صدای مدافعان در هفته: ۱۷ تا ۲۳ مهر ۱۴۰۰

برگذاری رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۰

این هفته رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۰ با اعلام رمز یا رسول خاتم (ص) با گسترش و استقرار سامانه‌های بومی موشکی، راداری، اطلاعات شناسایی، جنگ الکترونیک و سامانه‌های ارتباطی پدافند هوایی ارتش و سپاه برگذار شد. امیر سرتیپ قادر رحیم زاده فرمانده قرارگاه پدافند هوایی کشور با اعلام آغاز این رزمایش گفت: در مرحله اول رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۰، گسترش و استقرار سامانه‌های پدافندی با رویکرد جابجایی و واکنش سریع نیروهای عملیاتی با رعایت اصول پدافند غیرعامل برای فریب دشمن صورت گرفت و همچنین برقراری ارتباطات امن و چند لایه میان سامانه‌های پدافندی با مراکز فرماندهی و کنترل و همچنین شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور برای اتخاذ تصمیم در هنگام وقوع تهدید صورت گرفته است.

رایزنی سرلشکر باقری و نخست‌وزیر پاکستان درباره آخرین تحولات امنیتی منطقه

سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران عصر امروز به وقت محلی در رأس یک هیات بلندپایه نظامی ایران در شهر اسلام‌آباد با «عمران‌ خان» نخست‌وزیر پاکستان دیدار کرد. مقامات ارشد دولت پاکستان از جمله وزیر دفاع و برخی مسئولان نظامی این کشور و همچنین «سید محمدعلی حسینی» سفیر ایران و سرهنگ «مصطفی قنبرپور» وابسته نظامی ایران در پاکستان در این دیدار حضور داشتند.

 

 

سردار سلامی:‌ نیروی دریایی سپاه به موشک های کروز ۲۰۰۰ کیلومتری مجهز خواهد شد

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در جریان بازدید از جزایر خلیج فارس طی سخنانی اظهار داشت: نیروی دریایی سپاه در عرصه های شناوری بخصوص ظرف سال های اخیر پیشرفت های چشمگیری را تجربه کرده و در حوزه شناورهای تندرو افزایش سرعت به چیزی نزدیک به ۱۰۰ نات یا صد گره دریایی که پدیده جالبی در عرصه سرعت و شتاب در دریانوردی است پیشرفت‌های خوبی حاصل کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در عرصه پهپادی نیز نیروی دریایی سپاه پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است و هم اکنون این نیرو صدها فروند پهپاد شناسایی، مراقبتی، رزمی و انتحاری با بردهای مختلف در اختیار دارد که با تلاش عزیزانمان در حوزه پهپادی، پرنده هایی تا برد ۱۲۰۰ کیلومتر به این نیرو اضافه شده که در حال افزایش برد این پهپادها هستیم.

یادداشت سردبیر: در هفته‌ای که گذشت با توجه به درصد بالای واکسیناسیون در سطح کشور و متعاقبا پائین آمدن آمار مرگ‌‌ومیر در کشور حداقل در بخش مربوط به اخبار کرونا، خبرها نسبتا امیدوار کننده بودند. در این میان تنشهای میان آذربایجان و کشورمان که با رزمایشهای نظامی در هر دو سوی مرزها انجام شد اهمیت دیپلماسی و توافقات دیپلماتیک با کشورهای همسایه بخصوص آذربایجان و ترکیه را بیشتر نمایان کرد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.