sedayemodafean.org تبدیل وضعیت ایثارگران

آیا تبدیل وضعیت اقتصادی ایثارگران یکی از اولویت‌های اصلی دولت رئیسی است؟

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت رئیس‌ جمهور بیان داشت که «خدمت به مردم، گره‌گشایی از مشکلات و توجه به معیشت و سفره مردم اولویت اصلی دولت است» اما سؤال اینجا است که آیا تبدیل وضعیت اقتصادی و معیشتی جامعه جانبازان و ایثارگران نیز یکی از اولویت‌های اصلی دولت رئیسی است؟

صدای مدافعان – در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بر ضرورت “ایجاد انسجام و پیوستگی بین شبکه تأمین و توزیع مواد غذایی و کالاهای اساسی” و “بسیج همه امکانات و ظرفیت‌ها از جمله اتحادیه‌ها و اصناف برای اعمال نظارت سازمانی بر این شبکه” تأکید شد.

در این رابطه هفته گذشته سلیمان رستمیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز، در جلسه هماهنگی تبدیل وضعیت ایثارگران، گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید هرچه سریع‌تر نسبت به تبدیل وضعیت ایثارگران اقدام کنند. دستگاه‌ها باید به وظیفه قانونی خود در این زمینه عمل کنند. ایشان افزود که این موضوع دارای مصوبه بوده و بودجه موردنیاز آن نیز تأمین شده است بنابراین کم‌کاری یا بی‌توجهی از سوی مسئولان به بهانه کمبود بودجه پذیرفتنی نیست.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه خواستار بهره‌مندی جامعه معظم ایثارگری از این فرصت پیش‌آمده در جهت رفع اشتغال پایدار این عزیزان شد و تصریح کرد: با اجرای این قانون بخش عمده‌ای از مشکل اشتغال ایثارگران مرتفع می‌شود، لذا باید تمام تلاش خود را در اسرع وقت در خصوص تبدیل وضعیت ایثارگران بکار ببندیم، ما امروز مدیون ایثارگران هستیم و باید برای خدمت به این عزیزان از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

رستمیان تأکید کرد: یکی از مشکلات عمده ایثارگران امروز بحث اشتغال است و باید توجه بیشتری به این موضوع داشته باشیم، استاندار البرز درزمینه اشتغال و  تبدیل وضعیت فرزندان شاهد و ایثارگر شخصا پیگیر هستند و این موضوع موردتوجه ویژه است.

سایت «صدای مدافعان» مقاله‌ها و یادداشت‌ها با هدف پیگیری تحولات بنیادین و سخنان مسئولان در خصوص مشکلات جامعه جانبازان، ایثارگران و جانواده‌های شهدا منتشر می کند، و همچنین موضوعات دیگری به طور روزانه برای آگاهی رسانی در توییتر، و تلگرام پخش می کند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.