sedayemodafean.org قاضی زاده هاشمی

مهم ترین اولویت رئیس جدید بنیاد شهید/شفافیت، تنقیح قوانین ایثارگری و بکارگیری نیروهای جهادی

یکی از مشکلاتی که در بنیاد شهید وجود دارد، قوانین پراکنده ای است که در مورد خانواده های ایثارگران وجود دارد و در این راستا خلاء های بسیار زیادی در این بخش موجود است.
صدای مدافعان – سه تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مهم ترین اولویت رییس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران را شفافیت، تنقیح قوانین ایثارگری و بکارگیری نیروهای جهادی عنوان کردند.

حجت‌الاسلام پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی شفافیت را مهم ترین اولویت برای آقای قاضی زاده هاشمی به عنوان نامزد ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران عنوان کرد و اظهار داشت: تاکنون ضعف های زیادی در حوزه ایثارگران و بنیاد شهید و امور ایثارگران داشته ایم که بخش اساسی آن در ارتباط با همین عدم شفافیت نسبت به مسائل ایثارگری است.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ ادامه داد: من فکر می کنم انتظاراتی که از رییس جدید بنیاد وجود دارد، این است که ایشان خدماتی که در بنیاد شهید به ایثارگران داده می شود را شفاف کند, چرا که با سابقه دیرینه ای که نماینده ها در ادوار مختلف نسبت به تحقیق و تفحص در بنیاد شهید داشته اند، نشان دهنده این است که به هر حال مدیریت بنیاد شهید، مدیریت دقیق و شفافی نبوده و این مهم ترین خواسته ما در حال حاضر است.

نماینده دوره نهم، دهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که با توجه به قانون‌دان و جانباز بودن دکتر قاضی زاده هاشمی،چه اولویت هایی را باید در مدیریت جدید بنیاد در نظر بگیرد، خاطرنشان کرد: شفافیت در بخش های مختلف بنیاد شهید یک دنیا کار است. بنیادی که معمولا در تاریکی ها و پستوهایش بسیاری از اقدامات صورت می گیرد!

دنیامالی: ساماندهی قوانین ایثارگری مهم است.

دنیامالی نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی، ساماندهی قوانین ایثارگری را مورد تاکید قرار داد و متذکر شد: یکی از مشکلاتی که در بنیاد شهید وجود دارد، قوانین پراکنده ای است که در مورد خانواده های ایثارگران وجود دارد و در این راستا خلاء های بسیار زیادی در این بخش موجود است.

عضو کمیسیون عمران مجلس یازدهم یادآور شد: در حال حاضر قوانین ایثارگری بسیار زیاد است و این قوانین در جاهایی مغایر یکدیگر است. به طور مثال برای یکی از وابستگان جانباز، شرایطی قرار داده می شود که آن شرایط به خود جانباز تعلق نمی گیرد و از موارد اینچنینی زیاد است.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان ادامه داد: یکی از کارهایی که آقای قاضی زاده هاشمی می تواند به عنوان تحول در بنیاد انجام دهد، این است که این قوانین ایثارگری را تجمیع کند و چون خودش هم سابقه مجلسی دارد، می تواند مشکلات تقنینی این بخش را ساماندهی کند.

نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به هر شکل ما نیاز به بازنگری در حوزه تقنینی برای کل بحث جامعه ایثارگرمان داریم که امیدواریم آقای قاضی زاده در این بخش به طور قطع و یقین موفق شود.

دنیامالی با اشاره به بخش اقتصادی بنیاد تاکید کرد: در مورد بخش اقتصادی بنیاد شهید و امور ایثارگران، باید منتظر باشیم و ببینیم ایشان چه برنامه و ایده هایی برای آینده دارد. به هر حال من فکر می کنم بخش اقتصادی بنیاد شهید، یکی از بخش هایی است که با حضور آقای قاضی زاده می تواند سر و سامان بگیرد و بهتر از گذشته عمل کند.

بکارگیری نیروهای جهادی و کارآمد در بنیاد

علی اکبر بسطامی نماینده ایلام، خواستار بکارگیری نیروهای جوان و جهادی در بنیاد شهید از سوی رییس جدید بنیاد شهید شد و خاطرنشان کرد: اقای دکتر قاضی زاده هاشمی خودشان از ایثارگران و جانباز است و مدت ها در بنیاد شهید خراسان کار کرده است. لذا به مسائل حوزه بنیاد شهید و امور ایثارگران آشنا هستند.

دبیر فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی افزود: مسائل و مشکلات متعددی در این زمینه وجود دارد که یکی از آنها بحث عزیزانی ست که مفقودالاثر شده اند و رسیدگی به خانواده های آنها و عزیزانی که در بحث جریان مقاومت شهید شدند و رسیدگی به جانبازان قطع نخاعی بحث های بسیار مهمی است که در حال حاضر به عنوان اولویت باید لحاظ شود. همچنین بسیجیان معسر که متاسفانه در حال حاضر با ماهی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان گذران زندگی می کنند و بحث والدین شهدای گرانقدر که اکنون در سنین پیری و احتیاج به مراقبت های ویژه ای دارند؛ ازجمله مسائل مهم برای ریاست جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

عضو مجمع نمایندگان استان ایلام با اشاره به بحث حمایت از دانشجویان تحث پوشش بنیاد شهید و پرداخت شهریه دانشگاه ها و مدارس غیر انتفاعی یادآور شد: به نظر من آقای قاضی زاده هاشمی با اشرافی که دارد و خودشان هم سال ها در بنیاد شهید مشهد مشغول بکار بوده و جزء ایثارگران است، می تواند مدیر موفقی در بنیاد شهید و امور ایثارگران باشد. ما هم دعا می کنیم که ایشان موفق شود و من فکرمی کنم در بخش مدیریتی مشکلی در آینده نداشته باشد.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس یازدهم در پایان متذکر شد: بنیاد بخش های زیادی مانند بخش اقتصادی و هلدینگ دارد اما مدیر جدید باید دیدِ همه جانبه ای داشته باشد و از نیروها و کادرهای موجود، استفاده مطلوبی کند و باری را از روی دوش ایثارگران بردارد. بنابراین من فکر می کنم با ارتباطاتی که آقای قاضی زاده هاشمی دارد، در آینده بتواند از نیروهای کارآمد انقلابی و مدیران جهادی استفاده مطلوبی کند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.