sedayemodafean.org مشکل اشتغال

صدای مدافعان در هفته: ۸ تا ۱۴ آبان ۱۴۰۰

 در هفته‌ایی که گذشت جامعه ایثارگری چشم انتظار نتیجه تلاشهای رئیس جدید بنیاد شهید در زمینه حل مشکل اشتغال و برخی چالشهای درمانی بودند. در همین رمینه دکتر قاضیـزاده هم در هفته‌ایی که گذشت اعلام کردند که ۱۰ درصد از منابع اشتغال استان‌ها به جامعه ایثارگری اختصاص خواهد داشت. امیدواریم که این وعده عملی شود.

در دیگر اخبار هفته هم با وجود شکسته شدن رکورد واکسیناسیون در کشور، بار دیگر با بالا رفات آمار مرگ‌ومیر کرونا، نگرانی‌هایی در این زمینه بوجود آمده. طبق آخرین آمارها دیروز ۱۵۸ نفر از هموطنانمان قربانی کرونا شدند. در مجموع نیز تا کنون ۵ میلیون و۵۶۰ هزار و ۹۵۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و سه هزار و ۷۵۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. امیدواریم شاهد موج دیگری از این ویروس منحوس نباشیم.

رکورد واکسیناسیون شکست/ تزریق یک میلیون و ۶۷۸ هزار دوز در ۲۴ ساعت

آمار واکسیناسیون گروه بالای 12 سال در استان فارس به 46 درصد رسیدمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تا کنون ۵۴ میلیون و ۵۰۹ هزار و ۲۱۰ نفر دوز اول، ۳۷ میلیون و ۱۲۷ هزار و ۹۹۸ نفر دوز دوم و ۱۰۹ هزار و ۷۲۴ نفر، دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند. مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۹۱ میلیون و ۷۴۶ هزار و ۹۳۲ دوز رسید.

 

 

درگذشت دکتر علی‌پور، مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید

درگذشت دکتر علی‌پور، مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگراندکتر محمد اسماعیل علی‌پور از پزشکان متعهد، مجرب، متین و با اخلاق کشورمان پس از ۲۵ سال خدمت صادقانه به خانواده معظم شهدا و ایثارگران به لقاءالله پیوست. مرحوم دکتر علی‌پور پیش از این کارشناس درمان بیمارستان صدر و کارشناس درمان مرکز بهداشت روانی بنیاد بود و در سال‌های اخیر سمت مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران را به عهده داشت. اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور در پیامی فقدان این خادم شهدا و ایثارگران را به عموم جامعه ایثارگری تسلیت گفت.

 

۱۰ درصد از منابع اشتغال به جامعه ایثارگری اختصاص دارد

۱۰ درصد از منابع اشتغال به جامعه ایثارگری اختصاص دارد

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی صبح پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به برنامه ریزی ویژه تأمین مسکن و اشتغال خانواده ایثارگران، اظهار کرد: ۱۰ درصد از منابع اشتغال استان‌ها به جامعه ایثارگری اختصاص می‌یابد. وی عنوان کرد: طرح‌های خود اشتغالی ویژه خانواده‌های ایثارگران با نهادهای توانمندسازی اشتغال در حال انجام است. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با بیان اینکه منابع مالی این اداره با نیازها مطابقت ندارد، تصریح کرد: از ابتدای سال تا کنون تنها ۴۰ درصد از مطالبات محقق شده است. قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰ هزار نفر هزینه کمک معیشتی دریافت می‌کنند، مطرح کرد: در حال حاضر بیش از ۴۰ هزار نفر پشت نوبت دریافت کمک معیشتی هستند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.