sedayemodafean.org زیردریایی‌های جدیدی

ساخت زیردریایی‌های جدید از سوی «نداجا»

امیر دریادار ایرانی گفت: دستاورد‌های امروزه ما در حوزه زیرسطحی در حال استفاده است و زیردریایی‌های جدیدی نیز در دست ساخت داریم.

صدای مدافعان – امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگویی رادیویی در خصوص پهلوگیری ناوگروه ۷۷ در بندر صلاله کشور عمان اظهار کرد: بر اساس تقویت دیپلماسی دفاعی و آمد و شد با کشور‌های برادر و دوست، با هماهنگی وزارت امور خارجه و سفیر ایران در عمان، بازدیدی را داشتیم و ناوگروه ۷۷ در بندر عمان پهلوگیری کرد و هم‌اینک در آنجا استقرار دارد.

وی همچنین در خصوص رفع تهاجم دزدان دریایی نسبت به نفت‌کش ایرانی گفت: اولویت ما حفظ امنیت خطوط کشتیرانی است؛ خاصه خطوط خودی و شناور‌ها و نفتکش‌ها تا تجارتِ ایرانی اسلامی با موفقیت شکل گیرد و در این راستا منطقه را آلوده می‌دانیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: خلیج عدن از حیث حضور قایق‌های دزدان و تروریسم دریایی، آلوده و خطرآلود است و سعی داریم با حفظ توان خودی، وقتی عزیزان مورد تهدید واقع می‌شوند، به‌موقع در صحنه حضور یابیم و در عملیات اخیر نیز به‌سرعت حاضر شدیم و ضمن مقابله با قایق‌های تهدیدزا، امنیت را برقرار کردیم.

دریادار ایرانی ادامه داد: در این شرایط عمدتاً تلاش داریم این قایق‌ها را از منطقه دور کنیم و به حفظ امنیت دست یابیم؛ دیدگاه ما تقابل‌های انهدامی نیست؛ مگر اینکه آن‌ها به تذکر ما گوش نکرده و رفتار و حرکت‌هایی که از سوی ناوگروه می‌بینند را مورد توجه قرار ندهند.

وی با بیان اینکه امروزه بنا به سیاست و تدابیر ابلاغ شده توانسته‌ایم بر قله افتخار بایستیم و با توان داخلی تجهیزات پیچیده‌ای را به کار گیریم، گفت: دستاورد‌های امروزه ما در حوزه زیرسطحی در حال استفاده است و به‌زودی زیر دریایی‌های جدیدی نیز در دست ساخت داریم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین از تولید قریب‌الوقوع ناوشکن‌های سنگین خبر داد و خاطرنشان کرد: چند فروند ناوشکن نیز در کلاس جماران و سهند در دست ساخت است و طی ماه‌های بعد اخبار آن را ارائه خواهیم کرد.

امیر ایرانی در ادامه خاطرنشان کرد: ما با همدلی و دریافت همه فرامین مسیر عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را رقم می‌زنیم و امیدواریم این پرچم مقدس را به دست صاحب اصلی برسانیم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.