sedayemodafean.org جامعه ایثارگری امروز

خدمات مورد نیاز جامعه ایثارگری محدود به شرایط خاص نیست

مدیرکل بنیاد شهید استان البرز با اشاره به اینکه خدمات موردنیاز جامعه ایثارگری امروز یک نیاز محدود به شرایط خاص نیست، گفت: خدمات موردنیاز ایثارگران امروز گسترش پیداکرده است.
صدای مدافعان – سلیمان رستمیان در نشست شورای معاونان اداره کل بنیاد استان البرز با گرامی‌داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و تسلیت ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا (ع) پیام محرم و عاشورا را احیای فرهنگ ایثار و شهادت و امربه‌معروف و نهی از منکر دانست و گفت: محرم امام حسین علیه‌السلام و قیام عاشورا پر از درس‌های مختلف دینی، اخلاقی و عبرت‌آموز است و مهم‌ترین آن پیروی از امام زمان حاضر است. امام حسین (ع) برای احیای امربه‌معروف و نهی از منکر قیام کرد.
وی شهدا را بهترین مروجان فرهنگ امربه‌معروف و نهی از منکر دانست و تصریح کرد: راه شهیدان ما در امتداد راه شهدای عاشورا و قیام امام حسین (ع) است، شهدا رفتند تا آرمان‌های نظام اسلامی زنده بماند. تبیین امربه‌معروف و نهی از منکر از اهداف مهم قیام امام حسین (ع) در نهضت عاشورا بود که ما باید ادامه‌دهنده راه این امام همام باشیم. امیدواریم همه ما بتوانیم از آنچه جریان فرهنگی عاشورا در این سال‌ها به جامعه منعکس کرده بهره برده و راه آزادگی و حریت، مبارزه با ظلم و امربه‌معروف و نهی از منکر را در مسیر زندگی قرار دهیم.
مدیرکل بنیاد استان البرز در ادامه افزود: در آستانه آغاز به‌کار دولت جدید هستیم و در آغاز کار دولت‌ها و رویکرد جدید دولت، دستگاه‌های اجرایی باید تلاش خود را بیشتر کنند.
وی رویکرد دولت جدید را تلاش جهادی برای رفع مشکلات مردم دانست و گفت: این رویکرد در پیکره همه سازمان‌ها باید انجام شود، بنیاد به‌عنوان نهادی پرتلاش شناخته‌شده است و کارکنان آن باروحیه جهادی که دارند در تلاش هستند تا به جامعه هدف خدمت کنند. از ابتدای سال جاری تا به امروز هیچ وقفه‌ای در کار مشاهده نشده است، نواقصی در کار وجود داشته اما با ارزشیابی‌های صورت گرفته مشاهده می‌شود که کارهای بسیار مؤثری صورت گرفته است.
رستمیان با اشاره به اینکه خدمات موردنیاز جامعه ایثارگری امروز یک نیاز محدود به شرایط خاص نیست، گفت: خدمات موردنیاز امروز گسترش پیداکرده است جامعه ایثارگری امروز از ما انتظار دارند لذا باید برای رفع این مشکلات برنامه داشته باشیم.
رستمیان بر برنامه محوری و هدف گذرای تأکید و تصریح کرد: باید با استراتژی به سمت هدف از پیش تعیین‌شده و مشخص حرکت کنیم، شش ماه ابتدایی سال جاری رو به اتمام است باید با ارزیابی، مشکلات شناسایی و نواقص را رفع کرده تا بتوانیم در اهداف خود روبه‌جلو حرکت کنیم.
وی به نقش کارکنان در پیشبرد اهداف سازمان اشاره کرد و گفت: بنیاد نهاد ارزشی و انقلابی است که کارکنان باید در پیکره آن با اعتقاد و ایمان قلبی به جامعه معظم ایثارگری خدمت کنند. سازمان موفق در گرو نیروی انسانی شاداب و باانگیزه است، ایجاد انگیزه در کارکنان و مشارکت در تصمیم‌گیری‌ها می‌تواند به پیشرفت سازمان کمک کند برگزاری جلسات تخصصی با کارکنان و بررسی انتقادات و پیشنهادات این عزیزان باید در دستور کار باشد.
مدیرکل بنیاد استان البرز به مشکلات جانبازان قطع نخاعی اشاره کرد و گفت: استان البرز ۵۶ جانباز سرافراز قطع نخاعی دارد که امروز با توجه به مشکلاتی که دارند وجود یک آسایشگاه در کرج برای این عزیزان اجتناب‌ناپذیر است. معاونت‌های فرهنگی و بهداشت و درمان در اسرع وقت پیگیر ایجاد آسایشگاهی با استانداردهای لازم برای نگهداری جانبازان قطع نخاعی باشند، باید هرچه در توان داریم برای رفع نیازهای جامعه ایثارگری بکار گیریم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.