صدای مدافعان: ۲۲ – ۲۸ آبان ماه

روزهای پاییزی ۱۴۰۰ را در حالی سپری میکنیم که به نظر میرسد امسال نیز زمستان سردی در انتظار جامعه ایثارگران و جانبازان و دیگر اقشار محروم جامعه خواهد بود. البته از سردی منظور لزوما سردی هوا و یخبندان نیست. از سردی منظورمان دلهای سرد شده و ناامید هزاران خانواده شهید و ایثارگراست که امیدشان از هر بنیاد و نهاد و مسئولی که دم از حمایت از ایثارگران و جانبازان میزنند قطع شده. روزی نیست که خبری از دلخوری گروهی از ایثارگران و جانبازان که بدلیل بی توجهی‌ها و بی‌عدالتی مسئولین استانی و کشوری روی داده، در رسانه‌ها نخوانیم. البته هفته‌ای که گذشت دیدار رئیس جدید بنیاد دکتر قاضی‌زاه هاشمی با گروهی از خانواده‌های شهدا و صحبتهای ایشان در مورد تغییرات پیشرو در بنیاد و وعده‌هایی که دادند تا حدی باعث دلگرمی ما شد اما متاسفانه به دلیل مشکلات بوروکراتیک و کاغذبازیهای غیرضروری و کمبود بودجه، عملی شدن بسیاری از وعده‌ها ایشان چه بسا چند سالی طول خواهد کشید.

درد دل جانبازان با استاندار/بی عدالتی از سوی دستگاه‌های مختلف موجب رنجش هزاران جانباز شد

sedayemodafean.org بی عدالتی نسبت به جانبازان

استان کهگیلویه و بویراحمد در ۸ سال دفاع مقدس حماسه آفرید و نسبت به جمعیت و وسعت خود بیشترین تعداد رزمنده را در جبهه های حق علیه باطل از آن خود کرده بود.این استان در آن زمان تنها با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت یک هزار و ۸۰۰ شهید و هزاران نفر جانباز تقدیم اسلام و انقلاب کرد بی شک جمعیت ایثارگری استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به جمعیت ایثارگری همه استان‌های کشور بیشتر است. اما در این بین برخی مشکلات از جمله بی توجهی‌ها و بی عدالتی نسبت به جانبازان در استان از سوی دستگاه‌های مختلف موجب رنجش خاطر آنها شده است جانبازانی که به قول خود همچنان و با همه توان پای انقلاب ایستاده و از کیان انقلاب و نظام دفاع می‌کنند.

ساخت ۵۰ هزار مسکن ملی برای رزمندگان معسر

به منظور بررسی مسائل و مشکلات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و جبهه مقاومت در زمینه معیشت، مسکن و اشتغال فرزندان آنان، سومین جلسه شورای هماهنگی با حضور هشت نفر از وزراء مرتبط، فرمانده کل سپاه، وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، معاون هماهنگ کننده ارتش، فرمانده نیروی انتظامی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، معاون نیروی انسانی ستادکل و تعدادی از نمایندگان مجلس برگزار شد. در این نشست مقرر شد وزارت مسکن و شهرسازی، قرارگاه مسکن نیرو‌های مسلح طی یک اقدام جهادی، مسکن ملی تعداد ۵۰ هزار نفر از رزمندگان معسر فاقد مسکن را بر اساس قانون طرح جهش تولید مسکن ایجاد کند.

آیا موج دیگری از شیوع کرونا در راه است؟

با وجود سیر نزولی آمار کرونا در کشور در مهرماه و آبان ماه، بسیاری از متخصصین اپیدمولوژیست‌ها و متخصصان بیماری‌های واگیر‌دار نگرانی‌هایی بابت بروز موج ششم کرونا در یکی دو ماه آینده دارند و هشدار داده‌اند که اگر دولت باز هم به خیال کاهش آمار به خواب خرگوشی فرو برود و موضوع پیشگیری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین ادامه روند واکسیناسیون را با جدیت پیگیری نکند، نمیتوانیم از مواجهه با یک موج مرگبار دیگر این ویروس کشنده در امان بمانیم و بار دیگر با بحران روبرو خواهیم شد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.