sedayemodafean.org

صدای مدافعان در هفته: ۹ تا ۱۵ مرداد

در هفته‌ای که گذشت مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری و سپس تحلیف رئیس دولت سیزدهم، آیت‌الله رئیسی، برگزار شد و طبیعتا توجه بسیاری از رسانه‌ها به این دو مراسم بود که به فاصله سه روز از هم برگزار شدند. اکنون امید جامعه جانبازان و ایثارگران این است که با آغاز کار دولت جدید و انتخاب روسای کابینه رئیسی در طی چند روز آینده صورت خواهد گرفت، توجه بیشتری به چالشها و مشکلات اساسی جامعه جانبازان و ایثارگران شود و بخصوص در مورد وضعیت اشتغال فرزندان شاهد، بیمه درمانی جانبازان و حقوق‌های معوقه ایثارگران، به کمک مجلس محترم شورای اسلامی و بنیاد شهید، قدمهای مثبتی برداشته شوند.

همانطور که در گزینه‌ اخبار هفته هم میخوانید، اخبار مربوط به تیم اعزامی به پارالمپیک و به طور مشخص، خبر نامه‌ اعتراضی دو جانباز ورزشکار به مقام معظم رهبری، که البته بازتاب خبری زیادی نداشت، به نوبه خود جالب بود و ما نیز در صدای مدافعان پیگیر این موضوع خواهیم بود تا ببینیم دقیقا علت برکناری این دو جانباز چه بوده و آیا واقعا دلیلش نقد شرایط کنونی کمیته المپیک توسط این دو جانباز بوده یا دلیلش ورزشی بوده.

سیزدهمین مراسم تحلیف رئیس جمهور

مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی هشتمین رئیس جمهوری کشورمان مطابق برنامه از پیش اعلام شده، از ساعت ۱۷ عصر روز پنجشنب (۱۴ مرداد ماه) در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد. میهمانان بلند پایه خارجی، داخلی و نمایندگان مجلس برای حضور در این مراسم به پارلمان جمهوری اسلامی ایران رفتند. ۱۱۵ مقام رسمی از ۷۳ کشور برای حضور در مراسم تحلیف اعلام آمادگی کردند؛ از بین این مقامات ۱۰ رییس کشور در تراز سران کشورها، ۲۰ رییس مجلس، ۱۱ وزیر خارجه، ۱۰ نفر از وزرای دیگر کشورها و همچنین فرستاده ویژه و نواب روسای مجالس، روسای کمیسیون‌ها و هیأت‌های پارلمانی در این مراسم می‌یابند.

۳۰۰ شهر کشور با تنش آبی رو به‌ رو هستند

sedayemodafean.org تنش آبیحمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در خصوص معضل بی‌آبی در سراسر کشور می‌گوید که در حال حاضر چیزی بالغ بر حدود ۳۰۰ شهر کشور با تنش آبی روبه‌رو هستند و میزان عرضه و تقاضای آب در این مناطق متعادل است. ایشان با اشاره به اینکه در شرایط کنونی بخشی از فلات مرکزی ایران با افزایش شدید دما روبه‌رو هستند، ادامه داد: در روز‌های گذشته منابع آب از ذخایر شرکت آب و فاضلاب تامین شده است و مشکلی برای تامین آب شرب این مناطق وجود ندارد. متخصصان بر این باور هستند که مشکل بی‌آبی در خوزستان به دلیل سوءمدیریت مخازن آب سد‌ها بوده که پایین دست رود‌ها با کم آبی روبه‌رو شده‌اند. البته مشکل دیگر آب در خوزستان برای کشاورزی و دام بوده و بسیاری از روستا‌ها هم با کمبود آب شرب روبه‌رو هستند. تاکنون دولت اقداماتی برای رفع این مشکل انجام نداده‌ و فاجعه‌بارتر اینکه در بسیاری از موارد بحران بی‌آبی به بحرانهای امنیتی و اجتماعی دامن زده‌است.

حذف نام ۲ جانبازان ورزشکار از راه یافتن به پارالمپیک

جانبازان ورزشکار راه یافته به پارالمپیک ۲۰۲۰ ژاپن، که از سوی مدیران کمیته پارالمپیک کشور، از تیم اعزامی به این رقابت ها حذف شده اند، با ارسال نامه ای به مقام معظم رهبری، اعتراض خود را به نحوه مدیریت کمیته پارالمپیک کشور اعلام کرده و خواستار رسیدگی به این موضوع شدند. بنا بر این گزارش، به دنبال حذف نام دو نفر از جانبازان ورزشکار راه یافته به پارالمپیک ۲۰۲۰ ژاپن از سوی مدیران کمیته پارالمپیک کشور، جانبازان محمدرضا میرشفیعی و مهدی زمانی با ارسال نامه ای به مقام معظم زهبری، اعتراض خود را نسبت به نحوه مدیریت کمیته پارالمپیک کشور اعلام کردند و خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.