد البرز بر روند نظارت بر بیمارستان‌ها و مراکز طرف قرارداد با بیمه دی تأکید و اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا مشکلات ایثارگران در حوزه درمان به حداقل برسد.
صدای مدافعان – سلیمان رستمیان در نشست هم‌اندیشی با مجموعه معاونت بهداشت و درمان اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز که با هدف رسیدگی به مشکلات ایثارگران در سالن جلسات برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران با تأکید بر نظارت جدی بر روند فرآیند خدمت‌رسانی به ایثارگران، گفت: درمان امروز یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ایثارگران است، با تلاش‌های صورت گرفته به حمدالله در این حوزه رضایتمندی نسبی حاصل‌شده است که این روند باید تا کسب رضایتمندی کامل ادامه داشته باشد.
وی افزود: رسیدگی به مشکلات ایثارگران میهمان در دیگر استان‌های کشور نیز از دیگر اقداماتی است که باید بررسی و مشکلات این عزیزان در اسرع وقت مرتفع شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه ضمن قدردانی از همکاران در خصوص برگزاری کمیسیون‌های پزشکی گفت: در سال‌های اخیر افراد زیادی از عزیزان که متقاضی درصد جانبازی بوده و مدارک بالینی داشته و توسط بنیاد احراز شده‌اند توسط کمیسیون پزشکی تعیین درصد و به‌عنوان جانباز تحت پوشش بنیاد قرار گرفته‌اند، باید با یک طبقه‌بندی و سیاست‌گذاری دقیق تلاش کنیم رزمندگانی که در دوران دفاع مقدس مصدوم و مجروح شده و به دلایلی تشکیل پرونده نداده‌اند نیز تعیین تکلیف شوند.
رستمیان افزود: پرداخت وام‌های درمانی به ایثارگران نیز از دیگر خدماتی است که مشکلات ایثارگران در حوزه درمان را کاهش خواهد داد لذا باید با پیگیری‌های لازم علاوه بر وام‌هایی که تا به امروز جذب‌شده برای جذب اعتبار جدید اقدام کنیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز بر روند نظارت بر بیمارستان‌ها و مراکز طرف قرارداد با بیمه دی تأکید و اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا مشکلات در حوزه درمان ایثارگران به حداقل برسد، بیمارستان‌ها ازجمله بیمارستان امام (ره) از ظرفیت ویژه‌ای برای خدمت به ایثارگران برخوردار هستند.
مشاور امور ایثارگران استانداری البرز با تأکید بر اینکه موضوع درمان ایثارگران باید به جدیت پیگیری شود، گفت: به‌روزرسانی خدمات و بانک اطلاعاتی اولویتی مهم برای خدمت به ایثارگران است. در بحث درمانی بخش عمده‌ای از خدمات به‌روز است و باقی‌مانده خدمات نیز باید با تلاش و حساسیت و جدیت پیگیری و به‌روزرسانی شود.
وی در پایان بر توزیع عادلانه خدمات در بین ایثارگران تأکید و تصریح کرد: تمام تلاش بنیاد باید در جهت توزیع عادلانه خدمات به ایثارگران باشد، خدمات باید با یک برنامه‌ریزی دقیق به‌صورت عادلانه در تمامی مناطق و  شهرستان‌ها گسترش پیدا کند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.