sedayemodafean.org رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران

نباید اجازه داد ذره‌ای غبار روی بنیاد شهید بنشیند

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر اینکه نباید اجازه داد ذره‌ای غبار روی این نهاد بنشیند، گفت: به عنوان مثال تنها ۳ درصد سهام بانک دی متعلق به بنیاد شهید است اما اگر اختلاسی در این بانک باشد چون به نام بنیاد شهید است وجهه خوبی ندارد.

صدای مدافعان – سیدامیر حسین قاضی زاده هاشمی، صبح امروز ۲۵ شهریورماه در سفر استانی خود به مشهد در محل اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی بیان کرد: من اولین فعالیت خدماتی و اجرایی خود را از بنیاد آغاز کردم و در اوایل دوران خدمت، خدمتگذار جانبازان اعصاب و روان بودم.

وی با اشاره به جایگاه والای شهادت در فرهنگ مردم کشور، خاطرنشان کرد: با نگاهی به تعابیر فوق‌العاده امام خمینی(ره) و رهبری درباره شهید و شهادت، اهمیت این فرهنگ پر واضح است. اصلی‌ترین مفهوم زندگی انسان در عالم خاکی مفهوم کمال است و تحقق این مفهوم در امر جانبازی و شهادت فی سبیل‌الله ممکن است. لذا اگر بخواهیم بگوییم فلسفه خلقت بشر این بوده که انسان به کمال برسد، نمونه بارز رسیدن به کمال شهادت است.

قاضی‌زاده افزود: شجره طیبه ایثار باید الگوی جامعه باشد. بنیاد خط مقدم مجموعه نظام است و نیازمند حمایت، پشتیبانی و همراهی دولت، مجلس و سایر تشکیلات نظام است. لذا نگاه ما به حوزه وظیفه بنیاد باید جدی باشد و نیازمند بازخوانی ماموریت است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر اینکه نباید اجازه داد ذره‌ای غبار روی این نهاد بنشیند، گفت: به عنوان مثال تنها ۳ درصد سهام  بانک دی متعلق به بنیاد شهید است اما اگر اختلاسی در این بانک صورت گیرد، چون به نام بنیاد شهید است وجهه خوبی ندارد. با ظهور انقلاب اسلامی  تعدادی نهاد انقلابی پایه گذاری شد، اما به جای اینکه دستگاه‌های دیگر انقلابی شوند، این نهادها در نظام بروکراتیک کشور حل شدند و نیروهای نهادی انقلابی خود را مانند سایر دستگاه‌ها کارمند دیدند و به جای اینکه فرهنگ نهادهای انقلابی منتقل شود، نتیجه عکس داد.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: امید است بتوانیم  به نهاد سامانی داده و با یک برنامه ۱۰ ساله کار را آغاز کنیم و برخی از مسائل را با دولت و مجلس حل وفصل کرده و در گام دوم انقلاب سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران  به عنوان سازمان پیشرو انقلابی ضمن حفظ کرامت و منزلت جامعه ایثار و شهادت با به کار گیری افراد استخوان خرد کرده بنیاد در راستای تحقق اهداف گام برداریم.

وی در جمع خبرنگاران در تشریح ماده ۳۸ قانون جامع ایثارگران افزود: ماده ۳۸ وظایفی را به ما و سایر دستگاه‌ها ابلاغ کرده که یک بخش آن تامین منابع مالی است که در گذشته مسیرهایی برای تامین منابع مالی طی شده و با فروش برخی از دارائی‌های بنیاد منابع را تامین خواهیم کرد و تا پایان سال به یک سر جمع قطعی خواهیم رسید که همکاری سایر دستگاه‌ها را نیز می طلبد.

قاضی زاده هاشمی در خصوص سه کمیسیون تخصصی فعال در بنیادشهید و امور ایثارگران اظهار کرد: این کمیسیون‌ها به موجب قانون ایجاد شده و به صورت مرتب تشکیل می‌شود در حال حاضر یک تیم در سردشت مستقر است تا درصد جانبازی افرادی را که در این حادثه بودند تعیین کنند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: تلاش خواهیم کرد خارج از وابستگی به بنیاد به صورت مستقل و بر اساس مستندات علمی و واقعی اظهار نظر کنیم تا نه حق مردم و نه بیت‌المال ضایع شود.

وی تاکید کرد: درصدد احیاء شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و فعال کردن دبیرخانه آن هستیم و با بازخوانی ماموریت‌ها امید است حرکت پویاتری را خارج از وضعیت کلان ملی و بین‌المللی در این حوزه انجام دهیم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.