صدای مدافعان در هفته: ۲۴ تا ۳۰ مهر ۱۴۰۰

در مرور اخبار هفته مطمئنا می توان به توافق خرید تسلیحات نظامی از روسیه و رزمایش نیروی هوایی ارتش به عنوان سرخط خبرها اشاره کرد اما متاسفانه اخبار و حوادث اجتماعی مانند چند مورد خودکشی منجمله خودکشی یک کارگر و خودسوزی و خودکشی یک فرزند شهید، کاممان را تلخ کرد. مطمئنا جزئیات این حوادث را در سایتهای خبری خوانده‌اید و همانطور که ما هم در صدای مدافعان گزارش دادیم، فرزند یک شهید که روز سه‌شنبه جلوی ساختمان بنیاد شهید استان کهگیلویه و بویراحمد اقدام به خودسوزی کرده بود، با وجود تلاش کادر درمانی بیمارستان امیرالمومنین (ع) شیراز جان خود را از دست داد. ما این عارضه را به خانواده این فرزند شهید تسلیت و از خداوند متعال آرزوی صبر و بردباری برای آن عزیزان داریم و همچنین روی صحبتمان با مسئولین و مدیران محترم بنیاد شهید هم است که باید در حد توان تلاش کنند تا در صورت مواجه با چنین مواردی، در ضمن اینکه برای رسیدگی به درخواست ‌های خانواده‌های شهدا تلاش میکنند، با تماس با مدیران اداری خود اگر با موارد مشکوک به خودکشی مواجه میشوند، سعی کنند از وقوع آن جلوگیری کنند.

اذعان نظامیان سفارتخانه‌های مستقر در تهران به اقتدار موشکی و پهپادی سپاه

دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ تعدادی از وابستگان نظامی سایر کشورها در تهران از نمایشگاه ملی توانمندی‌ها و دستاورد‌های نیروی هوافضای سپاه بازدید کردند؛ نمایشگاهی که در آن دستاورد‌های موشکی، پهپادی، بالگردی و راداری این نیرو در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

این نمایشگاه که بیانگر توانمندی‌های دفاعی کشورمان و اتکا به دانش بومی است، موجب شده تا نظامیان یادشده با دیدن این توانمندی‌ها آن هم از نزدیک ضمن تأیید توان موشکی و پهپادی کشورمان، به دقت آنچه به نمایش درآمده را ملاحظه کنند و حتی با تلفن‌های همراه خود عکس‌هایی را از دستاورد‌های دفاعی هوافضای سپاه بگیرند تا در ارزیابی‌ها بعدی از آن استفاده کنند.

توافق درباره همکاری‌های نظامی دریایی با روسیه

سردار سرلشکر باقری پس از دیدار با ادمیرال ولادیمیر کاساتونوف، در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در این دیدار درخصوص همکاریهای دوجانبه دریایی ازجمله حضور شناورهای ایرانی در رزمایش‌ها و تمرین‌های دریایی در روسیه، حضور در مسابقات نظامی و تبادل تجربیات عملیاتی، همچنین کار مشترک و انجام تحقیقات برای کارآمدسازی تجهیزات دریایی و متقابلا حضور روسیه در رزمایش‌ها و تمرین‌های دریایی ایران که دو سال است در چابهار برگزار می‌شود و ناوهای ارتش روسیه نیز در آن مشارکت کردند، گفت و گو کردیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ازجمله موضوعات مورد گفت و گو با فرمانده نیروی دریایی روسیه، به حضور در مسابقات نظامی دریایی جام دریا و غواصی در ایران که روسیه در آن مشارکت داشته است اشاره کرد.

رزمایش نیروی هوایی ارتش صبح امروز آغاز شد

sedayemodafean.org رزمایش نیروی هواییمرحله اصلی و فاز عملیاتی دهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت نهاجا، صبح امروز با حضور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، رییس دفتر فرماندهی معظم کل قوا، جانشین ستاد کل نیروهای مسلح و جمعی از فرماندهان و مسئولان قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) و ستاد کل نیروهای مسلح، با نام مقدس «یامحمد رسول الله (ص)» با شرکت گسترده هواپیماهای با سرنشین و بدون سرنشین نیروی هوایی ارتش آغاز شد. امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش، گفت: این رزمایش برای اولین به صورت غیر متمرکز، با حضور تمامی پایگاه های نیروی هوایی ارتش و با محوریت پایگاه شهید بابایی اصفهان، شهید یاسینی بوشهر، شهید عبدالکریمی بندرعباس، وحدتی دزفول و شهید فکوری تبریز و با  هدایت و فرماندهی مستقیم از پست فرماندهی در ستاد نیروی هوایی ارتش انجام می شود.

جزئیات خودسوزی در مقابل بنیاد شهید کهگیلویه و بویراحمد

sedayemodafean.org خودسوزی یک فرزند شهیدفرزند یک شهید که سه‌شنبه ۲۷ مهرماه جلوی ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد اقدام به خودسوزی کرده بود، قبل از ظهر پنجشنبه ۲۹ مهرماه با وجود تلاش کادر درمانی بیمارستان امیرالمومنین (ع) شیراز جان باخت.

این فرد به علت سوختگی بیش از ۸۰ درصد حدود ساعت ۱۰ صبح پنجشنبه جان خود را از دست داد. پیش از این، منابع درمانی در شیراز گفته بودند: علاوه بر شدت سوختگی، زخم‌های عمیقی که بر بدن این بیمار رخنه کرده کار درمان را سخت‌تر کرده است.

 

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.