sedayemodafean.org استاندار کهگیلویه و بویراحمد

تاکید استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر اینکه حق ایثارگران رعایت نشده

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن تاکید بر رعایت سهمیه استخدامی جانبازان در ادارات گفت: دست مدیران برای جذب نیرو از فرزندان شهدا و ایثارگران و جانبازان در دستگاه ها به هر تعدادی باز بوده است اما آنها همان حداقل ۲۵ درصد را نیز رعایت نکرده اند.

صدای مدافعان – علی احمد زاده شامگاه دوشنبه در دیدار با برخی از جانبازان بالای ۵۰ درصد و خانواده شهدای استان گفت: تمامی استخدامهای سالهای اخیر بررسی می شود و از دستگاه های نظارتی هم می خواهم که ورود کنند و هر مدیری که حق و سهمیه ایثارگران را رعایت نکرده باید جوابگو باشد .

وی تاکید کرد: استخدام های سالهای اخیر باید بررسی شود و هرجا که حق ایثارگران رعایت نشده باید برگردد و آنهایی که استخدامها را انجام داده اند باید بگویند چرا فرزند شهید را دور زده اند و نیروی مورد نظر خودشان را وارد سیستم کرده اند.

احمد زاده گفت: برخی مدیران، اقوام و خویشان خود را به نام شرکتی وارد دستگاه ها کرده اند بعد هم بدون ضابطه آنها را تبدیل وضعیت کرده اند اما همین مدیران ایثارگران را استخدام نمی کنند که همه اینها تخلف است و باید رسیدگی شود.

وی با بیان اینکه به دنبال ایجاد تیمی است که جانانه و شبانه روز به مردم خدمت کنند، گفت: از جانبازان و ایثارگران می خواهم اجازه بدهند بخشی از مطالباتشان پس از انتخاب تیم مدیریتی جدید پیگیری شود.

استاندار با اشاره به اینکه دنبال نیروهای پاکدست ،جهادی و پای کار هستم ، افزود: خیلی ها را به من معرفی می کنند اما وقتی بررسی می کنم نیروی مورد نظر من نیست و در ظاهر خیلی نیروها خوب هستند اما وقتی سابقه و پیشینه آنها را بررسی می کنم نیروی جهادی پای کار نیستند.

احمد زاده با بیان اینکه در گذشته تعداد زیادی نیرو به استانداری وارد شده گفت: حتی برای اینکه از سایر وزارتخانه های نیرویی به عنوان فرماندار به وزارت کشور منتقل کنیم امکان پذیر نیست زیرا در این چند سال ظرفیت استانداری را کاملا پر کرده اند.

وی اشاره ای هم به دانشگاه علوم پزشکی استان کرد و گفت در این چند سال دانشگاه ۲۴۰ نفر نیرو آورده ند و در این دولت جا برای نیروی جدید نداریم.

اختصاص ۱۳۰۰میلیاردتومان اعتبار از سفر رئیس جمهوری برای اشتغال خانواده محور

در پایان هم استاندار اشاره ای به اعتبارات مصوب سفر ریاست جمهوری به استان کرد و گفت: یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان  اعتبار از محل سفر رییس جمهور برای ایجاد اشتغال خانواده محور به استان می آید.

احمدزاده گفت: شاید شرایط ایجاد شغل دولتی نباشد اما از مردم می خواهیم که متناسب با استعداد منطقه محل زندگی خود تسهیلات کم بهره دریافت کرده و برای خود  اشتغال ایجاد کنند.

 در نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد با ایثارگران و جانبازان به دلیل رعایت دستورالعمل های بهداشتی تعداد مدعوین کم بود، اما حرفها و صحبتهایشان تصویری از واقعیت های زندگی این روزهای ایثارگران را پیش رو می گذاشت.

خیلی هایشان اولین بار بود که در جلسه ای رسمی برای بیان مشکلاتشان دعوت شده بودند و البته سر صحبت را که باز می کردند بغض های چندین ساله  را هم می شکستند. بغض هایی که سالها در گلویشان نهفته بود و حالا که حرف از اجحافی که در حق فرزندان تحصیل کرده بیکارشان می شد به ناگاه سر باز می کرد.

خیلی هایشان چیز زیادی نمی خواستند اما از نامهربانی هایی که به خود یا فرزندانشان شده گلایه داشتند.برخی هم از سخت شدن شرایط جسمیشان با بالا رفتن سن و پایین بودن بضاعتشان برای خرید تجهیزات و پزشکی از جمله  پا و دست مصنوعی، ویلچر و عصا می گفتند و اینکه هیچ فریاد رسی برایشان نیست.

استاندار هم با صبر و حوصله صحبتهایشان را شنید و از آنها خواست که مشکلات جامعه ایثارگران، فرزندان شاهد و جانبازان را با او در میان بگذارند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.