sedayemodafean.org بی عدالتی نسبت به جانبازان

بی عدالتی از سوی دستگاه‌های مختلف موجب رنجش هزاران جانباز شد

در نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد با جانبازان بالای ۵۰ درصد موضوعات مختلف از جمله بی توجهی‌ها و بی عدالتی نسبت به جانبازان مطرح شد.

صدای مدافعان – استان کهگیلویه و بویراحمد در ۸ سال دفاع مقدس حماسه آفرید و نسبت به جمعیت و وسعت خود بیشترین تعداد رزمنده را در جبهه های حق علیه باطل از آن خود کرده بود.

این استان در آن زمان تنها با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت یک هزار و ۸۰۰ شهید و هزاران نفر جانباز تقدیم اسلام و انقلاب کرد بی شک جمعیت ایثارگری استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به جمعیت ایثارگری همه استان‌های کشور بیشتر است.

اما در این بین برخی مشکلات از جمله بی توجهی‌ها و بی عدالتی نسبت به جانبازان در استان از سوی دستگاه‌های مختلف موجب رنجش خاطر آنها شده است جانبازانی که به قول خود همچنان و با همه توان پای انقلاب ایستاده و از کیان انقلاب و نظام دفاع می‌کنند.

آنها در نشست با استاندار کهگیلویه و بویراحمد از مشکلاتی که وجود دارد سخن به میان آوردند و خواستار تعیین تکلیف اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و مدیریت آن شدند.

در این نشست فردوسیان گفت: خواسته عمومی جانبازان این است کسی را به عنوان نماینده خود در امور ایثارگران به کار گیرید که بتواند به این جامعه خدمت کند.

این جانباز ۷۰ درصد افزود: ما طلبکار نظام نیستیم چرا که انجام وظیفه کرده ایم به دنبال خدمت هستیم و اکنون نیز بیشترین مشکلات را در میان اقشار مختلف جامعه داریم کسانی هستند که سه تا چهار فرزند آنها شاغل شده‌اند اما جانبازانی داریم که هیچ فرزندی از آنها در ادارات به کار گرفته نشده است.

وی گفت: کاری که آن فرزند شهید کرد شاید از نظر شرع اسلام درست نبود اما فشار زندگی باعث برخی کارها می شود یک نفر را به جهاد کشاورزی فرستادیم بعد از ۱۸ ماه او را بیرون کردند و کسی از اقوام مدیر جایگزین شده است و همین مسائل باعث بروز برخی از مشکلات از جمله مشکل برای فرزند شهید پرازیده می‌شود.

جانباز ۷۰ درصد افزود: دولت انقلابی باید به دگرگونی و تحول ایجاد کند چرا اگر قرار است که ۲۰۰ نفر را سرکار بیاورند یک نفر هم نباید از جامعه ایثارگری باشد؟!

فردوسیان جانباز ۷۰ درصد گفت: فرزندان ما گلایه دارند این در حالی است که به آنها طعنه می‌زنند امیدواریم و انتظار داریم که دولت انقلابی این مشکلات را برطرف کند ما نیز به عنوان بازوی انقلاب در کنار شما هستیم تا مشکلات برطرف شود.

فردوسیان افزود: مشکلات جامعه ایثارگری قابل رفع است قانون می‌گوید وقتی جانبازی بازنشسته می شود فرزند جانباز را به کار گیرید اما مدیران ما از فامیل‌ها و دوستان خود به کار می‌گیرند چرا ماده ۴۸ در استان ما رعایت نمی‌شود چرا شرکتها که ۵۱ درصد سهام آن‌ها دولتی است یک نیروی ایثارگر نمی‌گیرند اما آن ۴۹ درصد بخش خصوصی نیروی نور چشمی به کار می گیرد.

وی گفت: آقای استاندار هر نیرویی را می توانید به عنوان مدیرکل بنیاد شهید و مشاور امور ایثارگران خود انتخاب کنید اما خواسته ما از شما این است نیرویی را به کار بگمارید که خودش را وقف جامعه ایثارگری کند باید ایثارگران را بشناسد نمی‌خواهیم ما را ببینید بلکه به ما اهمیت بدهید آقای استاندار خود شما رزمنده بوده و مشکلات را می‌بینی ما داوطلبانه به جبهه رفتیم.

در ادامه نوذری یکی دیگر از جانبازان گفت: انتظاری که از شما داریم شعار فسادستیزی آقای رئیسی را در استان اجرایی کنید از نظر قانون کم و کاستی نداریم تعداد بالای ۸۰ درصد مردم استان از فساد ها می‌گویند ادارات استان ما آشنا بازی شده است استاندار به عنوان بازوان رئیس جمهور باید جلوی فساد اداری در استان بایستد و مدیران فساد گریز و مبارز با فساد را گزینش کند.

در ادامه بزرگمهرنژاد مورخ و جانباز ۵۰ درصد هم گفت: پرکارترین نویسنده در کشور هستم نهضت نویسندگی را وارد استان کردم و تعداد بیش از هزار یادواره در استان برگزار کردیم.

وی گفت: ما فقیر نیستیم استانی که سومین استان کشور است و این همه نفت و گاز دارد مشکل عدم مدیریت و قوم سالاری است جامعه ایثارگری با ۸۵ هزار جانباز هنوز درمانگاه درست حسابی، لوازم پزشکی، درمانگاه شایسته جانبازان نداریم و آن یکی را هم عمومی کردند مدرسه شاهد را ببینید چند فرزند شاهد در آنها درس می خوانند و چند نفر فرزند مدیران هستند.

وی گفت: من خودم چهار فرزند بیکار دارم اما مثل پاترول قدیمی هستیم بیرونش دیگران را کشته و داخلش خودمان را می‌کشد.

خاکی جانباز ۷۰ درصد هم گفت: از مشکلات ما در استان این است که انتخاب‌های نابجای مدیران کل بنیاد شهید را داشتیم مدیرکل بنیاد شهید باید با بقیه ادارات تفاوت داشته باشند یکی از مشکلات بی عدالتی است که خیلی در استان ما واضح شده مدیران کل ما نتوانستند فرهنگ سازی کنند تا فرزندان ایثارگر جذب شوند بلکه چنان اقدام کردند که موجب شده ادارات بر خلاف قانون عمل کنند.

وی گفت: الان کار بنیاد شهید استان ما تنها به گواهی جانبازی صادر کردن خلاصه شده خیلی جای تاسف است به جای اینکه فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج دهد فقط صدور گواهی جانبازی بسنده می‌کند اگر وظیفه این است دیگر نیازی به این همه دفتر و دستک نیست.

خاکی افزود: پزشکان ما را به ورزش همگانی دعوت می‌کنند ولی در استان ما اداره کل ورزش و بنیادشهید هیچ توجهی نمی‌کنند از دسته‌جات ورزشی جانبازان هیچ حمایتی نشده است.

وی گفت پتروشیمی و نفت گچساران هیچ حمایتی از فرزندان شهدا و ایثارگران نمی‌کند خیلی از فرزندان شهدا و ایثارگران که رشته مرتبط با نفت و گاز داشتند به کار گرفته نشده‌اند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.