صدای مدافعان در هفته: ۲۷ شهریور تا ۲ مهر ۱۴۰۰

به نظر می‌رسد با تغییر ریاست بنیاد شهید و آغاز به کار دکتر قاضی‌زاده هاشمی، شاهد تغییراتی در مدیریت میانی بنیاد و نهادهای وابسته به آن باشیم که این امر امیدی در دل اعضای جامعه ایثارگران ایجاد کرده است. در هفته دفاع مقدس جا دارد همه مسئولان به یاد فداکاری‌های ایثارگران و خانواده شهدا باشند و در این راستا با فساد سیستمی که در بسیاری از نهادهای انقلابی ریشه دوانده مقابله کنند. جانبازان و ایثارگران و خانواده معزز شهدا از تحولات بنیاد شهید که در جهت افزایش شفافیت و پاسخگو کردن مسئولان مربوطه باشد استقبال می‌کنند.

هفته دفاع مقدس گرامی باد – دفاع مقدس یاد آور پایداری، ایثار و رشادت فرزندان برومند ملتی است که در لبیک به فرمان امام راحل(ره)، با جانفشانی از کیان آب و خاک و ناموس این سرزمین دفاع نموده و حماسه های بی نظیری را رقم زدند و این رویداد بزرگ همچون نگینی تابناک بر تارک تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی ثبت خواهد ماند. سایت «صدای مدافعان» ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، این ایام غرور آفرین را به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و کلیه همکاران عزیزم تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند متعال، توفیق تداوم حرکت در مسیر آرمان های امام راحل(ره) و شهدای دفاع مقدس در سایه منویات مقام معظم رهبری را مسئلت دارم. یاداشت صدای مدافعان درخصوص «درسهای جنگ تحمیلی» را اینجا مطالعه کنید.

 

اعزام نیروی زمینی سپاه پاسداران به مرزهای جمهوری آذربایجان – این هفته اداره‌ گمرگ جمهوری آذربایجان با انتشار بیانیه‌ای خبر داد که در مرز خود با ایران موفق به کشف ۵٢٧ کیلوگرم هروئین در یک خودروی ایرانی شده است. در همین حال نیروی زمینی سپاه پاسداران لشگر ۳١ عاشورا را به مرزهای جمهوری آذربایجان اعزام کرده است که مسئله از سوی بسیار از ناظران به قدرتنمایی ایران تعبیر شده است. همزمان سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از جمهوری آذربایجان خواست، فورا رانندگان کامیون ایرانی بازداشت‌شده را آزاد کند. از سوی دیگر مقامات نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان تصریح کرده اند که گروه‌های تبهکار از منطقه قره باغ (که تا پیش از این در کنترل جمهوری ارمنستان بود) بعنوان مسیر انتقال هروئین افغانستان و ایران به مقصد اروپا و روسیه استفاده کرده‌اند. مذاکره بین کشورمان و جمهوری آذربایجان در جریان است. نکته جالب اینجاست که طی نحولات مربوط به مسایل مرزی جمهوری آذربایجان، بسیاری از کاربران رسانه‌های اجتماعی علت اعزام نیروهای سپاه به مرز جمهوری آذربایجان را عملی تهاجمی قلمداد نکرده‌اند و این تحرکات را تنها به یک رزمایش ویژه نظامی تعبیر نموده‌اند. ویدیوی رزمایش ویژه شبانه سپاه در مرز ایران با جمهوری آذربایجان را در کانال تلگرام ما  مشاهده فرمایید.

تأمین اعتبار پرداخت باقیمانده معوقات حقوق جانبازان و آزادگان – گزارش‌ها حاکیست،‌ بنیاد شهید پیگیر پرداخت اعتبار باقیمانده معوقات حقوق جانبازان و آزادگان است. هرچند تاکنون وعده‌های مسئولان در خصوص مسئله‌ عدم پرداخت و یا افزایش حقوق جانبازان و آزادگان درحد شعار باقی مانده است، این هفته بنظر می‌رسد که محمود پاکدل،‌…، پیگیر موضوع شده و تأمین اعتبار جهت پرداخت باقیمانده معوقات حقوق جانبازان و آزادگان (مشمول ماده ۳۸ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران) در دستور کار  قرار گرفته است. وی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت که تأمین این اعتبار بر اساس موافقت و دستور مؤکد رئیس جمهور محترم و تلاش‌های مجدانه و جهادی ریاست محترم سازمان برنامه و بودجه کشور و معاونان آن سازمان و اقدامات به موقع خزانه‌داری کشور انجام شده و طی هفته آینده نقد و به حساب ایثارگران واریز می‌شود.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.