sedayemodafean.org رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش

صدای مدافعان در هفته: ۱۵ تا ۲۱ آبان ۱۴۰۰

در هفته‌ای که گذشت رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش که با موفقیت برگزار شد یکبار دیگر نشان داد که امنیت دفاعی کشور الویت ارتش است و ارتش به همراه دیگر ارگانهای نظامی مانند سپاه با تمام قوا از امنیت کشور پاسداری خواهد کرد. در این میان اما نباید از کسانی که در همین راه خود را فدا کرده و سالها در شرایط سخت زندگی میکنند را فراموش کرد و چه بسا به همان اندازه مهم است که از جامعه ایثارگری و خانواده‌های شهدا حمابت کنیم تا این ستون‌های محکم کشور و نظام پیش از این دلسرد و ناامید نشوند.

رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مطابق با تهدیدات پیش رو و در جهت تقویت بنیه دفاعی کشور همواره در طول سال رزمایش‌های متعدد تخصصی، مشترک و عمومی را برگزار می‌کنند که در این بین برخی رزمایش‌ها به جهت حضور گسترده نیروهای شرکت‌کننده، حساسیت منطقه اجرای رزمایش و گستره وسیع عملیاتی از بازتاب بین‌المللی و نمایش قدرت بیشتری برخوردارند.

رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش از این حیث که در بر گیرنده نیروهای چهارگانه ارتش به انضمام قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) بود، بی تردید یکی از رزمایش‌های بزرگ نیروهای مسلح در سال جاری محسوب شود که دارای پیام‌های مهم امنیتی و دفاعی برای کشورهای منطقه و قدرت‌های فرامنطقه‌ای است.

شلیک اژدرهای والفجر از زیردریایی‌های طارق و غدیر

در ادامه مراحل اصلی نمایش قدرت رزمایش مشترک ذوالفقار۱۴۰۰ ارتش، یگان‌های زیرسطحی نیروی دریایی ارتش شامل زیردریایی‌ طارق و زیردریایی ایرانی غدیر، با بکارگیری انواع اژدرها، به مقابله با تهدیدات سطحی و زیرسطحی پرداختند.

امیر دریادار سید محمود موسوی سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ با اعلام این خبر گفت: در جریان این تمرین، زیردریایی طارق با شلیک اژدر، هدف سطحی خود را مورد اصابت قرار داد و زیردریایی بومی غدیر نیز با شلیک اژدر پیشرفته و تماما ایرانی والفجر توانست هدف خود را در دریا منهدم کند.

وی با اشاره به پرتاب یک فروند مین DM1 از زیر دریایی طارق در این مرحله از رزمایش، ادامه داد: همچنین در بخش دیگری از رزمایش، یگان‌های نیروی دریایی ارتش با استفاده از پهپاد جنگ الکترونیک و ضد تشعشع راداری «امید»، از مبدأ یگان‌های سطحی در دریا موفق به مختل‌سازی رادارهای دشمن در ساحل شدند.

امور استخدامی خانواده‌های شهدا و ایثارگران پیگیری خواهد شد

«sedayemodafean.org قاضی‌ زاده‌ هاشمیسیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه سفر یک روزه خود به سمنان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بنیاد شهید و امور ایثارگران در راستای تحقق برنامه‌های دولت آیت‌الله رئیسی برای رفع مشکلات ایثارگران به‌خصوص در حوزه مسکن و اشتغال اقدام می‌کند و وظایفی را برعهده دارد.

وی گفت: طرح جهش مسکن برای خانه‌دار کردن ایثارگران فاقد مسکن و برنامه‌های اشتغال ایثارگران تدوین شده است و وظایفی برعهده بنیاد شهید و امور ایثارگران گذاشته شده که پیگیری می‌شود.

 

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.