sedayemodafean.org

صدای مدافعان در هفته: ۱۶ تا ۲۲ مرداد

هفته‌ای که گذشت با آغاز ماه محرم و همچنین اخبار مربوط به انتخاب کابینه دولت سیزدهم توسط آیت‌آلله ابراهیم رئیسی همراه بود. به هر حال روند معرفی وزرا و روسای کابینه به مجلس برای تائید صلاحیت همیشه از حاشیه‌ها و حرف‌وحدیثهای خاص برخوردار بوده اما شرایط مرگ‌‌ومیر وحشتناک کرونا در هفته‌های اخیر کام همه را تلخ کرده و تمام توجه‌ها را به خود جلب کرده. این روزها همه منتظر تشکیل هرچه سریعتر دولت جدید هستند تا در راستای مهار و کنترل این ویروس کشنده اقدامات لازم انجام شود. همچنین همانطور که در گزینه اخبار هم میخوانید، همزمان شدن تشکیل دولت سیزدهم با ایام محرم میتواند نوید این را بدهد که وزرای دولت جدید خدمتگزاران واقعی مردم باشند و برای بهبود شرایط زندگی مردم از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

تشکیل دولت سیزدهم با ایام ماه محرم

با توجه به این نکته که نخستین روز‌های تشکیل دولت سیزدهم مصادف با ایام ماه محرم است، لذا انتظار می‌رود «مقاومت» چه در ابعاد اقتصادی و چه در ابعاد فرهنگی و سیاسی سرلوحه و دستور کار دولت سیزدهم باشد. یقینا مقاومت در ابعاد اقتصادی فقط منحصر به «اقتصاد مقاومتی» نیست و باید نهایتا منجر به رشد و بالندگی اقتصادی شود که خود نمادی از استقلال و خودکفایی اقتصادی و ایجاد تعاملات اقتصادی صحیح با دنیاست. قطعا این مقاومت در حوزه‌ی اقتصاد حاصل نمی‌شود مگر با توجه خاص به فرهنگ نهضت عاشورا که هدف نهاییش مبارزه با جائران زمان و داشتن زندگی مادی و معنوی سالم بود.

 

آمادگی بسیج برای افزایش مراکز واکسیناسیون

جلسه مشترک سپاه، بسیج و وزارت بهداشت در جهت ارتقاء سطح طرح شهید سلیمانی روز پنجشنبه در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.  در ابتدا، سردار سلیمانی گزارشی از طرح شهید سلیمانی ارائه کرد و افزود: جلسه امروز بنا به تدبیر و تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی درخصوص ارتقای طرح شهید سلیمانی در مقطع حساس کشور در مواجه با ویروس کرونا در پیک پنجم که شرایط سختی را رقم زده است برگزار شده است. وی به همکاری وزارت بهداشت و دانشگاه‌های پزشکی با سپاه و بسیج در طرح شهید سلیمانی اشاره کرد و افزود: ما در سال گذشته تجربه افتخارآمیزی را در چارچوب طرح شهید سلیمانی در راستای قطع ویروس کرونا رقم زدیم.

 

معوقات مشمولان ماده ۳۸ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران پرداخت می‌شود

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: دستور ابلاغ اعتبار برای پرداخت معوقات مشمولان ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه صادر شده و هم‌اکنون در فرآیند تخصیص و پرداخت قرار گرفته است. محمود پاکدل با اعلام اینکه پرداخت معوقات مشمولان ماده ۳۸ پیگیری می‌شود و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد، تصریح کرد: از جناب آقای دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاونان ایشان که در فرآیند کارشناسی و ابلاغ پرداخت معوقات مشمولان ماده ۳۸ تلاش زیادی داشتند، تشکر و قدردانی می‌کنیم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.