sedayemodafean.org اطلاعات شفافی

اطلاعات شفافی از دارایی‌های بنیاد شهید وجود ندارد

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: هیچ اطلاعات شفافی از میزان دارایی و اموال متعلق به بنیاد شهید وجود ندارد و این حرف عجیبی است.

صدای مدافعان – امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی معاون رئیس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: البته برخی شرکت‌های بورسی اسناد حسابرسی شده دارند، اما باید توجه داشت مجموع دارایی‌های متعلق به خانواده شاهد و ایثارگر شامل اموال متعلق به بنیاد و اموال خانواده شهدا در قالب سهام در برخی شرکت‌ها می‌شود و اینکه مجموع این اموال چقدر است مشخص نیست.

او افزود: علت این عدم اطلاع از دارایی‌های بنیاد نیز این است که بخش اقتصادی در بنیاد متمرکز نبوده و شرکت‌های مختلف به صورت مستقل فعالیت داشته اند، لذا در شروع کار لازم است سازماندهی نهادی در بنیاد انجام شود.

معاون رئیس جمهوری ادامه داد: این سازماندهی شامل جمع آوری اطلاعات رقبات و اموال می‌شود و بعد از آن باید این نهاد را بازسازماندهی کرد، باید بخش اقتصادی متمرکز و مستقل وجود داشته باشد تا مجموعه رقبات را شناسایی کند لذا مجموعه نیاز به اصلاح ساختاری دارد.

قاضی زاده هاشمی در خصوص تعداد شرکت‌های اقتصادی بنیاد شهید بیان کرد: تعداد شرکت‌ها بستگی به ساختار مدیریتی آن‌ها دارد، بنابراین می‌توان گفت شمار شرکت‌های بنیاد شهید از ۱۸ تا بیش از ۱۴۰ مورد خواهد بود.

او تصریح کرد: در این مجموعه، برخی شرکت‌ها اقدام به خرید سهام برخی شرکت‌های دیگر، یعنی شراکت کرده‌اند و داخل هم تنیده شده‌اند، از طرفی برخی از این شرکت‌ها متعلق به بنیاد است و برخی اصلا اینگونه نیست و فقط مدیریت آن بر عهده بنیاد است.

رئیس بنیاد شهید تاکید کرد: برخی دیگر از شرکت‌ها نه متعلق به بنیاد است و نه این نهاد مدیریت آن را برعهده دارد بلکه نهاد نمایندگی رهبری نقش حضانتی در آن‌ها دارد لذا در بنیاد با انواع و اقسام شرکت‌ها مواجه هستیم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.