sedayemodafean.org صنعت دفاعی کشور

آیا بودجه صنایع دفاعی کشور باید تعدیل شود؟

هرچند که برخی از مسئولان از کمبود بودجه صنایع دفاعی کشور و به خصوص عدم کفایت بودجه اختصاص داده شده برای توسعه سامانه پدافند موشکی ارتش، سپاه و بسیج گلایه می کنند، رزمایش مشترک نیروهای مسلح موضوع بودجه‌ اختصاص داده شده را به زیر سؤال می‌برد.

صدای مدافعان – درحالی که مردم هنوز شاهد تغییر اساسی و ملموسی در ماه‌های اولیه دولت سیزدهم در حوزه اقتصاد نبوده‌اند، تورم و گرانی و افسار گسیختگی مالی در بازار و مشکلات معیشتی مردم همچنان ادامه دارد و این مشکلات در رابطه با طبقه آسیب پذیر بسیار شدیدتر است. از سوی دیگر، یکی از موضوعاتی که برای همه پر واضح شده و به خصوص بعد از رزمایش اخیر نیروهای مسلح مسلم گردید، این است که از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم، بودجه صنایع دفاعی کشور همچنان روبه افزایش است که اگر همراه با افزایش بودجه در حوزه فقرزدایی بود، می توانست خبر خوشحال‌کننده‌ای باشد.

در حاشیه برگزاری رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۰، سردار سرلشکر پاسدار «غلامعلی رشید» فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص) از پیشرفت قابل قوای سه‌گانه ارتش و سپاه، شامل نیروی پدافند هوایی ارتش، نیروی هوایی ارتش و نیروی هوافضای سپاه در دهه اخیر استقبال کرد. وی با بیان اینکه ارتش و سپاه در این رزمایش نمره بسیار خوبی کسب کرده‌اند، افزود: ما نمره بسیار قابل قبولی از طرف قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص) که از سوی فرمانده معظم کل قوا بر این رزمایش نظارت و ارزیابی می‌کند به نیرو‌های عمل‌کننده در این رزمایش می‌دهیم.

ویژگی این رزمایش این است که عمده تجهیزات و تسلیحاتی که در آن به کار گرفته شده بومی و ساخت صنایع داخلی کشور است. ناظران معتقدنده حمایت از صنایع داخلی برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور حائز اهمیت است اما با توجه به سیاست‌های دولت و شخص آقای رپیسی  مبنی بر اولویت تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها پس از واکسیناسیون عمومی، سوالی که طرح می شود اینست که چرا بودجه لازم برای پروژه‌های زیرساختی کشور افزایش نیافته‌؟ در این راستا تعامل بیشتر قوه مجریه و قوه مقننه با فعالان حوزه تولید توصیه شده است.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.