sedayemodafean.org علی بابایی کارنامی

قانون تبدیل وضعیت، خط قرمز مجلس است

رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی اجرای صد در صد قانون تبدیل وضعیت ایثارکران را خط قرمز مجلس دانست و بر لزوم اجرای آن تا پایان سال تاکید کرد.

صدای مدافعان – «علی بابایی کارنامی» نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بعد نظارتی مجلس درخصوص نظارت بر نحوه اجرای قوانین از سوی دستگاه های دولتی و غیر دولتی بر اجرای صد در صد قانون تبدیل وضعیت ایثارگران تا پایان سال تاکید کرد و اظهار داشت: برخی از دستگاه های دولتی یا دستگاه هایی که از بودجه عمومی کشور استفاده می کنند، به بهانه های مختلف و واهی از زیر مسئولیت اجرای قانون تبدیل وضعیت شانه خالی می کنند.

 نایب رییس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه برخی از دستگاه ها خود را عمومی و غیردولتی می دانند و بعضی دیگر هم نبود تعریف پست سازمانی و ساز و کارهای قانونی را بهانه قرار می دهند و از اجرای قانون تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران طفره می روند در حالی که قانون تبدیل وضعیت از شفاف ترین قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی و منابع و اعتبارات مالی مورد لزوم اجرای آن هم مشخص شده است.

 عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی، به پیگیری های مستمر نمایندگان مجلس و به خصوص اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم و برگزاری جلسات و نشست های کارشناسی در چهارچوب اجرای صد در صدی قانون تبدیل وضعیت اشاره کرد و متذکر شد: در این چهارچوب، جلسات خوبی با دیوان عدالت اداری و سازمان امور استخدامی برگزار شده است. همچنین با کمیسیون اجتماعی و فراکسیون ایثارگران، نشست هایی برگزار کرده ایم و به طور کلی مشغول پیگیری اجرای کامل تا ماه های باقیمانده سال هستیم.

 رئیس فراکسیون کارگری مجلس یازدهم درخصوص برآورد نمایندگان ملت از اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران در سراسر کشور خاطرنشان کرد: آخرین برآورد ما این است که بیش از ۵۰ درصد این قانون انجام شده است. در مورد اجرای ۵۰ درصد باقیمانده هم باید تلاش کنیم که دستگاه های مشمول قانون، آن را تا پایان سال ۱۴۰۰ اجرا کنند.

 نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان متذکر شد: ما این پیام را به دولت می دهیم که تا زمانی که این قانون را صددرصد اجرا نکند، همه ساله آن را به عنوان مصوبه خواهیم آورد و این خط قرمز ماست و حتما باید انجام شود.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.